Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

Tosim

PROPÁSNEME PRVNÍ EJAKULACI! S tím pornem je to také těžké. Zobrazje jen "TO", zatímco erotické filmy se pokoušejí i o "umění" a "příběh." S tím já tedy nesouhlasím. Erotické filmy, tedy ty, které vysílá např. nova (a těch dalších je opravdu minimum), jsou stejně stupidní, jako porno, jen jejich tvůrci nemají dost kuráže, prostředků, možností, či co já vím čeho, aby nějaké to péčko natočili. A s filmy o natáčení filmů s erotikou je to podobné. Já osobně jsem se bál, aby snímek neszklouzl do vulgarity (i když je to těžké, pro někoho je i jen film o pornu vulgaritou), ale lákalo mě jméno scénáristy Francise Vebera, který mě ještě nikdy nezklamal. Nestalo se to ani tentokrát. Jeho některé současné filmy jsou i přes prvoplánovou komiku chvílemi velice hluboké, čehož se mi tady nedostalo, některé postavy byly spíše figurky, ale cením si toho, že byl film trefný (stačí jedna věta a řekne vám toho víc, než rozbor), směšný (při některých hláškách jsem se chechtal opravdu hlasitě) a nečekaně také dojemný (hlavně ve vztahu Francoise a Christine - výborná Miou-Miou.) Při takové kadenci člověk zapomene, že sleduje i film o morálce. Té umělecké neméně. Celkově shrnuto - příjemné překvapení, i přeze všechno, co jsem vypsal ze začátku. MYSLELA JSEM SI, ŽE TOČÍŠ PORNO, NE VAUDEVILLE! ()

Oskar

Kdo by to do Francise Vebera řekl, že se vydá na tak tenký led a napíše komedii o natáčení pornofilmu? :o) Všechno uvidíme je tak trochu vítězství formy nad obsahem, protože navzdory zápletce je to film vkusný a poměrně cudný. Když Gérard Jugnot a Pierre Richard v restauraci projednávají změny ve velmi peprném scénáři, celý rozhovor vedou v "nezávadných" útržcích vět a s tajnosnubnou gestikulací, protože u vedlejšího stolku sedí žena s dětmi. Když režisér a producent sledují pornofilm, aby si vybrali "herce", vidíme jen Richarda a Mariella. Jen z jejich reakcí na viděné a z diskuse o přednostech a nedostatcích jednotlivých těl uhadujeme, co se na tom plátně vlastně odehrává. Tento princip domýšlení věcí pouze naznačených zkrátka přinesl překvapivě zábavné plody. Všechny scény bohužel tak vtipné nejsou, ale těch pět či šest výborných si žádá ten film ocenit. 60% ()

monolog

Škoda, že se hlavní hrdina nejmenuje Pierre Malaquet, mohlo by to v tom případě být vzdáleným, střízlivějším a vážnějším pokračováním filmu Roztržitý. Ale možná se právě tomu chtěli tvůrci vyhnout. Všechno uvidíme totiž není klasickou Richardovou komedií. On zde není šaškem. Spíš ti druzí se tak chovají (přesto nejsou ztřeštění). Perrin se snaží splnit si svůj sen. Zajistit, aby jeho vlastní existence měla smysl a to natočením filmu podle vlastního scénáře. Do cesty se mu staví nedostatek peněz, nepřízeň osudu i lidí. Přesto se nevzdává a snaží se svého cíle dosáhnout i za cenu pro něj nevýhodných kompromisů. Až si nakonec jednoho dne uvědomí, že to kvůli všem změnám, všem ústupkům už není jeho sen a že se na něm podílet vlastně vůbec nechce. Že jeho existence má smysl v podobě krásné milující ženy a budoucí rodiny s ní. Oproti obvyklému Richardovu i Veberovu komickému stylu je Všechno uvidíme hluboce lidský příběh. O naději a náhodě. Svým způsobem i přes všechnu smutnou komiku velice skutečný. ()

B!shop

No tak nevim, kouk sem na film pac sem chtel videt nakou komedii, ale tohle moc sranda nebyla. Je fakt, ze napad je vcelku originalni, film svizne odsejpa, je prijemnej, ale vtipu tu je tak 10 maximalne. Ale tentokrat to neni tim, ze by nebyly vtipy vtipny, ale proste tu nejsou. Na druhou stranu, je tu slusnej pribeh, sem tam tu je naka ta naha holka a Pierre Richard ve vaznejsi roli, kterou bez problemu zvlada, coz film zachranuje a nenudil sem se, ale vic jak 3* to nebude. ()

emma53

Já jsem k tomuhle filmu přišla jak slepá k houslím, V hrabáku jsem na to hodila očko a vida, Pierre Richard, kterého jsem ještě neviděla a za bůra, no nekupte to. A když jsem si přečetla scénář, tak jsem byla ještě víc udivená....On, Francis Veber a téma : PORNO ? Tušila jsem pochopitelně kulišárnu a té se mi také dostalo. Je tam několik momentů, kdy jsem prskala smíchy, například u předváděčky takového pornografického filmu, který měl být mustrem pro natočení něčeho podobného právě Francoisem (Pierrem). "Tam je někdo plešatý? Ne, to je stínidlo od lampy". A podobně. Je to čtyřka na hraně, protože Pierre má v kapsičce přece jen lepší kousky, ale za to téma, které vyvolalo pousmání na mé tváři jsem to hodila o patro výš. ()