Všechno uvidíme

Bottom Line, The

Now We've Seen It All!

Komedie / Drama / Romantický

Francie, 1976, 100 min

Francois, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo , lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky ...(6.2.2006)

No tak nevim, kouk sem na film pac sem chtel videt nakou komedii, ale tohle moc sranda nebyla. Je fakt, ze napad je vcelku originalni, film svizne odsejpa, je prijemnej, ale vtipu tu je tak 10 maximalne. Ale tentokrat to neni tim, ze by nebyly vtipy vtipny, ale proste tu nejsou. Na druhou stranu, je tu slusnej pribeh, sem tam tu je naka ta naha holka a Pierre Richard ve vaznejsi roli, kterou bez problemu zvlada, coz film zachranuje a nenudil sem se, ale vic jak 3* to nebude.(24.7.2007)

Ve srovnání s jinýma Richardovýma kouskama je tohle trochu slabší. Chudokrevný vývoj děje s mnoha řečma o ničem. Pro mě jediný vtipný moment zajistila sexuální scéna Henri Guybet - Sabine Azéma. A bezchybná je postava Renée Saint-Cyr. Ta na svůj věk neskutečně dobře vypadá, k tomu je ukázkově prudérní, ale protože je zároveň ostřílená byznysmenka, tak dobře slyší na cinkání zlaťáků. Tak je to správně.(19.2.2016)

Za poslední dny je toto sedmý film s Pierrem Richardem co mám za sebou a tento stojí v mém žebříčku zatím na prvním místě. Opravdu se mi více líbí Pierre když tak nepřehrává, netřeští a je takový klidnější, přemýšlivější (alespoň trochu) a tady k tomu přidal i malinko té "své romantiky". Opravdu povedený snímek... - 23. 6. 2011 - 70%(24.6.2011)

Škoda, že se hlavní hrdina nejmenuje Pierre Malaquet, mohlo by to v tom případě být vzdáleným, střízlivějším a vážnějším pokračováním filmu Roztržitý. Ale možná se právě tomu chtěli tvůrci vyhnout. Všechno uvidíme totiž není klasickou Richardovou komedií. On zde není šaškem. Spíš ti druzí se tak chovají (přesto nejsou ztřeštění). Perrin se snaží splnit si svůj sen. Zajistit, aby jeho vlastní existence měla smysl a to natočením filmu podle vlastního scénáře. Do cesty se mu staví nedostatek peněz, nepřízeň osudu i lidí. Přesto se nevzdává a snaží se svého cíle dosáhnout i za cenu pro něj nevýhodných kompromisů. Až si nakonec jednoho dne uvědomí, že to kvůli všem změnám, všem ústupkům už není jeho sen a že se na něm podílet vlastně vůbec nechce. Že jeho existence má smysl v podobě krásné milující ženy a budoucí rodiny s ní. Oproti obvyklému Richardovu i Veberovu komickému stylu je Všechno uvidíme hluboce lidský příběh. O naději a náhodě. Svým způsobem i přes všechnu smutnou komiku velice skutečný.(27.11.2008)