Králův dvojník (festivalový název)

• Jižní Korea

• Kanada

• Nový Zéland

Historický / Drama

Jižní Korea, 2012, 131 min

Zábavné a velkorozpočtově podaný příběh alá Císařův pekař a Pekařův císař.... zápletka je dosti podobná. Lidský vládce s lidskou tváří a přemýšlením se vždycky ujme více než odměřený aristokrat. Film se mi líbil, hezké prostředí, zajímavá doba. Jak už to tak bývá, tak zase korejci tlačí na pilu s emocema (kdo říkal že je Interstellar ubulený, tak at se koukne na několikero korejských filmů). Hlavní postava je fajn a některé scénky se fakt vyvedly. Určitě záruka fajn filmového zážitku.(26.11.2014)

Korejske kostymove dramy velmi nemusim (ked vidim tie ich sietkove vyskove klobuciky moje nadsenie vidiet takyto pribeh velmi rychlo opada), ale Masquerade je nielen ze jedna z vynimok, ale je to i vynikajuci film. Kostymova drama s komedialnymi prvkami o zamene krala dvojnikom pocas obdobia 2 tyzdnov prinasa vyborny herecky dvoj-vykon cukrikoveho Lee Byeon-hona, a hoci schematicku, ale dobre naplneu kostru pribehu, kde s narastajucimi minutami narasta nielen povedomie nahradnika o spinavostiach a politickych hrach na kralovskom dvore, ale i moje sympatie k tomu, ako film umne balansuje production value, prvky dramy a dobre nacasovane komedialne situacie. A hoci tie hrubozrnnejsie trocha vytrcaju, tie jemnejsie nuansy, nielen vo vyraze ale i v hovorenom slove su vyzivne. 9/10(12.2.2013)

Byeong-heon Lee podal bezchybný herecký výkon. Nic není dokonalé, ale dovolím si díky němu udělit pětihvězdičkové hodnocení.(26.1.2014)

Veľmi pekný film, ktorý vám niekedy vyvolá úsmev na tvári, a inokedy vás neskutočne dojme. Predovšetkým svojou druhou polovicou. Krásna hudba a Byeong-heon Lee bol výborná voľba. Videné v rámci Season Challenge Tour vol. 2 (27.9.2016)

Je to moc pěkný historický film s tématem, tak trochu známým odkudkoliv viz náš Císařův pekař, pekařův císař. Leč zde je to na vážnější notu, přesto je v tom mnoho humorných situací a prvků, dle ěm zcela záměrných, ačkoliv to celé není pojate komediálně. A na drama je to zase přespříliš uvolněné, málo emotivní. To nic nemění na tom, že se mi to líbilo opravdu hodně. Herecky zajímavě zvládnuté a výprava a kostýmy pro mě jako neznalého daného období korejské historie povedené. Nevím zda to byl záměr a nebo ta romantická linka, byla úmyslně nepovedená a nebo jim to tak prostě ve výsledku vyznělo. Těžko uvěřitelná. Ze strany "zástupu" jasné, ze strany v podstatě chladné, odtažité královny vůbec. Kombinace postav, které se mi nejvíce líbily byly nakonec tři. Zástupce versus rádce, tohle se vyvíjelo, postupně k sobě hledali a získávali cestu. Zástupce versus služebná, platí to samé jen v jiné rovině. Zasupce versus osobní strážce. Opět vývoj. To byly tři nejvýraznější, bylo jich tam mnohem více, co mě opravdu zaujalo, že se i na tom malém prostoru postavy a jejich vztahy skutečně vyvíjely. To není k vidění snad u 80% neli více, u jakýchkoliv filmů. Je to přirozené spíše pro seriály, kde na to je čas. Ale zde to zvládli opravdu bravurně. Prostě pro mě výborná podívaná i přes nějaké ty výhrady.(16.4.2016)

• - O výrobě snímku byla jeho tvůrci média informována z kraje roku 2011. To ještě v době, kdy rozpracovaný projekt nesl zavádějící pracovní název I Am The King Of Joseon. S inspirací, čerpající z úspěšné historické novely amerického autora Marka Twaina "The Prince And The Pauper" (1881), započal tehdejší režisér snímku Woo-suk Kang výrobní proces s jihokorejským hercem Jae-young Jung v hlavních úlohách, zatímco ve vedlejší roli se měl objevit herec Jun-sang Yoo. Vše se ale změnilo nedlouho poté, co filmová produkční společnost CJ E&M projevila nespokojenost s režisérovými záměry, které se ne docela shodovaly se záměry produkční společnosti. Woo-suk byl na sklonku roku 2011 odvolán, aby na jeho místo přišel Chang-min Choo. S ním se změnilo i obsazení. V hlavní roli se objevuje Byung-hun Lee, který se do této doby neobjevil byť v jediném historicky laděném celovečerním snímku, a jen o měsíc později se potvrzuje účast herečky Hyo-joo Han. Snímek vznikal ve slavném jihokorejském filmovém studiu Namyangju Studio Complex, nacházejícím se provincii Kjonggi, v němž vzniklo nespočet ikonických, ale i těch méně slavných korejských filmových snímků a televizních dramat; Three Musketeers (2014), Hwang Jin-yi (2006), Empress Ki (2013) ... (Conspi)