poster

Dvojče

 • francouzský

  Le jumeau

 • anglický

  The Twin

Komedie

Francie, 1984, 104 min

 • Martin741
  ***

  Nie je to kultova, ba dokonca ani nadpriemerna komedia s Richardom. Mozno aj preto, ze Richard je tu sam, tocil to Yves Robert, ktoreho tvorbu dobre nepoznam a zas dostali priestor vo filme kadejake Richardove uchylarny. No ale panske konecniky nepovazujem za pritazlive, ba dokonca mam k nim odpor. 41 %(20.9.2016)

 • MJMilan
  ****

  Celkem povedená komedie Pierre Richarda. Celkem trefně to napsali na samotném DVD, cituji: "Nasadit parohy sám sobě dokáže pouze Pierre Richard!" Hodně zamotaná zápletka, avšak na konci všem bude jasné, o čem v celém filmu šlo. Za podívání rozhodně stojí, ale k nejlepším komediím PR bych tento snímek neřadil.(10.2.2008)

 • RomanHyde
  ***

  Pierre Richard v nezvyklé roli svůdníka, po kterém ženy prahnou. Zpravidla to bývá ve svých rolích ztřeštěný asexuál, ale nyní dokonce sám sobě nasazuje promyšleně parohy, když "získává" zámožná atraktivní dvojčata, a předstírá sebe a své dvojče. Spousta zajímavých a veselých situací, z nichž mezi nejlepší řadím současné ranní probouzení obou sester v protilehlých ložnicích..(31.1.2010)

 • Enšpígl
  ****

  Tak tohle je těžce inspirativní. Sám sobě nasadit parohy zvládne fakt jenom Richard. Až budu v podobné situaci zachovám se naprosto stejně, ale aby to mělo grády vymyslím si dvě dvojčata. Budu tak mít skutečnou jistotu že se vyspím opravdu s oběma dvojčatama. Přeci jenom vymyšlený dvě dvojčata tedy celkově trojčata mají u dvojčat větší šanci než vymyšlené jedno dvojče, tedy dvojčata. Mám rád jasný situace a píšu výhradně jasný komentáře.(27.5.2007)

 • eraserhead666
  ****

  "Přesné, to je přesné!" Tahle komedie je dost schizofrenní. A Richard se s tím, jak taky jinak, popral obstojně. Ani mu není moc závidět ta dvě krásná dvojčata a přepych v němž se díky nim pohybuje, protože ubíjet se pak myšlenkami na sobě samotnému jakožto svému vlastnímu švagrovi nasazené parohy, to za tu námahu a stres opravdu nestojí. I když nebyla by to komedie, aby z toho Richard nevybruslil dobře, ten závěr nakonec přece jenom záviděníhodný snad i je (i když to ranní přebíhání mezi koupelnami pořád spíše odrazuje). Zajímavostí je, že jedna z dívčích dvojčat (Camilla More) si ve stejném roce zahrála ve čtvrtém díle Pátku třináctého. 3,5*(26.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace