poster

Králův dvojník (festivalový název)

 • Jižní Korea

  Gwanghae, wangyidoen namja

 • Jižní Korea

  광해, 왕이 된 남자

 • anglický

  Gwanghae, The Man Who Became King

  (neoficiální název)
 • Austrálie

  Masquerade

 • Kanada

  Masquerade

 • Nový Zéland

  Masquerade

 • USA

  Masquerade

Historický / Drama

Jižní Korea, 2012, 131 min

 • Flynn
  ****

  Zábavné a velkorozpočtově podaný příběh alá Císařův pekař a Pekařův císař.... zápletka je dosti podobná. Lidský vládce s lidskou tváří a přemýšlením se vždycky ujme více než odměřený aristokrat. Film se mi líbil, hezké prostředí, zajímavá doba. Jak už to tak bývá, tak zase korejci tlačí na pilu s emocema (kdo říkal že je Interstellar ubulený, tak at se koukne na několikero korejských filmů). Hlavní postava je fajn a některé scénky se fakt vyvedly. Určitě záruka fajn filmového zážitku.(26.11.2014)

 • Adrian
  *****

  Korejske kostymove dramy velmi nemusim (ked vidim tie ich sietkove vyskove klobuciky moje nadsenie vidiet takyto pribeh velmi rychlo opada), ale Masquerade je nielen ze jedna z vynimok, ale je to i vynikajuci film. Kostymova drama s komedialnymi prvkami o zamene krala dvojnikom pocas obdobia 2 tyzdnov prinasa vyborny herecky dvoj-vykon cukrikoveho Lee Byeon-hona, a hoci schematicku, ale dobre naplneu kostru pribehu, kde s narastajucimi minutami narasta nielen povedomie nahradnika o spinavostiach a politickych hrach na kralovskom dvore, ale i moje sympatie k tomu, ako film umne balansuje production value, prvky dramy a dobre nacasovane komedialne situacie. A hoci tie hrubozrnnejsie trocha vytrcaju, tie jemnejsie nuansy, nielen vo vyraze ale i v hovorenom slove su vyzivne. 9/10(12.2.2013)

 • Fíla
  *****

  Byeong-heon Lee podal bezchybný herecký výkon. Nic není dokonalé, ale dovolím si díky němu udělit pětihvězdičkové hodnocení.(26.1.2014)

 • eLeR
  *****

  Veľmi pekný film, ktorý vám niekedy vyvolá úsmev na tvári, a inokedy vás neskutočne dojme. Predovšetkým svojou druhou polovicou. Krásna hudba a Byeong-heon Lee bol výborná voľba. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (27.9.2016)

 • Tuax
  ****

  Je to moc pěkný historický film s tématem, tak trochu známým odkudkoliv viz náš Císařův pekař, pekařův císař. Leč zde je to na vážnější notu, přesto je v tom mnoho humorných situací a prvků, dle ěm zcela záměrných, ačkoliv to celé není pojate komediálně. A na drama je to zase přespříliš uvolněné, málo emotivní. To nic nemění na tom, že se mi to líbilo opravdu hodně. Herecky zajímavě zvládnuté a výprava a kostýmy pro mě jako neznalého daného období korejské historie povedené. Nevím zda to byl záměr a nebo ta romantická linka, byla úmyslně nepovedená a nebo jim to tak prostě ve výsledku vyznělo. Těžko uvěřitelná. Ze strany "zástupu" jasné, ze strany v podstatě chladné, odtažité královny vůbec. Kombinace postav, které se mi nejvíce líbily byly nakonec tři. Zástupce versus rádce, tohle se vyvíjelo, postupně k sobě hledali a získávali cestu. Zástupce versus služebná, platí to samé jen v jiné rovině. Zasupce versus osobní strážce. Opět vývoj. To byly tři nejvýraznější, bylo jich tam mnohem více, co mě opravdu zaujalo, že se i na tom malém prostoru postavy a jejich vztahy skutečně vyvíjely. To není k vidění snad u 80% neli více, u jakýchkoliv filmů. Je to přirozené spíše pro seriály, kde na to je čas. Ale zde to zvládli opravdu bravurně. Prostě pro mě výborná podívaná i přes nějaké ty výhrady.(16.4.2016)

 • - O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace