Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(19)

Obsahy(1)

Komedie o učiteli, který je víc dítětem, než jeho žáci. Alfie Wickers (Jack Whitehall), jenž nedávno absolvoval, je moderní profesor historie na střední. Jeho prvním působištěm je fiktivní Abbey Grove School v Hertfordshiru. Seriál Bad Education, který napsal a také si v něm zahrál Jack Whitehall, vypráví o Alfiem, nejhorším učiteli v historii britského vzdělávacího systému. Alfie je víc dítětem, než jeho žáci. I přes zjevné nedostatky je jeho pozice ve škole víceméně stabilní - díky řediteli Fraserovi, jenž se zoufale snaží být cool jako on. Alfie je ten typ učitele, který chce být s každým nejlepší kamarád, jenže často šlápne vedle. A pak je tu ještě slečna Gulliverová, učitelka biologie, která se zaníceně stará o své studenty. Alfie má pro ni slabost. Zástupkyně ředitele, paní Pickwellová je o poznání méně pohodová - je ze staré školy a své mladší kolegy nemůže vystát. Je to tyranka, jež by zařadila víru v boha znovu do učebních osnov a vůbec nejraději by byla, kdyby ve škole žádné děti nebyly!

Epizoda 1:
Ve škole Abbey Grove se koná večer pro rodiče a Alfie je pod strašným tlakem. Zástupkyně ředitele, slečna Pickwellová, se vysmívá jeho testům a hodlá nechat propadnout celou jeho třídu. Nicméně ho rozradostní zpráva, že se učitelka biologie, slečna Gulliverová, rozešla se svým přítelem a Alfie ji hodlá pozvat na rande. Jenže nepředvídatelný ředitel Fraser má o ni také zájem, a tak se Alfie rozhodne k zoufalému řešení obou situací - testů i schůzky se svou kolegyní.

Epizoda 2:
Rodiče studentů školy Abbey Grove se obávají blížícího se příjezdu francouzských výměnných studentů. Loni totiž Jean-Claude a jeho francouzští spolužáci vyvolali nepokoje a zanechali za sebou brázdu pošlapaných zamilovaných srdcí. Letos je ale Frazer odhodlán rozzlobeným rodičům dokázat, že má vše pod kontrolou, zvlášť, když má Alfieho jako svou pravou ruku. Jenže je opravdu Alfie ten pravý učitel, kterému má být svěřena sexuální výchova?

Epizoda 3:
Školu Abbey Grove úplně pohltí nová počítačová hra a děti houfně napodobují nebezpečný trik zvaný 'bleskový kop'. Fraser se rozhodne si hru koupit, aby pochopil, proč způsobila takový poprask, jenže učitelé si díky tomu začnou na hře ulítávat se stejným fanatismem, jako jejich studenti. Alfie se rozhodne podpořit svou milovanou slečnu Gulliverovou ve snaze zastavit násilí organizací amnestie zbraní. Frazer najme velmi nevhodného instruktora sebeobrany, aby studentům názorně demonstroval nebezpečí násilí.

Epizoda 4:
Ve škole Abbey Grove je den výletů a Alfie s Gulliverovou se spolu se svými žáčky vydali do dětské zoo a muzea inkoustu. Fraser bere svou skupinu studentů na recitál poezie, ukáže se však, že je to ve skutečnosti bitva rapperů. Pickwellová se rozhodne navštívit se svou třídou jatka. Všechno jde od desíti k pěti, Alfie totiž své žáčky unese a celou exkurzi promění v kurz přežití a la medvěd Grizly.

Epizoda 5:
Abbey Grove čeká nejdůležitější fotbalový zápas tohoto školního roku, jejich protivníkem bude místní veřejná škola Middleton House. Jenže když se ztratí učitel tělocviku, Fraser rozhodne, že Alfie je pro trenéra školního týmu jako dělaný. Jenže to má hned dva háčky: zaprvé Alfie o fotbale neví zhola nic a zadruhé on sám na Middleton House jako dítě chodil, což znamená, že se bude muset popasovat se svým starým učitelem a úhlavním nepřítelem, panem Humpagem...

Epizoda 6:
Školní volby na Abbey Grove jsou v plném proudu a každá třída musí navrhnout svého kandidáta. Gulliverová vsadí na geniálního Davida Millbanka. A navíc tvrdí, že v Alfieho třídě nikdo volitelný ani není! A tak se Alfie rozhodne, že jí ukáže, jak moc se mýlí. Mezitím je Frazer suspendován kvůli nešťastnému internetovému incidentu, a tak se rýsuje skvělá příležitost pro Pickwellovou, která se snaží dostat na ředitelské křeslo...

2. série, epizoda 1:
Nové pololetí na Abbey Grove je zahájeno každoroční plaveckou soutěží a ředitel školy Fraser se rozhodne vzdát hold skutečnosti, že když Velká Británie nedávno hostila největší show na světě – Splash – zakončila ji jejich vlastní soutěží v synchronizovaném potápění. Alfie a jeho třída se většinou plaveckých soutěží neúčastní, ale peněžní sázka se zástupkyní ředitele, slečnou Pickwellovou, ho nanvadí natolik, že se žáky rozhodne uplatit skupinovým výletem do restaurace a na akci se přece jen dostaví. První školní den zároveň skýtá Alfiemu šanci dohnat ztracený čas se svou přítelkyní, slečnou Gulliverovou. Namísto toho je však šokován zjištěním, že jejich vztah vlastně vůbec neexistuje a ještě větší šok mu způsobí odhalení, s kým Gulliverová ve skutečnosti chodí.

2. série, epizoda 2:
Alfie je šokován příchodem nového učitele Schwimera na školu Abbey Grove. Co ho však šokuje ještě víc, je zjištění, že má nový učitel převezít Alfieho třídu. Když vidí, že se jeho žáci pod vedením nového učitele náramně dobře baví a ještě při tom v rámci příprav na maturitu probírají skutečný a nefalšovaný dějepis, je k uzoufání naštvaný. Trudomyslnost doslova obestře Alfieho smutečním závojem poté, co se dozví, jakou třídu mu slečna Pickwellová namísto té jeho přidělila. Protože jsou ředitel Fraser i slečna Gulliverová panem Schwimerem čím dál více okouzleni, je na Alfiem a Jing, aby odkryly pravou tvář tohohle amerického podvodníka.

2. série, epizoda 3:
Školu Abbey Grove zasáhne zpráva o smrti zástupkyně ředitele, slečně Pickwellové. Alfie je zahnán do úzkých, když na něj ve svém dopise na rozloučenou jasně ukazuje prstem jakožto na viníka, jelikož ji k sebevraždě dohnal jeden z jeho třídních vtípků. Bude Alfie, kterého sžírá pocit viny, schopen poslat prostřednictvím perfektní zádušní mše jejího neklidného ducha na druhý břeh, aby tam odpočíval v pokoji? Pickwellová je pryč a ředitel Fraser se za ni rozhodne najít prostřednictvím inzerátu náhradu, ovšem bez úspěchu. To by mohlo znamenat, že na její místo nastoupí slečna Gulliverová. Ale co když jí přidělená moc stoupne do hlavy?

2. série, epizoda 4:
Na den svatého Valentýna naplánoval ředitel školy Abbey Grove, pan Fraser, speciální akci nazvanou 'Vezmi mě ven', aby tak pomohl stydlivým dětem najít lásku. Nová zástupkyně ředitele, profesorka Greenová, je na všechny jako pes, snad jen kromě Alfieho otce, který s ní údajně na univerzitě absolvoval kurz pro učitele. Alfie se zoufale snaží přesvědčit slečnu Gulliverovou, aby s ním šla na večeři. Vyruší ho však Chantelle, která má pro něj nějaké šokující zprávy. Přijme Gulliverová Alfieho pozvání, a kdo bude na večeři dělat garde Martinu Wickersovi?

2. série, epizoda 5:

2. série, epizoda 6:

2. série, epizoda 7:

Letní semestr je v plném proudu a Alfie Wickers (Jack Whitehall) je zpátky ve třetí řadě seriálu coby svérázný učitel na Abbey Grove School v Herfordshiru. Zkouškové období je za dveřmi a Alfie by měl konečně začít své žáky skutečně učit. On však moc dobře ví, že cesta za samými jednotkami není nikdy snadná. Se svými studenty to vždycky myslí dobře, jen je třeba si uvědomit, že je možná větší puberťák než oni sami. Možná to bude právě tento semestr, kdy společně dospějí, co myslíte? Ve sborovně to tentokrát nebude o nic lehčí než ve třídě. Alfieho otec Martin (Harry Enfield) byl jmenován zástupcem ředitele a navzdory tomu, že se dušoval, jak jejich vztah nebude narušovat pracovní prostředí, při první příležitosti ztrapní Alfieho historkou z oslavy osmnáctých narozenin. I Alfieho milostný život je na tom bledě. Jen co se sestěhoval s učitelkou biologie, slečnou Gulliverovou (Sarah Solemaniová), už si děvče balí kufry a vrací se ke svému bývalému. Začátek letního semestru je šílený i pro Frasera (Mathew Home), který špatně investoval peníze školy do vlastní značky oblečení s názvem Dolce and GaBanter. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (11)

Thomick 

všechny recenze uživatele

Po humorný stránce uplně někde jinde než Big School. Hlavně pilot je strašně nařachanej (top top metafory head deputy!) a pak šla úroveň jen o kousek níž. Tématicky je první série relativně neokoukaná a na rozdíl od sitcomovýho kolegy ze stejnýho prostředí Bad Education podrží i většina hereckýho ansámblu. Whitehall neustále, ale přesto podivně snesitelně přehrává; a Sarah Solemani je vítanou ťuťu konstantou s krásnym účesem. Btw. Nikki Runeckles hraje ve 20 patnáctiletou lolitku a jde jí to fakt skvěle! Edit: No tak teda musim říct, že při předčítání studentských výtvorů pro knižní klub (s03e02) jsem se normálně smíchy zajíkal. Solidní nástup. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Neskutočná slabota a trápnosť. Opäť pokus o mladistvý humor, ktorý je založený na absurdnom učiteľovi, idiotskejšom než samotná mládež. Takýto človek by mal byť vzorom a vychovávať deti. Všetko sa zase točí okolo sexu a ďalších nevhodných tém. Dnešní filmári už zabudli, ako točiť kvalitné ľudské komédie. ()

Reklama

Splasher 

všechny recenze uživatele

Na prvotinu vůbec ne špatné. Nejvíc mě překvapil Matt Horne v roli ředitele. Whitehall si to svoje uhrál, i když u několika scén se mi vybavila dřívější kritika - přebírání vtipů. ()

Pajky3 

všechny recenze uživatele

Stejně jako další seriál (Fresh Meat) Jacka Whitehalla se i Bad Education zaobírá příběhem ze školy, akorát tentokrát jde o střední a hlavní hrdina není studentem, ale učitel. Tedy "učitelem" ve velkých uvozovkách. I tentokrát se balancuje na hranici mezi vtipem a trapností, což mají angličani tak moc rádi. A většinou se onu hranici daří nepřekročit, alespoň v úvodu série. Od druhé řady to jde trochu z kopce, hlavně protože Pickwellová je nahrazena Alfieho otcem, což je hrozná postava. A nepomáhá ani nereálný vývoj vztahu mezi Afliem a Rosie. Za to plejáda vedlejších postav je dotažená k dokonalosti (nejlepší byla Chantelle) a ve vzájemné interakci funguje naprosto skvěle. Plusem je i to, že to je pěkně zakončeno. ()

Galerie (45)

Reklama

Reklama