Kami-sama hadžimemašita (TV seriál)

• japonský

神様はじめました

• japonský

Kami-sama hajimemashita

Kamisama Kiss

Animovaný / Fantasy / Komedie / Romantický

Japonsko, 2012, 13x24 min

Pokud se člověk opravdu a nemá co sledovat, tak mu může pomoct zabít na chvilku nudu. Není to nic úžasné, ale také to neurazí - prostě taková pohodovka. Mě to se to líbilo samozřejmě z toho komediálního hlediska - pštros na začátku byl prostě perfektní. Dále se mi líbil u ten poslední díl, ale ne z toho romantického hlediska jako spíše z toho určité vývoje Nanami v tu pravou bohyni. Kdyby tu bylo něco na styl toho poslední dílu celou sérii, kdy by si toho udržovalo určité napětí a posun příběhu vpřed, bylo by to lepší. Samozřejmě spousta otázek je nevysvětlena a především ta, co se týče původního boha Mikageho. Je škoda, že celá pointa tohohle byla jen o romantice, která je očividně zaměřená na ženy, protože je tu harém pro dívky. Animace je průměrná a hudební stránka naprosto iritující.(26.5.2014)

Pěkné, roztomilé anime s příjemným humorem. Nanami je opravdu charakter který nezaujme, ale také neurazí a celkově se do příběhu pěkně hodí, zvlášť když je jí po boku stále nabručený Tomoe. Co jsem si ale nejvíc užívala- resp. se upřímně zasmála- byly scény s "havranem". Podivná, gotická hudba v pozadí mě donutila se křenit a jen co se objevil Tomoe, bylo o pár vtipných momentů více. Nedá mluvit o nějakém přelomovém anime, ale v rámci žánru je to velmi příjemná podívaná a jako oddechovka s trochu romantiky slouží při zkouškovém dokonale :)(13.5.2013)

To si takhle v poklidu zoufáte v parku, že je z vás bezdomovec, když přijde tajemný cizinec a udělá z vás bohyni země. A než se nadějete, žijete v polozhroucené svatyni s náladovou liškou, hadem se slabostí pro saké, dvěma neužitečnými trpaslíky v maskách a znáte se s vránou, která je obdivovaným idolem pro náctileté. Jo, někdy život dokáže psát příběhy. Ale je to zábava (většinou) a romantika (někdy). Ono přimět lišku k tomu, aby přiznala své emoce dá pořádnou fušku. Ale když je liščí démon tak fešný, jako je Tomoe, tak to za trochu námahy stojí. _____ Seriál si mě získal už prvním dílem, protože způsob, jakým Nanami přiměla Tomoeho, aby se stal jejím sluhou, byl odvážný, působivý a ani v nejmenším nepůsobil poddajně. Takže už od začátku je jasné, že Nanami nebude patřit k submisivním dívčinám. Což se v průběhu času několikrát potvrdí, přestože často ukáže i svou jemnou tvář. Pomáhá, kde jen může, Tomoe se skřípěním zubů zase pomáhá jí. Zaujala mě návštěva na konferenci bohů i zlepšení situace ve vraní vesnici. _____Seriál (i jeho druhá řada) rozvíjí několik příběhů vždy v několika dílech (což je fajn, že to není vždycky jedení díl = jedna historka a jedeme zas nanovo). Druhá série přinesla hlubší emoce a také zajímavější prokreslení charakterů. SHRNUTÍ: Zaměstnat lišku jako svého sluhu může být nebezpečné, obzvláště pro mladé dívky.(23.4.2019)

• Subjektiv

Nanami je tak nijaká, že už ani nijačejší být nemůže. Nemá vůbec nic: peníze, domov, rodinu, povahu, motivace, auto, štěstí, smůlu... Má jen osud stát se bohyní místní třetiřadé svatyňky a dostat za slouhu sexy dlouhána s psíma ušima, který se k ní chová ošklivě, když o nic nejde, a strašlivě hezky, když o něco jde. Ano, ano, řekl bych, že takhle trapnou podřízenost úsloví: "Co se škádlivá, rádo se mívá," jsme tu již dlouho neměli, ale to bych kecal, máme to tu pořád. +++++ Tož, když se někdo mívá rád, obrazem se potulují okvětní plátky sakur a rozsvěcují jej bublinovité orby. Dívenka poddá se své dobré nepovaze a svou slaboučkou božskou mocí bude páchati jeden rozněžňující zázrak za druhým, probouzet v druhých lásku a v Subjektivovi, té zrůdě, odpor. A možná, že i reverse harém se tu zformuje, aby psíka konkurence trochu vycvičila v manýrech a Nanami poléčila traumata na srdci, na které je kardiochirurgie krátká. Tak se to jeví, leč věren své politice "po třetím díle se ještě nehodnotí natvrdo", ony cítěné dvě hvězdy neudělím. Ale tuším je, tuším. Končím.(22.10.2012)

Jeden z najlepších anime seriálov, čo som kedy pozerala. Mangu som čítala a anime je neuveriteľne zvládnuté. Tomoe je jeden z najlepších hlavných hrdinov, čo poznám. A Nanami, je jedna z mála hrdiniek, ktoré mám rada, napriek tomu, že sa nechávajú zachraňovať pri tom, keď sa snaží ona zachraňovať niekoho iného. 100% Údajne bude druhá séria, a ja sa nemôžem dočkať, akú časť z mangy do toho zahrnú.(21.11.2014)