Chimères

Láska až za hrob, v dobrom i zlom, v chorobe i v chudobe. Tohto pravidla sa drží aj zamilovaná Liv, ktorá spolu so svojím milovaným partnerom prežije počas romantického výletu v Rumunsku skutočne nepríjemnú skúsenosť. Alex je po nešťastnej nehode s miestnym vodičom prevezený do neďalekej nemocnice, kde podstúpi transfúziu krvi. Keď už sa zdá, že je z najhoršieho vonku, začínajú sa u neho po príchode do rodnej krajiny prejavovať rôzne príznaky. V zrkadle vidí svoju odlišnú osobnosť a z ničoho nič mu začína vadiť denné svetlo. Týmto sa to však ani zďaleka nekončí. Na rade je "smäd"! (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

Láska až za hrob, v dobrom i zlom, v chorobe či v chudobe. Tohto pravidla sa drží aj zamilovaná Liv, ktorá spolu so svojim milovaným partnerom prežije počas romantického výletu v Rumunsku, skutočne nepríjemnú skúsenosť. Alex je po nešťastnej nehode s miestnym vodičom, prevezený do neďalekej nemocnice, kde podstúpi transfúziu krvi. Keď už sa zdá, že je z najhoršieho vonku, začínajú sa u neho po príchode do rodnej krajiny prejavovať rôzne príznaky. V zrkadle vidí svoju odlišnú osobnosť, z ničoho nič mu začína vadiť denné svetlo. A týmto to ani z ďaleka nekončí. Na rade je "smäd". Vôbec nie zlá vampire love story s pár slušnými gore scénami. Bohužiaľ, nezasiahla, nebavila, a ďalšiu hviezdu uberám za neuveriteľne hrozný „street fight“ záver, ktorý vďaka svojej choreografii či prejavu samotných aktérov, pôsobí neskutočne trápne a amatérsky zároveň (pomalšie sa to už hádam ani nedalo, viac nemotorní už taktiež nemohli byť) - 50% ()

ricci.s

Celkom pohodová a kvalitne nakrútená romantická upírinka so sympatickým ústredným duom. Mladý párik sa vyberie na dovolenku, chlapíka zrazí auto a po krvnej transfúzii je presvedčený o tom, že sa mení na upíra. Problém som videl predovšetkým v spomalenom rozbehu, keďže dosť dlho trvá, kým sa hlavní hrdinovia z toho šoku spamätajú. No čím viac sa film chýlil k svojmu koncu, tým sa mi to začalo páčiť viac. V záverečných minútach to dokonca nabralo na obrátkach omnoho viac, ako som v úvode predpokladal, a keď som si už konečne povedal, že tak nejako som si to predstavoval, tak ma vzápätí mrzelo, že film netrvá aspoň o 20 minút dlhšie. Ináč je to dobré - aj keď je trochu škoda, že sa tam našiel priestor na poriadnu gorejazdu, no režisér sa veľmi neodvážil odtrhnúť z reťaze, takže ostalo len pri náznakoch. ()

Dellamorte

Umiernená vampírina, ktorá to nepobrala sólo ozubeným "Herom" práve naopak, švýcaři k tomu pridali hodnotu serióznej drámy, Spokojená ()

EvilPhoEniX

Chiméres jsem měl už v hledáčku dlouho a víceméně jsem dostal to, co jsem čekal. Na Švýcary obdivuhodný výkon, také je potřeba vzít v potaz, že Chiméres je jediným letošním zástupcem Vampire žánru. Film má pomalejší rozběh, ale ke konci slušně graduje a předvede nám i pár hezkých gore scén ( sice se mohlo přitlačit na pilu více, prostředky očividně byly), každopádně jsem rád, že konečně něco temnějšího z Vampire žánru, poslední dobou to byly pouze Artové intoušské blbiny alá Only Lovers Left Alive, Byzantium, What We Do in the Shadows. Co se dá dělat další 30 Days of Night už zřejmě nebude.65% ()