poster

Emperor

 • Česko

  Císař

 • USA

  Emperor

 • Japonsko

  終戦のエンペラー

 • Kanada

  Emperor

 • Austrálie

  Emperor

 • Velká Británie

  Emperor

Drama / Válečný / Historický

USA / Japonsko, 2012, 105 min

Komentáře uživatelů k filmu (77)

 • kaylin
  ***

  Co s císařem Hirohitem po skončení války? Byl to vrah, který by měl skončit na šibenici, anebo byl jen obětí japonského způsobu života? Tohle mají vyřešit postavy filmu "Emperor", samozřejmě postavy založené na skutečných poválečných událostech a postavách. Jen je škoda, že film je místy tak neskutečně sterilní. Vždyť tohle by mohl být příběh jak blázen! A oni do toho šoupnou zbytečnou romantiku, aby to natáhli. Nemluvě o tom, že v tom bambusovém lese to vypadá jako Matthewův návrat na ostrov... Finální scéna Hirohita s MacArthurem (opět skvělý Tommy Lee Jones), je vrcholem filmu, ale to, co k ní vede, je místy prostě nuda.(25.10.2013)

 • Stauff
  *****

  Film, který ve mě vzbudil hodně emocí. Film o tom, že nikdy nemůžeme pochopit Japonce... a Japonci nás. Nebo ano?(18.11.2016)

 • BOURQUE
  ***

  Príbeh filmu Emperor má v sebe dostatočne veľký potenciál... ktorý však zostal nevyužitým. Ten duševný stav a mentalita ľudí v bezprostrednej blízkosti Japonského cisára nie sú zachytené tak akoby mali byť. Inak spomínaný príbeh filmu dosť zaujímavý a to nielen z historického hľadiska. Osobné hodnotenie: 73% (***) (18.4.2017)

 • Dupac
  ***

  Velké téma, malý rozpočet, průměr. Rozhodování o podílu (nebo nevině) japonského císaře Hirohita na útoku na Pearl Harbor a hledání jeho role v poválečném Japonsku by vydalo na epický velkofilm jako ze staré školy, leč nestalo se. To máte tak. Jsou režiséři, kteří za (poměrně) mrzký peníz dokážou natočit spektákl, ale řadoví řemeslníci z toho většinou ukuchtí spíše takový ten solidní, koukatelný, televizně vypadající standard. Jako třeba Emperor. A s herecky koženým Matějem Foxem taky není bůhvíjaké vzrůšo. 55 %(4.10.2017)

 • HonziKaja
  ****

  Film u kterého rozhodně nečekejte smích. Protože kromě MacArthura se v roce 1945 v Japonsku opravdu nesmál nikdo. Suchý ale pravdivý. Nic jiného protože i celkem dojemná (ano, jako jedinému mi to tam nevadilo) love story je při větším zamyšlení taky vyprahlá jak Sahara. Ale to vůbec nevadí. Protože to je to film o hrdosti, cti, unešení, rozumu, Bohu a 2000 let. A narozdíl od Japonska má tento film jenom jednu upřímnou tvář.(10.9.2013)

 • david666
  ***

  Škoda, že se film nesnaží jít více na dřeň a nabízí vcelku povrchní pohled na historický milník Japonska. Protože jak Jones tak Fox jsou tady dobří a určitě by se dalo vytřískat z této látky více. Takto je film bohužel jen průměrný.(25.9.2013)

 • hajner
  ****

  Neviem nakoľko tento film oblizuje skutočnosť ale bol to výborný nápad natočiť události po konci vojny o ktorých sa toho moc nehovorí. Kde čo som sa podozvedal aj keď americky prikrášlene a plno vecí sa nikdy nikdo nedozvie. Ale bolo to akosi ťahané a miestamy až nudné ale koniec bol fajn.(4.11.2013)

 • pretorij
  ****

  Tak uz jsem videal i lepsi historicke filmy, to ano. Ze tu mame nejake ty rezervy v podani faktickych a pravdivych informaci... asi ano. Ale ten namet stoji na natoceni a myslim, ze vysledek stal za to. Kazdy film holt nemuze byt Forrest Gump. Myslim, ze prijemny vecer to prinese, ikdyz uz po tydnu nebudete nic z filmu vedet.(26.7.2014)

 • Wartord
  ****

  Příliš přehnaného amerického patriotismu si můžeme všimnout zejména ve filmech druhé a nižší kategorie. Emperor je zvláštní filmové pojednání minulosti, kdy právě ten americký vlastenecký patos makal na plné obrátky. Chcete-li se dozvědět, jak vypadá šikovné spojení lásky a války bez přehnaných romantických výlevů a časově náročných, častokrát směšně provedených bojových scén, Emperor vás něčím osloví. Tommy Lee Jonesovi budete závidět bafání z podivně vypadající dýmky a Matthew Foxe budete chtít vidět na plátně víckrát.(1.10.2014)

 • gizi
  ***

  Průměrné a za shlédnutí stojí asi jen pro trochu informací o Japonsku, ale těch není zase až tak moc. 60%.(24.11.2016)

 • jungewolf
  *****

  Už před časem jsem tento fim v některé TV viděl skoro celý, včera(2.10.2017) bez první cca půlhodiny zase. Jednoznačně : 5 hvězd a 72 % .(3.10.2017)

 • Raziel811
  ***

  Zajímavé téma, které jsem zatím zfilmované neviděl, leč bych řekl, že jako celek je to promarněný potenciál. Nečekal jsem válečnou vřavu, ani politický thriller, ale pravdou je, že filmu chybí tempo a v momentě, kdy je jedna příběhová linie (Aya) utnuta svým výsledkem, ztrácí film na emocích hladního hrdiny (které ale nikdy neměl) a přitom by se z toho dalo vykřesat mnohem více.(2.8.2013)

 • Buzzo
  *****

  Mne sa to teda páčilo veľmi! Nemám čo vytknúť ta romantická zápletka a prestrihy na japonečku mi až tak nevadili, skôr si myslím, že to tak trochu odľahčili. Ja dávam 5 za císara a Mc Arthura, ty japonci to zahrali špičkovo!(13.8.2013)

 • Lincool
  **

  Trochu sklamanie. Film som si vybral kvôli téme. Predsa len proces hľadania spravodlivosti, povojnová obnova a vyrovnávanie sa s porážkou v prefanatizovanom Japonsku v sebe nesie fascinujúci materiál a pre Európanov je to pritom veľmi vzdialená téma. Väčšina z nás, vrátane mňa, vlastne nevie, čo sa v Japonsku dialo medzi átomovou bombou a pokémonom. A nevieme to ani po vzhliadnutí tohto filmu. Prienik do japonskej kultúry sa vydaril len čiastočne, všetky témy, ktoré som menoval, ostali nedotknuté, vyšetrovanie mi prišlo naivné a neuveriteľné - (z troch veľmi hlúpo vedených rozhovorov vydedukovať, že pravdu sa nikdy nedozvieme?!), romantická línia, servírovaná výlučne cez flashbacky bola akoby vsunutá z nejakého cudzieho filmu (seriálu?). Fox slabý. Chýbal mi tam mysteriózny ostrov.(17.8.2013)

 • JARDAHONDA
  ****

  Ve válečném snímku se představí v hlavních rolích Oscarový Tommy Lee Jones, který předvede svůj herecký koncert v roli generála Douglase velitele nejvyšších vojenských sil.. I když snímek působí roztahaně, tak bych nic neubíral na výtečném, možná i předimenzovaném námětu. Závěr byl naposto famózní - o emoce nouze norozhodně nebude. ****(16.11.2013)

 • Calvus77
  ***

  Zajímavý vhled do americké politiky (okupace) v Japonsku těsně po 2.sv.v. a zároveň přiblížení japonského myšlení a kultury. Ale je to jen velmi klouzavý pohled. Film jako takový příliš zajímavý není. Spíše unylý, neslaný nemastný tv film, při kterém můžete třeba žehlit... Milostná linka příběhu mě příliš nezaujala a přišla mi spíše rušivá. Tommy Lee Jones jako jadrný MacArthur mi přišel nejvíce charismatický, ale to on je vždy.(21.3.2014)

 • sobol1
  ***

  dobrý výlet do historie americko japonské války a řešení problému po kapitulaci japonska(21.6.2014)

1 2 3 4 následující >>
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace