Všechno uvidíme

Now We've Seen It All!

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1976, 100 min

• Angelopul

Filmy režírované Georgesem Lautnerem připomínají svojí nevyrovnaností výkony našich sportovců. Jednou jsou výjimečné, jindy podprůměrné. VŠECHNO UVIDÍME je ten druhý případ. A přitom se na něm podílelo tolik zajímavých tvůrců. Například za scénářem stojí Francis Veber (VELKÝ BLONDÝN S ČERNOU BOTOU). A nutno říct že scenář bude asi tou největší slabinou. Film je moralizující, ale zároveň amorální - postavy se staví k pornografii jako k něcemu velmi zavrženíhodnému, přičemž si ale sami bez skurpulí provádějí daleko zavrženíhodnější věci. Celý problém, který se pak ve filmu 100 minut řeší by se dal vyřešit v prvních čtyrech a postavy se chovají naprosto hloupě a absurdně oproti tomu, jak by člověk čekal vzhledem k jejich motivacím. A není to bohužel skoro vůbec vtipné, jak by človék od bláznivé komedie s Pierem Richardem očekával. Pierre a Miou Miou se k sobě vůbec nehodí a její role je napsaná tak, že si člověk celý film řiká, že to je pěkná vyděračská kráva. Humorný potenciál námětu se vyčerpá v první třetině filmu a zbytek už je nudný a protivný. A těch pár povedených fórů už to nezachrání.(3.2.2012)

Škoda, že se hlavní hrdina nejmenuje Pierre Malaquet, mohlo by to v tom případě být vzdáleným, střízlivějším a vážnějším pokračováním filmu Roztržitý. Ale možná se právě tomu chtěli tvůrci vyhnout. Všechno uvidíme totiž není klasickou Richardovou komedií. On zde není šaškem. Spíš ti druzí se tak chovají (přesto nejsou ztřeštění). Perrin se snaží splnit si svůj sen. Zajistit, aby jeho vlastní existence měla smysl a to natočením filmu podle vlastního scénáře. Do cesty se mu staví nedostatek peněz, nepřízeň osudu i lidí. Přesto se nevzdává a snaží se svého cíle dosáhnout i za cenu pro něj nevýhodných kompromisů. Až si nakonec jednoho dne uvědomí, že to kvůli všem změnám, všem ústupkům už není jeho sen a že se na něm podílet vlastně vůbec nechce. Že jeho existence má smysl v podobě krásné milující ženy a budoucí rodiny s ní. Oproti obvyklému Richardovu i Veberovu komickému stylu je Všechno uvidíme hluboce lidský příběh. O naději a náhodě. Svým způsobem i přes všechnu smutnou komiku velice skutečný.(27.11.2008)

Jak Francois Perrin (Pierre Richard - kdo jiný) točil pornofilm a jak se ze scénáře "Zrcadlo duše" stala "Pochva". Situační komika a satirické prvky nezapřou rukopis Francise Vebera. Obsazení vedlejších rolí se povedlo, Jean - Pierre Marielle je opravdu vypočítavý pornomagnát, Henri Guybet má v podstatě podobnou roli jako ve filmu Hořčice mi stoupá do nosu a Gérard Jugnot je také celkem často na plátně, nicméně nemá moc dialogů a nepředvede naplno, co umí. Vrchol filmu opravdu přichází ve chvíli, o které píše Mardoša. Sympatické mi bylo, že postava Miou - Miou byla členkou kabaretu Le Splendid, který skutečně existuje a dva členové souboru, Michel Blanc a Marie-Anne Chazelová, tu dokonce hrají sami sebe. Doporučuji se na to kouknout s titulky.(28.6.2007)

Všechna čest, že film o natáčení porna (navíc film francouzský) není zbytečně lascivní a pubertálně nesází jen na co nejlechtivější scény. Spousta věcí je naopak jen naznačena a když už dojde na košilatost, je většinou docela vtipná nebo naopak nečekaně vážná, Pierre Richard hraje umírněně a celé je to takové tiché... Pořád mám ale dojem, že se toho ve Všechno uvidíme děje méně než kolik by mělo a některé věci paradoxně přebývají (Charlotte s pornohercem atd.).(12.2.2014)

I čert snáší na větší hromadu. A když už se má něco posrat tak se to posere odshora dolů. Francois se dostal do pěknýho průšvihu. Původně chtěl nafotit skvělou sýrovou reklamu, ale přilítla tam ta blbá moucha a... Pak chtěl natočit skvělý citlivý film hlavně o duši... ale producent má rád výrazy jako NA KOLENA TY PSICE...(13.12.2007)