Magi: The Labyrinth Of Magic

• Japonsko マギ The labyrinth of magic (více)
Japonsko, (2012–2014), 20 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šinobu Ótaka (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Júki Kadži, Haruka Tomacu, Nana Mizuki, Rumi Ókubo, Jui Horie, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe, Ken'iči Suzumura, Miki Itó, Šin'ičiró Miki, Asami Seto (více)

Série(2) / Epizody(50)

Před 14 lety se po celém světě zjevily obrovské věže, o nichž se vypráví legendy. Pokud do nich vstoupíte a projdete veškerým nebezpečenstvím, budete odměněni nesmírným bohatstvím a magickými předměty, jež v sobě ukrývají kouzelné džiny plnící každé přání. Je tu ale jeden problém. Všechny tyto tajemné věže v sobě skrývají rozsáhlý labyrint plný nástrah a děsivých monster, přičemž, pokud do nich vstoupíte, nemáte již jak couvnout zpět. Přesto ale v jednom z pouštních měst žije mladík jménem Alibaba, který sní o bohatství, jež v sobě věže skrývají a který je pevně rozhodnut jednoho dne labyrintem projít a poklady tak získat. Jenže k tomu, aby to bylo možné, by bylo nutné, aby sám vlastnil magické schopnosti. Když mu pak jednoho běžného dne do cesty vstoupí poněkud svéhlavý a nevychovaný chlapec jménem Aladdin, který vlastní kouzelnou flétnu jenž obývá džin a létající turban, Alibaba cítí, že mu štěstěna přeje a rozhodne se, že konečně nadešel čas, aby také vstoupil do útrob labyrintu. (EMIA)

Skeewe

Pokud by vypustily tu parodii na hlavního hrdinu, přidám hvězdičku a pokud to nebude v prostředí pohádek 1000 a jedna noc, přidám další. Takhle jen ze soucitu dvě, škoda. Na YT byla upoutávka ze střepů která z toho dělala docela dobrou podívanou ale skutečnost je trpkým zklamáním. Prostě pokud by to byl příběh s Morgianou beru, ale tohle se fakt nedá, mažu. ()

Hromino

Magi… velmi rozporuplný to seriál. Nejen co se celkových kvalit týče, ale v podstatě i dílčích prvků, které seriál tvoří – příběh, postavy, hudba, animace… a mohl bych pokračovat dál. Hlavním hrdinou je zde Aladin, superkladná postava malého čaroděje s dobráckým úsměvem, neutuchajícím optimismem, medovým hlasem a s takovým smyslem pro spravedlnost, že by mu jej i Mirek Dušín mohl závidět. Pravda, Mirek Dušín si na rozdíl od Aladina neliboval v mazlení se s ženskými vnadami, ale co už. Dalším hlavním hrdinou, který má rovněž jméno z příběhů Tisíce a jedné noci, jest Alibaba, rovněž podobný dobrák od kosti, jehož životní filosofie by se v podstatě dala shrnout jako „jsem dobrá postava, dělám dobré skutky, takže měním svět k lepšímu”. V podobném duchu jsou téměř všechny postavy jednoznačně zaškatulkovány: ty dobré mají krásné úsměvy, vlasy zářivých barev a patetická gesta a řeči, zatímco zlé postavy mají červené oči, jsou škaredé, koluje kolem nich černý magoi, umí se proměnit v odpudivé příšery atd. Chybí jim však také nějaký větší cíl, kvůli jehož finálnímu (ne)naplnění by měl divák důvod u seriálu zůstat do konce. Příklad: Naruto se chce stát hokagem, Ičigo chce vyhladit Hollow, Slamáci se snaží najít One Piece. Ne, nechci tím říct, že by měl celý seriál vyprávět jen a pouze o tom, jak se hrdinové snaží tohoto cíle dosáhnout, ale v tomto druhu seriálů by měl být nějaký ten příběhový rámec – byť sebevíc okrajový –, aby divák věděl, proč seriálu zůstat věrný do konce. Jaký mají však cíl postavy v Magim? Žádný. Na začátku si akorát Alibaba a Aladin řeknou, že „prostě půjdeme do světa a zažijeme spoustu dobrodružství, takže se tě, milý diváku, pokusíme těmi dobrodružstvími co nejvíce zaujmout”. A jaká že ta dobrodružství tedy jsou? Velmi zvláštního rázu. Připadá mi, jako by tvůrci nevěděli, pro koho ten seriál vlastně budou vysílat. Jednu chvíli se totiž příběh ubírá hledáním dungeonů, pak se hledají další postavy, pak se řeší rebelie ve městě, následně se řeší politika státu, proč ten a ten spal s princeznou atd., pak dojde na klasickou rubačku… a tak dále. Magi je zkrátka takovou dosti prapodivnou směsicí různých žánrů, ovšem stejně jako Subjektiv nemůžu říct, že by byť jen v jednom z výše uvedeného Magi vynikal a že by především jako celek držel pohromadě. Abych však jen nekritizoval, musím zmínit svou spokojenost nad tím, že se tvůrci nebáli nečekaně odpravit kolikrát i důležitější postavy, u nichž byste čekali, že nad nimi bude držet až do konce svou ochrannou ruku tvůrce mangy, a taky bych chtěl vyzdvihnout ze všech postav Kásima, který sice do barvitosti některých postav z jiných anime měl daleko asi jako já do Japonska, ovšem v rámci postav z Magiho to byla asi jediná ne úplně jasně kladná či záporná postava, která mě dokázala zaujmout. Jinak je seriál totiž, jak už jste nejspíš z výše uvedeného pochopili, strašně chudý na zajímavé, propracované postavy. Stejně jako u většiny dílek ze studia A-1 Pictures, i tady mi znatelně chybí nějací pořádní záporáci, kteří by měli koule. A vlastně i klaďasové. Chyběl mi tam nějaký prvek, který by mě donutil koukat na seriál dál. Nějaký šmrnc, šťáva… něco. Takto jsem seriál dokoukal víceméně jen ze setrvačnosti a taky proto, že má "jen" 25 dílů. Těm, kteří toho ještě moc ze světa anime nakoukáno nemají a mají rádi takové ty "sluníčkové příběhy", kde máte jasně dané dobro a zlo a kde dobru k vítězství stačí jen charisma a milé úsměvy, bych Magiho klidně doporučil, těm zběhlejším Magi IMHO nic nového a neokoukaného nepřinese, pouze zcela průměrný zážitek. () (méně) (více)

DaweForeman

Konečně jedno ztvárnění orientu, které se mi opravdu líbilo. Většinou tuhle oblast nemusím, ale tohle je tak smícháno s ostatními prvky dohromady, že to člověka upoutá. I když určitá umírněnost, kdyby se jednalo čistě jen o politické machinace, by byla dobrá. Naopak bych řekl, že onen fantasy prvek je tam trochu přemrštěn, ale na jinou stránku to pak dává tomu prostředí jiný nádech. Každopádně postavy jsou příjemné (i když občas tam z toho udělej nehoráznou komedii), dobrodružství je opravdu poutavé a dramtických chvil je tu též dost. Všechno se tu navíc postupně objasňuje, takže divák není držen v nejistotě dlouho, jak tomu bývá u většiny anime. I když jedno velké tajemství zůstává stále neodhaleno a to, čím doopravdy je onen Aladin. Krom výše zmíněných je tu ale i určitá životní filosofie zaměřující se na jin a jang. Animace je více než dobrá a hudební stránka je tu taky hodně znát. ()

Saraph

K tomuhle jsem se dostal přes sequel vycházející v této sezóně, což byl jeden z 5 nejlépe hodnocených kousků na MyAnimeListu. Nakonec jsem byl spokojen. Bylo tam sice dost přehrocených ubrečených momentů, ale to už tolik nevnímám. Byl jsem rád, že se tam něco dělo, i když to občas mohlo být jen bezhlavé rubání se mezi stejnými nepřáteli. Docela jsem si vzpomněl na Fairy Tail. Mraky magie, také se občas objeví 10 nových postav , aby jich jako nebylo málo. ;) ()

darthvader77

Po shlédnutí deseti dílů, veliká spokojenost seriál dodržuje vše na co jsme zvyklý, máme tady opět propracované charaktery, svět a hudbu, přičemž se vychází ze slavné 1000 a jedné noci. Aladin sympaťák otravný mi vůbec nepřišel. Líbí se mi, jak hlavní hrdina hledá odpověď na to, kdo je a významy takových věcí jako přátelství, válka, nenávist. Smrt pár postav, která dokáže pořádně zesmutnit a překvapit. Už se těším na další díly. ()