Jde v postatě o road movie, cestu dvou bláznů a psychiatra s přítelkyní do kláštera, kde umírá žena jdnoho z bláznů. Cesta nabízí spoustu komických situací a vytváří se pouto mezi jednotlivými postavami. Dle mého velmi příjemný film, který pohladí duši, zcela ve stylu starších Richardových filmů. 80%(7.12.2014)

Ten film je chytrý. Opravdu chytrý. Nejde jen o citace z Pascala a odkazy na Michela Foucaulta, ale hlavně o jakousi debatu o šílenství a šílencích, kterou vedou (většinou spíše svými činy než slovy) renomovaný psychiatr (Richard) a jeho pacient, profesor filosofie, který se pokusil zavraždit svou nevěrnou ženu (Piccoli). Pasáž z motorestu je jedna z nejzábavnějších co jsem za dlouhou dobu viděl.(18.6.2007)

• Radko

Rozhodne nejde o pokračovanie v tradícii skvelých francúzskych komédií 60. a 70. rokov, výsledkom je nepodarená zvláštnosť, snažiaca sa presadiť aj tézy o psychicky chorých, ale strieľa až tak vedľa, že vo výsledku všetky existujúce predsudky potvrdzuje. Jedna zo scén vystihuje môj pocit z celku: pacient psychiatrie sa náhle zjaví ako jazdec rozbehnutého prázdneho detského kolotoča s umelohmotnými koníkmi uprostred noci. Dej tvorí putovanie dvoch ústavných chovancov (filozofa-násilníka a jeho slabomyseľného druha) pod dohľadom psychiatra-ľudomila, jeho mladej milenky francúzskou krajinou za posledným pomazaním. Znie to zvláštne? Iste a taký je aj zvyšok. Francúzi sú síce vyhlásení gurmáni, ale filmári by prípravu guľášu mali prenechať skôr kuchárom.(15.1.2008)

Mě ten film tedy rozhodně pobavil, scénář byl dbře napsaný a všichni herci sympatičtí. Pravda je, že bez Michela Piccoliho by film nebyl taková pecka, ale jeho profesor Toussain je nepřekonatelný - scény, kdy společně s Bertrandem navštěvuje svou umírající manželku nebo v klášterě rozhání jeptišky křikem, že je sám ďábel, zvedají u mě hodnocení tohoto filmu z původně zamýšlených 3 hvězdiček.(20.1.2008)

Já tento film znám s úplně jiným (nejspíš prvním) dabingem. Měl jsem VHS originálku od Vapet Production z roku 1994, tam ovšem název filmu na obalu byl "ÚTĚK BLÁZNŮ" Nyní mám celý film s tímto dabingem z VHS překopírovaný na dvd. Samozřejmě i zde mluví Pierra pan Petr Oliva Hlavně zde hlášky: "muž s mícou a žena s monte christem" jsou k popukání :D a takových vtipných hlášek tam je víc P.S. dabing z r. 2007 co běžel v TV se mi absolutně nelíbil(6.10.2014)