Poměrně zábavná komedie, o trampotách jednoho poctivého, ale trochu nešikovného právníka Jeana-Philippa Duroca (dobrý Pierre Richard, který se krásně pohybuje při běhu) na pozadí bouřlivého jara 1968. Při návštěvě vězení u svého na smrt odsouzeného klienta Matiala Gaularda (dobrácký Victor Lanoux), je nešťastnou náhodou označen za vůdce vězeňské vzpoury a oba dva splolečně prchají z Lyonu do Paříže. Při cestě zažíjí řadu vtipných situací. Jedna z mála komedií, kdy se zloděj nemusí vzdát své kořisti a spolu se svou milou (Claire Richard) získává i volnost. Z dalších zajímavých postav: svérázný Durocův otec Marcel (Raymond Bussiéres) a okradení milionáři Giséle (Yvonne Gaudeau) a Jacquws Panivauxovi (Jean-Pierre Darras). Jinak protestující mládež je zde spíše zobrazena jako chátra, která chce ničit a bouřit se, ale změny bývají na konci pouze kosmetické. Poměrně lahodná oddechová zábava o útěku před nespravedlným obviněním.(17.2.2010)

PR měl mnohé lepší filmy. A pravda, také mnoho horších. S dabingem Vladimíra Čecha, malá nostalgie několik dní po jeho smrti. Skvělý Petr Oliva a jeho postavička až moc nešikovného nešiky. Nejlepší bylo, jak ho Martial Gaulard na poli jen tak kolemjdouc bleskově oblékl do konfekce dle nejnovější módy :-)(31.3.2013)

Na poměry Pierra Richarda i Gérarda Ouryho je Útěk poněkud slabší záležitost, která se místy téměř vleče, nicméně dobré až skvělé momenty se v ni jistě najdou. Především tedy jízda na vysunovacím sedadle spolujezdce, kaskadérská záležitost na jedoucím náklaďáku, a pak spousta momentů v posledních dvaceti minutách - třeba když se Pierre Richard prodírá pouličními boji, mimoděk podává dál molotovovy koktejly, brání se kufříkem dlažebním kostkám a podobně.(20.7.2014)

SIce mě překvapuje místní nízké hodnocení, ale už jsem si tu na občasný výskyt nenormálně hodnocených snímků zvykl, tudíž mě místní škarohlídská banda těžko rozhodí. Tenhle pytel smíchu může smělem konkurovat komediím, které natočil Richard s Veberem a Zidim. Ono to ani o moc hůř vlastně nejde, když je Richard ve formě, Lanoux a veterán Bussieres taktéž a Oury předvádí precizní režii na základě svého klasicky skvělého scénáře. Navíc mě velmi potěšila krásná vietnamská přítelkyně zločince Lanouxe. Při sledování tohoto filmíku můžete v klidu roztřást bránici a přestat myslet na každodenní starosti. To nebývá ani u komedií samozřejmostí. 100%(6.6.2015)

Zajímalo by mně co na Ouryho filmy s Pierrem Richardem říkal Louis de Funés. Protože zatímco v Rabinu Jákobovi či Smolaři si dokázal Oury dělat prču z jakékoli krize, fóbie, rasismu či jiného téma a dokázal to excelentně aniž by zapomněl na to že točí komedii která nemá jiný účel než diváky bavit. Ovšem někdy při sledování tohoto filmu si říkám, co se stalo. Není to špatný film. dokonce bych řekl, že i zajímavý, však má taky slušné čtyři hvězdy, ale kam se poděl přes samou politiku humor z již výše zmíněných snímků. Dokonce bych tomu ani neříkal komedie vzhledem k jiným snímkům Richarda a Ouryho. Prostě rychle zapomeňte na nějákou bláznivou komedii! Ale myslím, že stojí za to film shlédnout díky skvěle režii a dalším kladům. Ovšem komedie? Nenené.(3.1.2016)

• - V scéne, kde sa Martial (Victor Lanoux) vzdáva a prichádza do budovy súdu za prokurátorom, je vidieť, že má Jean-Philippe (Pierre Richard) zašpinenú kravatu od atramentu, tú si ale zašpiní až o niečo neskôr. (ANR)

• - Film byl natočen v roce 1978, ale je situován do roku 1968, kdy za vlády prezidenta Charlese de Gaulla probíhaly studenské nepokoje, které jsou i ve filmu vyobrazeny. (Georgex)