Seber si svých pět švestek

• francouzský

Un chien dans un jeu de quilles

• francouzský

Pick Up Your Belongings

Komedie

Francie, 1983, 93 min

• D.Moore

Pierru Richardovi venkov vůbec nesvědčí – alespoň v tomto snímku určitě ne. Slibný námět, ovšem velice chabý scénář, nuda a laciná zábava, to se mi k filmu s ním v hlavní roli ne a ne a nehodí. Těšil jsem se, že příjezd bratra a podání jeho pomocné ruky způsobí nějaké neskutečné inferno, které zničí všechny a všechno. Nakonec zničilo jen mě.(3.2.2014)

Povedená komedie s Pierrem Richardem, který jako světa znalý psycholog přijíždí do rodné vesnice pomoci svému bratrovi od nátlaku na vystěhování od vrchnosti, který žije na malém statku s ženou Rosou, která přišla při autonehodě o hlas. Bratrové Kohenovi jsou každý jiný, Pierre je zvyklí řešit věci mírně a domluvou, Joseph naopak pomocí násilí a flinty. Když je Pierre uprostřed řešení, přijede ho jak jinak než v nejméně vhodnou chvíli navštívit jeho krásná ač žárlivá žena, na které mohou všichni z vesnice oči nechat. Nakonec všichni všechno vyřeší s poklidem a v míru, až na Pierra....(7.4.2008)

Je to vlastně taková obyčejná úsměvná záležitost s hořkou příchutí, ale je to poměrně milé. Velkým plusem je, že si zde mohl Pierre Richard zahrát se svým přítelem Jeanem Carmetem což je rozhodně zajímavý herec. Příliš svižné tempo to nemá, ale dočkáme se pár typických Richardových gagů, příjemného venkova a krásných dívek.:-)) Uznávám. Některé zajímavé osudy vedlejších postav, scenář vůbec nerozpracoval dál. (němá Rosa.) Až si tak řikáte, proč tam jsou? ale vztah roztržitého, ale zároveń inteligentního psychologa s jeho starším, trošku hulvátským a prostým, ale moudrým bratrem je zde jak docela vtipný, tak i atraktivní pro diváka. Pro fanoušky Pierra Richarda to může být příjemný snímek ty ostatní bude možná nudit, mně se to osobně docela líbilo a jelikož jsou kolegové docela přísní, zanechám filmu slušné 4 hvězdy.(20.7.2015)

Pierre Richard má lepší a vtipnější filmy, ale ani tento mě nijak výrazně nezklamal.Sice jsem čekal větší zábavu, ale i tak to bylo celkem na úrovni. Pierre odchází na venkov, kde samozřejmě způsobí zmatky. Moc mu to nejde, ale přece. Pár skvělých scén tu je, hudba je výborná, jsou tu pěkné kulisy a Jean Carmet je tentokrát mnohem lepší než Richard. Pokud chcete Richarda, tomuto filmu se nevyhýbejte, ale začněte třeba Velkým blondýnem, jelikož má Richard horších filmů dost, tady jsem opravdu nijak výrazně zklamán nebyl. Vlastně se mi to i dost líbilo. 60%.(19.1.2013)

Tuto komedii jsem do nedávna příliš neznal. Přinesla pro Pierra Richarda trochu jinou roli, než jsme u něj zvyklí. Nehraje v ní takového neohrabaného ňoumu. Naopak. Vytvořil postavu muže, vzdělaného, zkušeného a plného sebedůvěry, který reaguje na žádost bratra, aby mu šel pomoci v konfliktu se sousedy. Film přináši francouzskou, nebo typickou bretaňskou mentalitu a svéráz. Film je povedeným úsměvným filmem, i když také má svá poměrně slabá místa.(6.3.2008)