• Česko

• Kanada

• Austrálie

Drama / Válečný / Historický

USA / Japonsko, 2012, 105 min

,,POKUD ZJISTÍM, ŽE JE CÍSAŘ VINEN, WASHINGTON BUDE POTĚŠEN. CHTĚJÍ, ABY ZAPLATIL TU NEJVYŠŠÍ CENU… KDO JE TEN MUŽ, OPRAVDU?.…“ /// Historie a romantika. Škoda, nebejt tý romantiky, která většinou nudí (ale zase jí není tolik, neboj…), mohlo to bejt až dokumentární drama o části života nejen generála Douglase MacArthura, ale hlavně gen. Bonnera Fellerse. Najdete tu (zajímavej?) třeba pohled Japonců na válku, zjistíte, jakou roli hraje císař v myšlenkách japonskýho vojáka. A pravdivej (?) příběh, jak se Japonsko vzdalo. Vstřebávám hodně zajímavý historický souvislosti, jsem rád za nahlídnutí do kultury, o který (byť hltám spoustu filmů) nic nevím. Je tu politika, takže jde spíš o politickej film, kterej graduje setkáním dvou kultur a tradic zároveň. Jestli vás tohle dokáže zaujmout… Tenhle film o tom, jak se psala závěrečná kapitola 2. světový mně řekl o Japonsku víc, než nějakej dokument. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,His Majesty's Salvation“, kterou napsal Shiro Okamoto číst nebudu. 2.) Chtěl bych poznat toho hajzla, kterej dal rozkaz k útoku na Pearl Harbor. 3.) Než umřu, chci aspoň trochu pochopit JAPONSKO. 4.) Thx za titule ,,bac“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(2.9.2013)

Mně se to líbilo, ta romantická linka mi tam sice tak úplně neseděla, ale jinak se ten film vydařil. Pochválit bych chtěl zmínku o bombardování Tokia a debatu hlavního hrdiny s knížetem Konoem na téma dobývání cizích území. V amerických filmech se jinak taková sebereflexe a pochopení pro ostatní zrovna moc nevidí. Stejně tak závěrečné setkání byla pěkně silná scéna. Přesto jsem po většinu filmu váhal, zda to bude za tři a nebo si Emperor tu čtvrtou hvězdu vybojuje. První polovinu filmu to vypadalo spíš na tu trojhvězdu, za což mohl hlavně Fox, jenž svou postavu minimálně celou první polovinu filmu odehrál v poloze namyšlený nesympatický kokot. Na druhou stranu, ono to k tomu přímo vyzývalo, když má ta postava křestní jméno Boner. Pak se ale Fox uklidnil a na ty čtyři hvězdičky to nakonec bylo.(14.10.2013)

Zaujímavé pre europana,ak je to pravda,tak tento povojnovy vývoj v Japonsku je pre mna nepoznany.Film mal aj romanticku líniu,ale nesklzlo to do hollywoodskeho happyendu.(5.5.2016)

• Kenty

Tak dobré téma a chytnuté do tak nešťastných rukou. Film se táhne jak karamel a člověk jen odpočítává minuty do konce. Film Vás nevtáhne do děje ani po 30 minutách a pak už to vlastně ani nemá smysl. Jediná záchrana hvězdy v podobě Tommy Lee Jonese(7.11.2013)

Vyvážené, zajímavé, těžké a "s přesahem". Neumění posoudit podstatné rozdíly v počínání si Japonců v Číně a Američanů na Filipínách je samozřejmě na všechny způsoby nepřijatelné, ve filmu ovšem významně převážily jiné rozměry. Výnikající herecké výkony ;-)(1.5.2014)

Drama v poválečné a válečné době v hlavní roli Matthew Fox, kterého známe ze seriálu Lost, a tady se své role zhostil docela slušně, určitě stojí tento film za povšimnutí(31.8.2013)

• gicous

Jako učebnicová lekce historie to je OK. Dozvěděl jsem se pár informací o americké snaze postavit Japonsko zpátky na nohy a nic jiného vlastně Emperor ani nemá, co nabídnout. Po filmařské stránce obsahuje unylý, pomalý a nudný příběh, který stagnuje na jednom místě. Jediným obzvláštněním měla být zřejmě romantická část filmu vyprávěná formou flasbacků. Nicméně ani zde Emperor nedokáže upoutat. Ze šedi podprůměru ho nevytáhli ani dvě hvězdy v hlavní roli. Jones je ve filmu pár minut, přičemž prohodí několik vojenských hlášek a spořádaně se uklidí do ústraní. Fox se víceméně potácí mezi minulostí a přítomností bez nějakého většího pamětihodného momentu. 4/10(20.10.2013)

• Guran

Tenhle film nezaujme ani historickými postavami, jakými byli Douglas McArthur, Bornner Fellers, nebo Hideki Tojo. Režie a celý filmový štáb tohoto snímku je natolik špatný, že příběh, který má potenciál bude nudit. Divák se bude ocitat ve dvou světech. Jeden je v Japonsku v roce 1945, kdy se americká armáda snaží vyšetřit případ japonského císaře Hirohita a druhý je v minulosti, jak Fellers se snažil sbalit japonskou dívku. Ani Tommy Lee Jones snímek nezachrání. Vydržel jsem to zhruba 45 minut, pak jsem snímek pomalu na svém Notebooku přetáčel. Ani herecké výkony nestály moc za nic. Zvlášť Matthew Fox mi připadal nejistý.(15.3.2015)

Mám rád filmy, ukazující pozadí válečných konfliktů. Toto je jeden z nich. Užíval jsem si rozdíly mezi mentalitou Východu a Západu a potěšily mě autentické dobové fotografie na konci snímku. Jen je škoda, že byl celý film, na můj vkus, až příliš hustě proložen, zbytečnými flešbeky, to tam nemělo co dělat. Jenomže to by potom, ze 105min filmu, zbyla jen asi 60min kostra že... Tentokrát je to za tři, alias nebylo to špatné ALE.. mohlo to být poměrně kratší.(10.10.2015)

Z mého úhlu pohledu se jedná vskutku o velmi kvalitní a skvěle zpracovaný snímek, v němž je divákovi nastíněna problematika poválečného Japonska, diplomatických jednání a neutuchající respekt japonského národa a úcta vůči nejvýznamnější personě země, japonskému císaři Hirohitovi. Zaujmou především vynikající herecké výkony Matthewa Foxe v roli generála Fellerse a samozřejmě také Tommy Lee Jonese v roli generála McArthura. Mě osobně zaujaly zejména závěrečné scény, v nichž dojde k jednání mezi americkou a japonskou stranou v čele s císařem Hirohitem, a upoutal mě zejména fakt, že se císař vůbec před svými zločiny neschovával a byl připraven převzít osobní zodpovědnost za zločiny, které vedly k obrovské genocidě a velkým ztrátám na lidských životech. Těžko posuzovat, zda se americká strana zachovala v tomto směru správně a dobře, ale podle mého soudu i Japonsko zaplatilo za své zločiny vysoké daně, zejména v podobě svržených amerických bomb na Hirošimu a Nagasaki. Snímek hodnotím velmi vysoko a doporučuji jej nejen příznivcům historie.(16.6.2018)

Z historického hlediska žádné výtky asi nemám, osobně wikipedii projíždět nebudu, abych hledal chyby a nejasnosti, to nechám jiným hnidopichům. Nicméně nelíbil se mi ten "příběh lásky", který jako kdyby tam byl vložen na poslední chvíli a hrál ne druhé, ale třetí housle. Naštěstí byl alespoň hezky dotažen do konce a Matthew Fox zahrál slušně. Další nepříjemností je občasná nuda, které se asi vyhnout nedalo. U mě přišla v částech, kde mi byla servírovaná Japonská kultura, o které vím převážně z Posledního samuraje, takže tady sem měl chuť chvílema přeskakovat - nic nového sem se nedozvěděl. Konec pro většinu jistě předvídatelný, alespoň z hlediska vyšetřování. Postava Tommy Lee Jonese působí jako vynikající kontrast k oné Japonské kultuře, přeci jen kdo jiný by si mohl podat ruku se samotným císařem, než Američani - a tedy porušit jedno z přísných pravidel při setkání s císařem. Film jsem viděl bez titulků, takže nevím jestli mi uniklo něco důležitého, na druhé shlédnutí to nejspíš nevidím. 65%(31.7.2013)

Moje hodnocení: 55%(4.8.2013)

80%(24.8.2013)

Pokud jsi pochopil oddanost, pochopíš i Japonsko... Jsou tu dvě japonská slova, co byste měl znát. "Tatemae" - jak se věci jeví , "Honne" - jaké věci doopravdy jsou... Japonsko běží na starém bojovém kódu, věrnosti a poslušnosti... Japonci jsou obětaví lidé schopní nesmírné oběti, díky kompletní oddanosti k určitým ideálům.(28.9.2013)

Očekával jsem historický exkurs, který byl bohužel říznutý porcí nudné romantiky, byť chápu, že asi pro dokreslení myšlenkových pochodů generála Fellerse to bylo potřeba. Samotné vyšetřování role císaře ve 2. světové válce bylo místy zpracováno tak rozvláčně, možná bylo i trochu nakaženo nudou z romantické linky. Nicméně silný závěr výrazně zlepšil celkový pohled na film. Zejména za něj tak za 3*.// Co mě zaujalo: Setkání MacArthura s Hirohitem a s ním spojené boření tradic.(29.9.2013)

Určite zaujímavý náhlad do vojenskej histórie. Malo to všetko, čo to mať malo (aj tá romantická časť). No a samozrejme skvelé výkony hercov pridali na kvalite. Tommy Lee Jones ten nesklame ... no a Matthew Fox sa ukázal, že je tiež dobrý herec.(3.10.2013)

Pro mě byl Emperor málo akční a až moc tvořen dialogy. Očekával jsem živější dílo a také více emocí. Romantický příběh Bonnera Fellerse nebyl nijak citově vzedmut a zůstal tak jen ve fázi vyprávění. Abych řekl pravdu, moc mi neseděl v roli generála Tommy Lee Jones, tak že pochválit můžu jen Matthew Foxe, za jeho herecké představení. Co se mi ale ještě líbilo, bylo zařazení skutečných záběrů či aspon informací z tohoto těžkého období Japonska. Celkově jsem čekal od Emperor více a dávám tak průměrných 55% - tři hvězdy.(18.8.2014)

Matthew Fox jako brigádní generál Bonner Fellers ve své asi zatím nejvýraznější roli. A matador Tommy Lee Jones jako armádní generál Douglase MacArthur. Pokud se film drží historických faktů, tak je to moc hezký příběh o tom, jak to bylo v Japonsku na sklonku 2. sv. války a jak to narovnat. Slušná kamera, slušná hudba, velmi hezká výprava a kostýmy. Takže tady už jen pokulhává příběh hlavně ze začátku, dokonce 2x jsem u toho usnul. Příběh ale graduje a konec to narovná. 65%(29.11.2016)

Pěkný film o japonské historii, ale něco mu chybí. Čekal jsem jiný film, spíše o MacArthurovi a jeho vztahu k císaři (i plakátu dominuje postava nejvyššího velitele). Možná by mu prospělo více politiky a zákulisí japonské vlády, místo toho je zde vedlejší romantická dějová linka, která jen odvádí pozornost. Na druhou stranu díky ní je uvedena postava japonského generála, který objasňuje japonskou kulturu. Za herce bych vyzdvihl Tommy Lee Jonese jako MacArthura a obecně včechny Japonce, akorát na nich ten film nestál. Tedy těsně, ale přeci jen 3*(14.8.2013)

Milý historický snímek s větší hloubkou, než byste čekali. Byť to tak na první pohled nepůsobí. Velmi pěkná historizujicí romantická práce. 80%(1.12.2013)

Zajímavý téma utopený v off topicovým románku a hlemýždím tempu :((30.4.2015)