Útěk bláznů

La Cavale des fous

Útek bláznov

Komedie

Francie, 1993, 91 min

Velmi neobvyklá Richardovka. Tento film má poměrně pomalé tempo, filozofický nádech a místy je velmi smutný. Najde se ovšem i několik skvělých vtípků. Film pro mě táhl Pierre, ale Piccoli s Pinonem mu šlapaly na paty a možná je i trochu pošlapaly. Za Pinona hraje jeho vzhled. Angel jistil výbuchy smíchu (geniální postava, ale domu bych ho nechtěl) . Občas si film neodpustí prvoplánové nevkusnosti bez kterých bych se obešel. A toho filozofování bylo možná až moc. Jinak jsem byl ovšem spokojen.(25.7.2019)

Já tento film znám s úplně jiným (nejspíš prvním) dabingem. Měl jsem VHS originálku od Vapet Production z roku 1994, tam ovšem název filmu na obalu byl "ÚTĚK BLÁZNŮ" Nyní mám celý film s tímto dabingem z VHS překopírovaný na dvd. Samozřejmě i zde mluví Pierra pan Petr Oliva Hlavně zde hlášky: "muž s mícou a žena s monte christem" jsou k popukání :D a takových vtipných hlášek tam je víc P.S. dabing z r. 2007 co běžel v TV se mi absolutně nelíbil(6.10.2014)

Jde v postatě o road movie, cestu dvou bláznů a psychiatra s přítelkyní do kláštera, kde umírá žena jdnoho z bláznů. Cesta nabízí spoustu komických situací a vytváří se pouto mezi jednotlivými postavami. Dle mého velmi příjemný film, který pohladí duši, zcela ve stylu starších Richardových filmů. 80%(7.12.2014)

Lidsky přívětivý film o výletu s lidmi, které my, co si říkáme normální, nazýváme blázny. Ústavní chovanci, skvěle zahraní Michelem Piccolim a Dominiquem Pinonem přivádějí psychiatra Pierra Richarda každou chvíli do prekérních situací. I když občas zazní vážný tón, nasmála jsem se těm jejich vylomeninám docela hodně. Půvabná Florence Pernel mužské trio příjemně doplňuje.(24.1.2020)

Ten film je chytrý. Opravdu chytrý. Nejde jen o citace z Pascala a odkazy na Michela Foucaulta, ale hlavně o jakousi debatu o šílenství a šílencích, kterou vedou (většinou spíše svými činy než slovy) renomovaný psychiatr (Richard) a jeho pacient, profesor filosofie, který se pokusil zavraždit svou nevěrnou ženu (Piccoli). Pasáž z motorestu je jedna z nejzábavnějších co jsem za dlouhou dobu viděl.(18.6.2007)