Magi: The Labyrinth Of Magic - Magi: The Kingdom of Magic

(série)
  • Japonsko マギ The kingdom of magic (více)
Japonsko, (2013–2014), 10 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Předloha:

Šinobu Ótaka (komiks)

Hudba:

Širó Sagisu

Haruka Tomacu, Júki Kadži, Aja Suzaki, Jošicugu Macuoka, Jui Horie, Maaja Sakamoto, Mamoru Mijano, Nana Mizuki, Rumi Ókubo, Akeno Watanabe, Džun'iči Suwabe (více)

Epizody(25)

V písku zaváté zemi karavanů, lupičů a dobrodružství, legendy vypráví o zlověstných věžích, které se z ničeho nic objevily před 14 lety. Říká se, že se v těchto věžích dá získat bohatství, nepředstavitelné ani v těch nejdivočejších snech, a dokonce uzavřít dohodu s magickým džinem s ohromnou silou - za předpokladu, že se dostanete ven živi. V tomto světě se střetávají tři postavy. Alibaba je mladý zloděj, který nechce nic jiného než zbohatnout získáním pokladů z těchto věží. Aladdin je zvědavý mladý chlapec s magickou flétnou a skrytou silou. A Morgiana je otrokyně, která nemůže utéci ze svých řetězů. Jak se jejich osudy proplétají, cestují spolu napříč světem,  bojují proti silným nepřátelům a staví se obrovským silám, které se snaží škodit slabým a nevinným. (Kingi)

Saraph

Kolem Alibaby a Morgiany se točí vlastně jen prvních pár dílů. Je tu mnohem víc Alladina, aneb anime jménem Magi si konečně pořádně utvrzuje důvod říkat si Magi. Mezitím, co si dva původní Alladinovi kamarádi hopsají bůh ví kde, přibývají další a další a další postavy. Kvalitou mi dvojka nepřišla ani nijak lepší či horší. Vlastně by to ani nemusel být titul s rozdílným názvem. ()

Herr_Karotte

No, je to takova slatanina vseho dohromady... proste tisic a jedna noc! A hlavnimu hrdinovi je tak 10 let !!! No, prvni dily jsem sledovat s velkymi rozpaky. Ale pak se zacal odvijet dost zajimavy pribeh nebo spise nekolik pribehu, ktere se u konce zas spoji a vytvori dej s dostatkem prekvapeni, zvratu a boju. Jenom skoda, ze se nevysvetli uplne vsechno - myslim, ze toto anime mohlo mit klidne dvojnasobny pocet dilu. ()

Hromino

Určitě lepší než první série – to musím předeslat hned v úvodu, abych osvětlil své o hvězdičku vyšší hodnocení. Původně jsem totiž na druhou sérii ani koukat nechtěl, ale jelikož mi v podzimní sezóně anime podobného ražení chybělo, zkusil jsem dát Aladinovi a jeho bandě druhou šanci u druhé série. A vesměs toho nelituji. Druhá série Magiho má o něco lepší kresbu a animaci, zhruba stejně kvalitní hudbu, dospělejšího Aladina, o něco méně fanservisu (čímž nechci říct, že tam vůbec není, jen je ho méně než v původní sérii) a mnohem ucelenější, zaměřenější a ne tak roztříštěný děj jako v první sérii, kde mi místy připadalo, jako by tvůrci vůbec nevěděli, co (a o kom) mají vyprávět. Tady se tvůrci jednoznačně zaměřili na postavu Aladina a postavy Alibaby a Morgiany do značné míry upozadili, což mi vůbec nevadilo, neboť po jejich plochosti se mi nijak nestýskalo. Hlavní zápletkou druhé série je Aladinovo studium na škole čar a kouzel, jež je opředena různými temnými zkazkami. — Pozor, jemný spoiler! — Než se však na školu náš modrovlasý hrdina dostane, napadnou jeho posádku při plavbě piráti. A byť mi tato část příběhu i při retrospektivním pohledu zavání fillerem, právě část s pirátskými dětmi a jejich „matkou” pro mě byla asi nejzajímavější částí druhé série Magiho. V této části příběhu se mi líbil paradox dobra a zla, záporně nezáporná (či nezáporně záporná?) vůdkyně pirátů a její osud, jenž mi připomenul začátek Fullmetal Alchemist, kde se bratři Elricovi setkávají s Cornellem a Rose a jsou nuceni si položit podobnou otázkou. Samotná část v městě magie mi až tak povedená nepřišla – objeví se zde sice spousta nových postav, ovšem nebýt postavy Tita a jeho tajemství (a možná ještě pana ředitele), tak by mě mezi nimi ani jediná nezaujala. Nějakých hodin magie a učení je zde zobrazeno jen velmi málo, neboť většina času se zde soustředí jen na vztah Aladina, pana ředitele a Tita, přičemž posledních cca šest dílů zase tvoří závěrečná akce, která trvá dlouho, je velká, plná výbuchů a je vskutku megalomanská (místy jsem si říkal, zda náhodou nezašel za tvůrci na kafíčko Michael Bay), ovšem nikoli epická, což se bohužel od předchozí řady nezměnilo – stejně tak i přítomnost záporáků bez charismatu a jasnějšího, srozumitelnějšího motivu. — Konec spoileru. — Tady se prostě záporáci snaží zničit svět, protože chtějí zničit svět. Protože jsou zlí, proto. Když chce někdo pořádně demonstrovat svou sílu, stačí jen, aby si bez větší námahy zajistil od autorky mangy nějaký slušný power-up, a pak bude opravdu silný (a navíc bude mít po power-upu naprosto ohromující outfit). A když ani tohle nestačí na porážku toho úplně nejvíc největšího nejhustějšího záporáka, stačí zkusit říct pár moudrých slov pravdy a lásky, kterými porazíte už naprosto každého. Naprosto. Uff… krystalky toho šíleně sladkého patosu mám ještě teď mezi zuby. No, ukončím to tím, že je to určitě lepší než první série, ale všechna zde zmíněná pozitiva berte prosím jen relativně, tedy vzhledem k první sérii. I tak bych totiž Magiho náročnějším anime divákům spíše nedoporučil než doporučil. () (méně) (více)

DaweForeman

Druhá série si drží stejné tempo jako ta první, i když ta první byla trochu více mysterióznější. Ale je vidět, že ani po druhých 25 dílech je stále co vyprávět a snad bude i třetí série. Přece jenom je to celkem obsáhlý svět a je tu celkem hodně možností, co se dá vyprávět. Každopádně je velká škoda, že tu nedali moc prostor Alibabovi a Morgianě, kdy se věnovali hlavně tvůrci Aladinovi. Proto tu vznikla určitá propast, kdy člověk neví, co se těm dvoum opravdu stalo a jak se dostali tam, kde byli na konci. Jako např. co vzešlo z toho setkání Morgiany a toho posledního Magiho nebo jak se vlastně setkal Alibaba a lady Scheherezada. ()

SonGokussj

První sérii jsem dal hvězdičky tři. Druhé dávám čtyři. Proč? Nadmíra dalších postav, akce, příběhů, konečně se to motá, jak pravil Seraph, okolo Alibaby - magiho. Máme tu dokonce vysvětleno, jak je možné, že jsou magi"ové" čtyři :-) Magi se konečně chová jako Magi a ne jako roztomilý klučina, který vylezl na Anktarktidě z díry ze zimního spánku hledající neúspěšně kafe = je dospělejší! Zbytek hodnocení nechám na vás samých. Pokud se vám líbila první série, bude se vám druhá líbit více. Pokud první e-e, druhá e-e. Mimochodem konec druhé série byl překrásný :-) A pokud bude třetí (pevně v to doufám) a nebude jen o tom, kdo má silnější equip (DBZ styl), máme se na co těšit! 80% ()