poster

Králův dvojník (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Gwanghae, wangyidoen namja

 • Jižní Korea

  광해, 왕이 된 남자

 • anglický

  Gwanghae, The Man Who Became King

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  Masquerade

 • Nový Zéland

  Masquerade

 • USA

  Masquerade

 • Kanada

  Masquerade

Historický / Drama

Jižní Korea, 2012, 131 min

 • Dont
  ****

  Vkusně namíchaná směs komedie a dramatu na pohádkový motiv šašek králem. I když snímek zvládá perfektně přechody mezi vážnými a komickými scénami a v některých momentech jsem se smál nahlas, ta dramatická stránka mi seděla přeci jen víc. Jen jsem se obtížně orientoval v těch ministrech, kteří vypadali všichni stejně a vyjmenovaní byli naráz a dost rychle. Líbily se mi pasáže znázorňující vývoj vztahu mezi novým králem a jeho třemi nejbližšími muži, tedy rádcem, eunuchem a osobním strážcem. Není taky na škodu vidět Leeho Byeong-heona po dvojkách Red a G.I. Joe v nějaké vážné roli, ačkoli tedy vlastně jen napůl vážné.(16.9.2013)

 • lioncel
  *****

  Plot : King Gwanghae (Lee Byung-Hun) has been the King for the past 8 years. He now suspects that someone within the royal court is attempting to poison him. In response, King Gwanghae orders his councilor Heo Gyun (Ryoo Seung-Ryong) to find someone that looks like him to sit in his throne. .. Heo Gyun then comes across a clown named Ha-Sun (Lee Byung-Hun), who performs lewd shows in front of drunken noblemen. Ha-Sun indeed strongly resembles King Gwanghae and is even able to imitate the way King Gwanghae speaks. Heo Gyun takes Ha-Sun to the royal palace without giving any explanations. At night, Ha-Sun takes the King's seat, while the King slips away to his mistress's home. .. A short time later, King Gwanghae collapses and is taken to a safe house. Meanwhile, Ha-Sun continues his ruse as the King until the King can recover. Slowly, Ha-Sun's own personality comes out and the people in the King's inner court notice the changes. The King appears more humane to those around him and far less volatile. While Ha-Sun's true voice comes out, enemies within the King's inner circle plan their next move.(10.9.2017)

 • NinonL
  ****

  Skvělé historické drama o 15denní záměně krále za dvojníka. Korejský král Gwang-hae, jak jsem se dočetla, skutečně existoval a vládl 15 let na začátku 17. století. Takže příběh může být částečně pravdivý. Dozvěděla jsem se mnoho o korejském kralování i politice, o zvycích a tradicích, o králových povinnostech, o dvorních intrikách. Film je docela dramatický a dobrodružný, nechybí v něm láska ani zrada. Kdo má rád středověké příběhy a Dálný Východ, určitě mohu doporučit.(10.6.2017)

 • Adrian
  *****

  Korejske kostymove dramy velmi nemusim (ked vidim tie ich sietkove vyskove klobuciky moje nadsenie vidiet takyto pribeh velmi rychlo opada), ale Masquerade je nielen ze jedna z vynimok, ale je to i vynikajuci film. Kostymova drama s komedialnymi prvkami o zamene krala dvojnikom pocas obdobia 2 tyzdnov prinasa vyborny herecky dvoj-vykon cukrikoveho Lee Byeon-hona, a hoci schematicku, ale dobre naplneu kostru pribehu, kde s narastajucimi minutami narasta nielen povedomie nahradnika o spinavostiach a politickych hrach na kralovskom dvore, ale i moje sympatie k tomu, ako film umne balansuje production value, prvky dramy a dobre nacasovane komedialne situacie. A hoci tie hrubozrnnejsie trocha vytrcaju, tie jemnejsie nuansy, nielen vo vyraze ale i v hovorenom slove su vyzivne. 9/10(12.2.2013)

 • easaque
  ****

  výpravná a kostýmní pohádka pro dospělé. Jinak se to ani nedá brát, i když se to tváří, že je to podle pravdivého historického příběhu. Mě se to vesměs líbilo, i když některé scény byly občas dost natahované a zbytečně sentimentální. Přesto to stojí za vidění a citlivé duše se neubrání určitě slzám. Příběhů o cti a poctivosti už vycházejí z módy a asi se už moc nenatáčí (teda možná jen o cti válečné) a tak můžete zkusit tento – u mě si 4 šikmooké hvězdičky zaslouží. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](25.11.2013)

 • - O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace