Resolution

Michael (Peter Cilella) se vydává do indiánské rezervace za svým přítelem Chrisem (Vinny Curran), aby mu pomohl přemoci závislost na drogách. Po několika dnech v neudržovaném domě však oba přátelé zjišťují, že v jejich okolí se dějí velmi podivné věci, a oba mají pocit, že je kdosi sleduje. (Goldbeater)

maddy

Hororovú „indie“ scénu mám celkom rád, objavuje sa v nej ročne síce stovka amatérskych, nevýrazných počinov, ale občas aj nenápadný klenot. Resolution sa k tým klenotom však radiť nebude, neradí sa však ani k tej hŕbe neambiciózneho odpadu. Prirovnania ku Cabin in the Woods, prípadne Evil Dead mi síce prídu značne scestné – spoločné to má jedine dejisko v podobe chaty v lese, ale to by sme už potom mohli nazývať každý film odohrávajúci sa v chate klonom Evil Dead-u, čo mi príde ako dosť chabé pojítko. Resolution je lacný, nezávislý film, ktorý má s hororom len pramálo spoločné, skôr sa jedná o takú mysterióznu drámu kríženú s thrillerom. Doslovne od začiatku do konca je postavený na konverzácii dvoch postáv. Tie sú síce až napodiv sympatické (napriek tomu, že jeden z nich je feťácky pako), ale samotné spracovanie je úplne nevýrazné. Film len jemne načrtne viacero zaujímavých prvkov, ktoré ďalej nijako nevyužíva. Nesie sa ním taká záhadná atmosféra, kde zo začiatku podnecuje divákovu zvedavosť s čím vlastne majú postavy dočinenia a či sa uberie skôr „do nadprirodzena“ alebo k home-invasion, prípadne k nejakému uletenému psychu. Avšak pravdou je, že neponúkne vôbec nič. Samotné rozuzlenie je síce pomerne originálne (aspoň ja si nevybavujem film, kde by som videl niečo takéto), ale mne osobne absolútne nesadlo a celý ten záver s (jemný SPOILER) „Musíme dokončiť film, aby sme sa oslobodili!“ (KONIEC SPOILERU) mi prišiel skôr k smiechu ako by vo mne budil údiv nad nápaditosťou tvorcov. Napriek tomu tie dve hviezdy udelím, prekvapivo ma to neotravovalo tak ako som čakal, postavy boli sympatické, úvodné „tajomno“ vyvolalo určité očakávania a indie scénu mám tiež celkom rád, len škoda toho maximálne nevýrazného spracovania. Resolution to má veľmi ťažké, poteší len úplne minimum hororových fanúšikov, tých ktorí za horor nepovažujú len hromadné jatky a neutíchajúce ľakačky, ale aj z nich len minimálnu časť, zvyšok sa pri ňom zákonite uzíva nudou k smrti. CELKOVO: 2* (4/10) ()

ricci.s odpad!

Áno!!! Úžasné to bolo! Teraz mi už neostáva nič iné, len rozmlátiť si hlavu o stenu, pretože toto je presne ten typ "hororu", ktorý ma jedného dňa zabije. Takže kto chce vidieť "horor", ktorý nemá s daným žánrom absolútne nič spoločné, a v ktorom sa od začiatku do konca len konverzuje a vôbec nič nedeje, ten dá možno 5. Ja som išiel od nudy skapať a môžem si akurát dobre zanadávať na všetky tie Avasty či Esety, či čo to vlastne mám, že mi opäť raz nezablokovali jednu neskutočne nezáživnú pičovinu. ()

*CARNIFEX*

Chris je drogovo závislí mladík. Jedného dňa zašle svojmu priateľovi video s mapkou kde sa nachádza a ako trávi svoj voľný čas. Nakoľko si Michael uvedomí, že jeho priateľ je z drog vo veľmi zlom psychickom stave, rozhodne sa ho navštíviť a proti jeho vôli vykonať abstinenčnú kúru. Už po pár dňoch si uvedomí, že dom o ktorom si myslel, že patrí Chrisovi, v skutočnosti spadá pod indiánsku rezerváciu. Aby toho nebolo málo zo dňa na deň sa dejú zvláštne veci. Niekto, alebo niečo ich sleduje. Budem neslušný, ako málokedy. Udeľujem jednu * za komediálne dialógy a za výber dvoch tĺkov, ktorý by sa viac hodili do štvrtého pokračovania "Vo štvorici po opici". Snáď si tu všetci zo mňa robíte kozy s tým hodnotením. Verte, neverte, tí čo ste to ešte nevideli, 90 minút sa nedeje absolútne, ale absolútne nič, čo by nasvedčovala tomu, že ide o horor. Potom Winnetov a Kleki-petra odstrelia dvom feťákom "palice", po chvíli sa zjaví ASI duch či kerého Krista, lebo ho ani neukážu, a finit-to. Ako komédia? - možno. Ako horor? - podľa mňa si z nás všetkých Justin Benson a Aaron Moorhead urobil p**u. A tí čo udelili viac ako jednu *, tak tí mu to zožrali aj so všetkými sračkami. Tak teda DOBRÚ CHUŤ PRIATELIA!! - 20%. ()

Morholt

Všechno se motá okolo smažky, kterou se snaží kamarád postavit zpátky na nohy. Sice se tam občas objeví nějaká nahrávka, divnolidi či náznak tajemna, ale všechno se nakonec vrátí k donekonečna omílanému "Potřebuju crack!". Jenže na nějaké tématické drama dvojice režisérů nemá a aby z toho byl horor, museli by chlapci přidat ve všech žánrových ohledech. Tohle je strašná spatlanina. 10% ()

honajz

Nápad by to možná byl zajímavý, kdyby měl uvěřitelnější postavy, cosi jako děj a rozvíjení děje včetně zápletky, a taky nějaké smysluplné zakončení, ne jen další náznak záhady á la Lost. A něco dít se ostatně taky začne až skoro ke konci filmu. Navíc ti dva mi byli strašně nesympatičtí a jejich rozhovory mi draly uši. Chápu že se někdo pokusil natočit nezávislý a levný film na koleně, jenže k tomu jen prvotní nápad nestačí, je potřeba ho umět taky podat. ()