Seber si svých pět švestek

• Francie

Un chien dans un jeu de quilles

• Francie

Pick Up Your Belongings

Komedie

Francie, 1983, 93 min

Poněkud zvláštní komedie, nikterak vtipná a hlavně motající se mezi vykopanými dírami v cestě a přívozem. Zápletka nikam nesměřuje, a postavám jako kdyby to bylo jedno. Pozitivem je solidní dabing (ČT 2006) a přítomnost oblečené Fanny Bastien i odhalené Béatrice Camurat. Netypicky chladná richardovka.(16.6.2012)

• D.Moore

Pierru Richardovi venkov vůbec nesvědčí – alespoň v tomto snímku určitě ne. Slibný námět, ovšem velice chabý scénář, nuda a laciná zábava, to se mi k filmu s ním v hlavní roli ne a ne a nehodí. Těšil jsem se, že příjezd bratra a podání jeho pomocné ruky způsobí nějaké neskutečné inferno, které zničí všechny a všechno. Nakonec zničilo jen mě.(3.2.2014)

Tuto komedii jsem do nedávna příliš neznal. Přinesla pro Pierra Richarda trochu jinou roli, než jsme u něj zvyklí. Nehraje v ní takového neohrabaného ňoumu. Naopak. Vytvořil postavu muže, vzdělaného, zkušeného a plného sebedůvěry, který reaguje na žádost bratra, aby mu šel pomoci v konfliktu se sousedy. Film přináši francouzskou, nebo typickou bretaňskou mentalitu a svéráz. Film je povedeným úsměvným filmem, i když také má svá poměrně slabá místa.(6.3.2008)

Je to vlastně taková obyčejná úsměvná záležitost s hořkou příchutí, ale je to poměrně milé. Velkým plusem je, že si zde mohl Pierre Richard zahrát se svým přítelem Jeanem Carmetem což je rozhodně zajímavý herec. Příliš svižné tempo to nemá, ale dočkáme se pár typických Richardových gagů, příjemného venkova a krásných dívek.:-)) Uznávám. Některé zajímavé osudy vedlejších postav, scenář vůbec nerozpracoval dál. (němá Rosa.) Až si tak řikáte, proč tam jsou? ale vztah roztržitého, ale zároveń inteligentního psychologa s jeho starším, trošku hulvátským a prostým, ale moudrým bratrem je zde jak docela vtipný, tak i atraktivní pro diváka. Pro fanoušky Pierra Richarda to může být příjemný snímek ty ostatní bude možná nudit, mně se to osobně docela líbilo a jelikož jsou kolegové docela přísní, zanechám filmu slušné 4 hvězdy.(20.7.2015)

• antragus

Na vážnější polohu moc richardovské, na klasickou Richardovu taškařici málo richardovské... Poměrně pěkná venkovská příroda, poměrně pěkný hrudník jedné z hereček. Jinak to ale celkem bloudí a zvláště v v druhé polovině mi to přijde, jakoby se pomalu vyprávějící filmaři najednou splašili, že s tím fakt musí něco udělat, aby to mělo nějakou rozumnou stopáž a začali to látat jak se jen dalo... Richarda mám rád, ale tohle vážně nic moc...(16.2.2015)