poster

Emperor

 • Česko

  Císař

 • USA

  Emperor

 • Japonsko

  終戦のエンペラー

 • Kanada

  Emperor

 • Austrálie

  Emperor

 • Velká Británie

  Emperor

Drama / Válečný / Historický

USA / Japonsko, 2012, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (77)

 • andrii
  ****

  Rozhodni o trůnu. Vyslechni minulost ze všech úhlů pohledu, ke spokojenosti Východu a Západu. Návrat na ostrovy, v popředí love story. Návrat k M. Foxovi, ke staré dobré platonické lásce, která se mi na pár let ztratila z dohledu, ale nevymizela ze srdce.(3.10.2017)

 • kaylin
  ***

  Co s císařem Hirohitem po skončení války? Byl to vrah, který by měl skončit na šibenici, anebo byl jen obětí japonského způsobu života? Tohle mají vyřešit postavy filmu "Emperor", samozřejmě postavy založené na skutečných poválečných událostech a postavách. Jen je škoda, že film je místy tak neskutečně sterilní. Vždyť tohle by mohl být příběh jak blázen! A oni do toho šoupnou zbytečnou romantiku, aby to natáhli. Nemluvě o tom, že v tom bambusovém lese to vypadá jako Matthewův návrat na ostrov... Finální scéna Hirohita s MacArthurem (opět skvělý Tommy Lee Jones), je vrcholem filmu, ale to, co k ní vede, je místy prostě nuda.(25.10.2013)

 • pankreminek
  ****

  Malý ale velmi dobrý film o rozhodnutí Americké armády, jak naložit s císařem Hirohitem. Moje očekávání byla poměrně malá, takže jsem jedině příjemně překvapený a to hlavně kvůli následujícím elementům: 1. Skvělým výkonům Matthewa Foxe a T. L. Jonese, 2. Prvotřídnímu hudebnímu doprovodu. Posledních 30 minut naprostá špička jenom škoda, že se v podobném duchu nenesl celý film.(6.12.2014)

 • zbyshek
  **

  Přemýšlím nad tím jaký je můj postoj k filmu. Je v tom kus historie a i velice silný příběh. Proto jsem trochu zklamán, že to ve filmu nebylo moc vidět. Emoce prakticky žádné, celková lhostejnost z mé strany. Proto dávám nízké hodnocení. I přesto Matthew Fox nezklamal. 35%.(8.9.2013)

 • Mishqo
  **

  Zaujímavá téma, hodná lepšieho spracovania ako tohto povrchného s Matthewom Foxom, ktorý mi teda vôbec nešiel do huby.(20.2.2014)

 • Martin741
  ***

  takzue ako som zistil, aj vojnovy film moze byt bez vojnovych scen, rezisersky je to na urovni, ale privela sa keca, Tommy Lee Jonesa neznasam uz od Takovych Normalnich zabijaku/ a Matta Lisku mam uprimne v prdeli : 54 %(19.11.2016)

 • Pump
  ****

  Druhá světová válka a vyšetřování po kapitulaci Japonska. Zajímavá zápletka, kde odpovědi přicházejí pomaleji než byste chtěli. Děj filmu nás přenese do Japonska v nepříliš světlý moment jeho historie a stáváme se svědky hledání pravdy o tom, zda císař je nebo není vinen a má li tedy být souzen jako válečný zločinec nebo nikoli. Jak jistě víte, Japonský císař Hirohito se sám vzdal svého božského postavení, aby vyšetřován být mohl a také díky němu nedošlo k mnohým dalším krveprolitím. Věřím, že sledování tohoto poutavě natočeného příběhu bude zajímavé i pro vás.(10.12.2013)

 • MiGi87
  ****

  Výtečný námět = výtečný film, skvělé pokoukání. Na kratičkém vzorku několika válečných let umožní divákovi vžít se do situace všech japonských císařů před Hirohitem. Kdo o dějinách Japonska a jeho kultuře něco málo ví, je si vědom toho, že císaře ani zdaleka nelze srovnávat s absolutními či konstitučními panovníky Evropy. jedná se více o náboženskou/morální/hodnotovou funkci, lze ji přirovnat k jakémusi národně omezenému Dalai Lámovi nebo papeži - tj. nemá absolutně žádnou politickou moc, na druhou stranu je ale jeho morální autorita u obyvatel mnohem vyšší, než o jaké by se nejvlivnějšímu absolutnímu vládci v Evropě kdy mohlo zdát. Film se pokouší o srozumitelné vysvětlení tohoto konfliktu a podařilo se mu to vskutku na výbornou. Osobně jsem pouze příliš neocenil rozvláčnost vykreslování historie generála Fellerse a jeho japonské přítelkyně; snahou ale bylo zjevně objasnění rozporů i v něm samém (vnitřní boj, jestli udělat správnou nebo užitečnou věc, vztek na neochotu a protokolární zkostnatělost japonského vedení, nedostatek času...). Každopádně po seriálu Shogun z 80. let jde o další vynikající (a ojedinělý) vhled do japonské mentality a byla by velká škoda nechat si tento snímek ujít.(10.9.2013)

 • Johnny.ARN
  ***

  Film pojednáva o udalostiach v Japonsku po skončení vojny. Spracovanie bolo fajn. Možno trochu škoda tej vedľajšej dejovej línie. Chceli to uhrať na romantickú historickú drámu, aby to nebolo len také "suché". Čo sa týka obsadenia, z počiatku mi trochu vadil Fox, nejak som mu toho generála neveril, ale uhral to so cťou. Postavy neboli nejak zvlášť prepracované, ale to tu asi ani nešlo. Veľmi dobrý vojnový film pre všetkých, ktorých zaujíma vojna v Pacifiku a udalosti bezprostredne po nej. 3 z 5(23.12.2013)

 • M.i.k.e
  ***

  zajímavý exkurz do historie se slušnými herci,který mohl být ještě lepší v případě,že by si tvůrci odpustili vedlejší dějovou linii,která film zbytečně zdržuje.Jako čistě politický thriller o vyšeřování by to byla určitě zajímavější podívaná.Film navíc místy působí hodně lacině,což mu plusové body také nepřidá...60%(7.8.2013)

 • JohnSmith
  **

  Tenhle válečný film mě poněkud zklamal. Vyšetřování Američanů v poválečném Japonsku mohl být natočeno mnohem lépe a zajímavěji. Zručnější režisér by to určitě zvládl. Webber natočil roztahaný a nezajímavý film.(21.10.2013)

 • ondrula
  ****

  Zajímavé, neotřelé téma, atraktivní prostředí poválečného Japonska a skvělé herecké výkony činí z tohoto filmu velmi příjemnou podívanou. Nicméně příběh sráží na kolena připitomělá love story a taky pitomost ústřední myšlenky (MacArthur odevzdá svou kariéru do rukou svého podřízeného, ať s ní naloží dle uvážení). Pobavila mě představa, jak asi na císařském dvoře na MacArthura čuměli, když na ně příležitostně vytasil svou buranskou fajfku z kukuřice.(19.9.2014)

 • Aqualung
  ****

  Je velice těžké posuzovat mentalitu japonského národa z pozice anglosaského uvažování.Uvažovat nad mírou viny pro jednotlivé mocenské složky státního aparátu.Jsou tu nesporná fakta.Je jasné kde je agresor a kdo rozpoutal útočnou válku.A bylo by naivní domnívat se,že válka začala bez požehnání císaře.Tentýž konfrontován s jaderným infernem,které Američané seslali na japonská města rozhodl o kapitulaci.Ale opravdu rozhodl?Nebyl jen jako titulární hlava státu pouhou figurkou, která byla nucena cosi národu sdělit po hrozbou zničení dalších měst.........Rozhovor Mc Arthura s císařem je zajímavý a jeho prosba císaře o pomoc při snaze zase postavit Japonsko na nohy je skutečně pozoruhodná.Je dobré,že se neopakovaly chyby jako versailleská dohoda po I.světové válce.Tohle se týká i Německa.Nicméně ruka spravedlnosti dopadla na řadu ministrů japonské vlády a to bylo dobře.Slušný film.(20.5.2015)

 • Litvicek
  ***

  Trailer předvedl něco úžasného, takže jsem se na film těšil jak malé dítě, ovšem nebylo to poněkud to, co jsem čekal nebo v co jsem doufal. Bohužel musím za sebe říct, že jsem viděl slabší film s nesympatickým Foxem v hlavní roli. Uvítal bych tam rozhodně někoho jiného ale tím neříkám, že to přímo špatně zahrál. Celkové hodnocení 3 hvězd je docela na místě, protože to není hloupý film ale taky nijak zvlášt neoslní.(19.9.2013)

 • Gogo333
  ***

  Americká oslava dobytí Japonska. Amící vtrhnou do Japonska a rozjíždí své vyšetřování a zatýkání. Mezi tím sledujeme Foxe a jeho milostnou linii. Ze strany Japosnka zajímavý film, ale obešel bych se bez těch Amíků, hlavně právě Foxe. Škoda, dalo se z toho vytěžit víc. 55%(22.10.2013)

 • Magika82
  ****

  Po útoku na Pearl Harbor pronesl admirál Naguma pamětná slova: "Obávám se, že jsme probudili spícího draka." Jak se v následujících letech ukázalo, admirálova slova byla doslova prorocká. Japonský císař (tak jako čínský), byl považován za boha, syna Slunce a Zlatého draka. Neštěstí této dynastie vyplývalo z vůle vysokých dvořanů ce nejvíce se přiblížit západní "kultuře" a opustit tak staleté japonské tradice. Konec konců, o tom již nám vyprávěl film Poslední Samuraj. Císaři Jošihito i Hirohito byli záměrně vysokými šlechtici držení v nevědomosti. Generálové, admirálové a ministři jim předkládali pouze ty informace, které se jim právě hodily. Nikdo rozumně uvažující si nemůže myslet, že císař "bůh", by se spolčil s někým jako byli Hitler a Mussolini. Podepsal příkazy, které mu byly předloženy jako fakta. To ho ovšem nijak neomlouvá. Jako císař mohl poslat všechny k čertu, a vše si ověřit sám. Nicméně, ani američané nebyli tak hloupí, aby si dovoli vztáhnout ruku na císaře "boha" syna Slunce. Velmi dobře si byli vědomi skutečnosti, že takový akt by obrátil každého jednoho japonce proti nim. Film sám je celkově velmi dobře zpracován. Zvláště možnost zvážit pohled z obou stran. Tedy Japonské i Americké. Historické drobné nepřesnosti v tomto případě pomíjím, stejně jako fakt, jakých zvěrstev se japonští vědci dopouštěli v okupované oblasti východní Číny. Nicméně, film si plným právem zasluhuje svých 75% a tedy 4 hvězdy.(9.3.2015)

 • laepus
  ***

  Příjemná historická záležitost, která nám, Evropanům, možná nic neřekne, ale stejně tak neurazí. Vypadá výborně, to je největší plus toho filmu. Možná až tak výborně, až to člověka za nějakou chvíli přestane bavit, že si s výtvarnou stránkou dali až tak moc práce, že přebíjí tu obsahovou. Naštěstí stopáž není "jacksonovsky" natažená na tři hodiny a než se člověk začne nějak zásadně nudit, tak je konec :)(24.7.2018)

 • Adm.Nelson
  ****

  Mne sa zase na rozdiel od druhých tá romantická línia dosť páčila. Malo to atmosféru, sympatického Foxa, snahu o pohľad do japonskej kultúry, a jednu veľmi smutnú scénu, kde sa emócie prejavia naplno. Dosť podhodnotený film. 8/10(25.9.2013)

 • Fr3nk
  *****

  Spokojenost. Dlouho jsem čekal na tenhle snímek a nezklamal. Matthew Fox konečně opět v hlavní roli, tentokrát v historické a moc mu to sedlo. Milostná linie byla méně nutná, ale neurazilo mě to. Některé flashbackové scény měly docela i hloubku. Děj se odehrává kolem věcí, které mě vždy zajímaly a měly by zajímat každého. Fox jedinečnej a Tommy Lee Jones mi snad poprvé přišel sympatickej.(7.10.2013)

 • dawe787
  ****

  Válečný film, kde nevystřelí jediný náboj, ovšem silně psychologický a zabývající se vážným tématem, jak potrestat hlavní Japonské představitele po jejich kapitulaci.(19.11.2013)

 • sehe
  ****

  Zaujímavé pre europana,ak je to pravda,tak tento povojnovy vývoj v Japonsku je pre mna nepoznany.Film mal aj romanticku líniu,ale nesklzlo to do hollywoodskeho happyendu.(5.5.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace