Zecuen no Tempest: The Civilization Blaster

• Japonsko 絶園のテンペスト ~THE CIVILIZATION BLASTER~ (více)
Animovaný / Akční / Fantasy / Mysteriózní / Psychologický / Romantický
Japonsko, (2012–2013), 10 h (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Kjó Širodaira (komiks)

Kóki Učijama, Mijuki Sawaširo, Tošijuki Tojonaga, Džun'iči Suwabe, Nana Mizuki, Fumiko Orikasa, Hóko Kuwašima, Kana Hanazawa, Hiroši Naka, Azusa Kataoka (více)

Epizody(24)

Príbeh sa sústredí na dvoch kamarátov, Yoshino Takigawa a Mahira Fuwa. Mahirova rodina bola pred rokom za záhadných okolností zavraždená, no jemu sa podarilo kontaktovať Hakaze Kusaribe, dievča, ktoré je vodkyňou klanu Kusaribe. Jej vlastní ľudia ju nechali na opustenom ostrove, a tak súhlasila s tým, že ak jej Mahira pomôže, ona pomôže s nájdením vinníka, ktorý je zodpovedný za smrť jeho rodiny. Keď Yoshino zistí, čo Mahira plánuje, pridá sa k nemu, aby mu pomohol na ceste v boji proti klanu Kusaribe. Ten totiž chce prebudiť „Strom Zetsuen“, ktorý má silu obrátiť na ruiny celý svet. (Anego)

daGGos

Inu, to tak zase jednou vařili kočička s pejskem dort a do hrnce házeli magii, Shakespeara, milostný trojúhelník, superhrdiny, obrovské stromy, záchranu světa, ... no a dopadlo to prostě přesně tak, jak to dopadnout muselo. Přijdou jistě i chvíle, kdy zkušený degustátor obdivně zvolá "Ó, toť surovina první jakosti!.", nicméně ty jsou mnohem více přebíjeny neustále otravně našeptávajícím pocitem "Co to vlastně sakra žeru?" Zajímavý experiment, ale příště dám raději zase přednost osvědčené vanilce či čokoládě. Slabší *** ()

Terezinka198

První polovina byla zajímavá, plná záhad, napětí, citování děl od Shakespearea (nádhera a spokojenost!).. a pak si tvůrci v polovině seriálu řekli: "Dobře, nalákali jsme už dost lidí, můžeme to začít flákat.", protože druhá polovina seriálu je nudná, nezáživná, skoro o ničem, možná že i podprůměrná záležitost.. Něco, co začalo skvěle, se v půlce zastavilo a šlo prudce dolů ke dnu. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Silné 3*, o tu 4* se tvůrci připravili sami. ()

TomX2

Zetsuen no Tempest je ľahko nadpriemerná záležitosť, ktorá má jak svoje kvalitné stránky (Shakespeare, animácia, hudba a príbeh), tak aj záporné (menší dôraz na postavy, kolísavý scenár v druhej polovici, zmena tempa). Rozhodne to nemôžem zaradiť medzi zlé anime, ale nedovolím si ani tvrdiť, že patrí k tým lepším (tunajších 72% je akurát). Príbeh je relatívne OK. Nie je výborný, má nedokonalosti, je ľahko predvídateľný (Príbehové zvraty by mali byť prekvapivé, zmeniť doterajší divákov postoj a šokovať ho. Tuna sa ale prvá polovica uberá jedným smerom, druhá zase úplne iným a diváka to nijak nenadchne) a často sa mení tempo (Lepší by bol väčší rozvoj postáv než príliš urýchlené dvanásťepizódsaničmocnedeje, chýbanámposlednáepizódaacelévyvrcholeniemusímenacpaťdo10minút). Postavy sú na jednu stranu sympatické, no na druhú sa často dostanú do chvíľ, kedy divák bude neveriacky krútiť hlavou. Veľmi nechápem ani častým a náhlym zmenám chovania charakterov. Taký Yoshino sa zo začiatku javí ako zaujímavý, ľahostajný a chladný týpek, inokedy je to milý, priateľský a pozitívny chalan, ktorý chce každého chrániť. Mahiro mi zo začiatku pripomínal Leloucha (sister complex, ustanovenie si cesty a veľká chuť pomstiť svojho blízkeho a zachrániť svet), no hneď v druhej epizóde sa akoby zbavil všetkých motívov a choval sa úplne inak. Ono Zetsuen no Tempest ma bavil. Sú tam naozaj dobré chvíľky, príbeh diváka stále viac láka a zaujímali ma aj vzťahy medzi postavami včetne chvíľkovej romantiky. Slabé 4*. Priemer zhliadnutých epizód: 71% ()

Moiraine

I když ze začátku jsem dlouho netušila, kam by se seriál mohl ubírat, postupem času jsem se nemohla dočkat další epizody. Nejvíc se mi asi líbil střed seriálu, kdy probíhala bitva u Tree of Genesis. Kolikrát jsem si říkala, jak moc absurdní to vlastně je a pobavilo mě, když jsem si to nemyslela jenom já, ale i některé z postav. Líbilo se mi, jak to nebylo vůbec předvídatelné (alespoň pro mě ne) a všechno to trochu zvedala i animace a první opening. Teď jediné, co zbývá, je najít si mangu a pustit se do čtení. ()

arctican

Zetsuen no Tempest!!!!! Patrí k tým najlepším anime ktoré som videl!!!! Proste to bolo úžasné, už "dlhšiu dobu" som nevidel tak super anime (Psycho-pass bol super ale nie až takto :D). To malo všetko, dobré postavy, dej bol tiež super ( a to na začiatku som nevedel čo si o tom myslieť, no potom to absolútne vtiahlo do seba a nevedel som sa dočkať ďalšej časti), bolo tam aj napätie, aj akcia, aj som sa zasmial, aj niejaký ten "fight" tam bol a ani emocionálnosť tomu nechýbala. Proste tomu nič nechýbalo!!!!! Fakt úžasné a tie "mindfucky", ktoré tam boli a zvraty to bolo tiež niečo neskutočné, že mi sánka až po zem padla!!!!! Mám pocit, že od tej "radosti" z pozerania teraz bude ťažké zaspať :D Dostáva to "bezkonkurenčných" istých 5/5* lebo to bolo fakt vinikajúce a odporúčam pozrieť ak by náhodou sa niekto nudil :D. Zrejme si teraz asi dám pauzu aby sa mi to fajne "uležalo" v hlave a nemiešal som to s niečím iným!!!!! PS: 2. opening a ending boli supér ()

• V anime je často citován William Shakespeare, zejména jeho hry „Hamlet“ a „Bouře“ (v originále „The Tempest“). Hlavním motivem obou příběhů je pomsta, konec her je ale diametrálně odlišný. (KCM)