Seber si svých pět švestek

• Francie Un chien dans un jeu de quilles (více)
všechny plakáty
Trailer

Joseph je hospodář, ale Alexander ze zámku mu chce jeho pozemky sebrat. Joseph už neví, co má dělat, a tak zavolá bratra z Paříže. Pierre už na statku nebyl 20 let. Hned po příjezdu si Pierre uvědomí, že má jeho bratr několik nepřátel. Pierre se cestou seznámí s krásnou a mladou Annou, které se evidentně zalíbí, ale ona je dcerou Alexandera. Přestože se Pierre a Joseph většinu času hádají, Pierre chce bratrovi pomoct. Pierre se tedy nechá odvézt na zámek, ale tam je všechno vzhůru nohama. Zámecká paní je opilá, protože ji její muž Alexander podvádí. Pierre navíc Alexandera při sexu s nějakou dívkou vyrušil, takže musí s Josephem rychle zmizet. Dvojice pak míří do hospody, kam za nimi přijede Anna. Pierre se v hospodě popere, a jednu ránu schytá i Anna. Pierre ji veze domů, kde přespí, ale s Annou nic nemá. O jeho přenocování se však dozvěděl Alexander a pak i žena Pierra, která za ním přijela na venkov. Francoise je žárlivostí bez sebe, až ve vzteku zajede autem do řeky. Pierre se jí snaží pomoct a v rukávu má trumf, protože synové Alexandera v noci zapálili Josephovi seno. Pierre našel dost důkazů, aby je donutil auto Francoise z bahna dostat. Joseph si na chování synů stěžoval u Alexandera a ten se za svoje syny stydí, ale pak je podpoří v dalším útoku. Cohenům je na dvorek vysypán náklaďák plný odpadků. Pierre se to pokouší vyřešit s Alexanderem klidně a Alexander na něj sehraje dobré divadlo. Joseph se však mezitím dozví, že následujícího dne mu chce Alexander vybagrovat pozemek... (TV Prima)

Trailer

Pink.Panther

Autorem filmu je nevýznamný režisér který všeho všudy natočil 4 filmy z toho jeden krátkometrážní, jeden televizni a dva autorské s Pierre Richardem. Ten první byl takový propadák, že se po něm slehla zem i ve Francii a ten druhý patři rovněž k tomu nepovedenému co Pierre natočil. Po té mu Richard řekl: seber si svých pět švestek a zmiz! ()

D.Moore

Pierru Richardovi venkov vůbec nesvědčí – alespoň v tomto snímku určitě ne. Slibný námět, ovšem velice chabý scénář, nuda a laciná zábava, to se mi k filmu s ním v hlavní roli ne a ne a nehodí. Těšil jsem se, že příjezd bratra a podání jeho pomocné ruky způsobí nějaké neskutečné inferno, které zničí všechny a všechno. Nakonec zničilo jen mě. ()

B!shop

Tak tohle me docela zklamalo, podle popisu mel Richard delat bordel na venkove a tudiz jsem cekal dalsi perfektni komedii. Jenze tady je vtipu naprosty minimum a zadnej extra povedenej tu neni. Navic ani Richard nedela tajtrlika jako obvykle, ale hraje celkem vazne, ale nutno rict, ze slusne. No a samotnej pribeh je sice solidni, ale co je to platny, kdyz se ma jednat o komedii a tenhle film vubec vtipnej neni. Aspon, ze tu je slusna hudba a dobrej Carmet. Slabsi 3*. ()

eraserhead666

Stejně jako "Zelňačka" jakoby nepatří do klasického filmového mustru mistra Funese, tak i tohle jakoby trochu vybočuje z klasických Richardových komedií. A stejně jako již zmíněná Zelňačka je to strašně poetický film, čímž mě strašně uchvátil. Není to zrovna tak strašně humorné a roztržité jako jiné Richardovy filmy, ale to vesnické aroma je prostě úchvatné. Jeden z mých nejoblíbenějších Richardových filmů. ()

dopitak

Poněkud zvláštní komedie, nikterak vtipná a hlavně motající se mezi vykopanými dírami v cestě a přívozem. Zápletka nikam nesměřuje, a postavám jako kdyby to bylo jedno. Pozitivem je solidní dabing (ČT 2006) a přítomnost oblečené Fanny Bastien i odhalené Béatrice Camurat. Netypicky chladná richardovka. ()