Reklama

Reklama

Sakurasó no pet na kanodžo

(seriál)
  • Japonsko さくら荘のペットな彼女 (více)
Animovaný / Drama / Komedie / Romantický
Japonsko, (2012–2013), 10 h (Minutáž: 25 min)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Romantická komédia zo stredoškolského prostredia sa sústredí na študenta Sorata Kandu, študenta druhého ročníka, ktorý žije na koľaji pre problémové deti v škole SORAT v Sakurasou. Jedného dňa sa do Sakurasou presťahuje Mashiro Shiina - roztomilé dievča a geniálna umelkyňa v jednom.
Sorata si myslí, že je to práve on, kto by mal Mashiro chrániť pred čudákmi v Sakurasou. Mladučká Mashiro sa totiž o seba nevie vôbec postarať. Tak napríklad, jej izba je jeden veľký chaos a mimo domu sa všade stráca. Soratovi kamaráti mu pomôžu aby sa stal majstrom v starostlivosti o Mashiro. A tu sa začína príbeh obyčajného chlapca a nadaného dievčaťa, ktorí musia žiť spolu ako "pán a jeho maznáčik". (Carol Pifková)

(více)

Recenze (18)

Subjektiv

všechny recenze uživatele

Hádám, že se někdo domníval: "Rain Man, to je film! Ale co Rain Boy, Rain Woman nebo Rain Girl?" Komu záleží na tom, bude-li porucha osobnosti působit neschopnost komunikace, zmenožní postiženému vykonávat základní činnosti a vyváží to kalkulačkou v hlavě či neuvěřitelným výtvarným nadáním. Hlavně že autor získal snadno ovladatelný nástroj na střídání dojemných, humorných a dokonce lechtivých situací. +++++ Sakurasó no Pet na kanojo využilo výprodej ideí ze second i third handu, smetiště a skládky prosmýčilo. Sterilním způsobem na sebe vrší nedorozumění a jejich vysvětlování, erotické nehody a jiné okoukanosti. Nedůvěra ve schopnost či snad nechuť zobrazit život v jeho opravdovosti dala vzniknout hlavním hrdinům, kteří snad už tím jací jsou umožňují každou situaci bez úsilí rozehrát v blbý (teoreticky i dobrý) vtip a uplakaný apel. Geniální malířka neschopná jakéhokoliv praktického úkonu, ýbrnormální středoškolák, arcisukničkář, programátorský hikikomori a hyperaktivní třeštiprdlo. Bez příběhu, s moralizujícím směřováním, situacemi, které nikoho nezajímají. Viděno 7 dílů. ()

pytlik... 

všechny recenze uživatele

Seriál, který obohatil mou sbírku výroků o několik dalších vypečených kousků. Nicméně váhám, kam je zařadit na škále mezi jednoduchými, naprosto blbými (viz Lunetičí „vidět stromy a slunce, co svítí na domy“) a jednoduchými, naprosto geniálními (viz Major Monogramovo „to jsou naše zvířátka a všechny naše jsou“). Asi je nechám úplně mimo hodnocení, neboť Shiino „důvěřuji kalhotkám“ a Jinanovo „nikdy nezažiješ svých 15 minut, když nebudeš anál“ (podle českého překladu tedy) mi připadají zcela nezařaditelné. Seriál mi dal nejen tyto výroky, ale navíc jsem se přiučil perfektní obranu proti ukecaným důchodcům, co člověka vždy tolik zdržují („copak, přišel jste mi říct svoje poslední slova?“). Jinak se jednalo o seriál vtipný, který nenudil a pěkně odsejpal, teda až na poslední tři čtyři díly, kde byly výše uvedené kladné stránky nahrazeny zdlouhavostí a nesmírnou sentimentalitou. Také námět potěšil, určitě se lépe dívá na mladé, kteří se snaží něco vytvořit v umělecké oblasti, než na ty, kteří pouze řeší kdo, kdy, s kým a kolikrát. Tím nechci říct, že by seriál byl antierotický, naopak, zejména v prvních dílech se autoři ve snaze nalákat diváka celkem překonávali (Shiina patřila k sektě zapřisáhlých nudistů a scéna porovnávání prsou v lázni měla také hodně co do sebe). Tím plynule přecházím k vytýkání drobných nedostatků. V některých záběrech nevychytali animátoři úhel pohledu, např. Shiina měla v nahé scéně zakryta ta nejzajímavější místa rohem stolu. Taky logika kapku pokulhávala, když vynechám ten milostný veletoč v posledních dílech, tak je nesmysl, aby ten nejvlasatější kluk seriálu jedl tolik rajčat. Neboť jak známo, jedno rajče způsobí nenávratné vypadání cca stovky vlasů. ()

Reklama

DaweForeman 

všechny recenze uživatele

Trochu netradiční pojetí středoškolského příběhu, kde se bere v potaz veškerý život studenta a není pouhým smýšlením o druhým pohlaví. Zaprvé velice humorné situace, kdy se člověk baví od začátku do konce, co je to tam za blázny. Zadruhé nádherně poukazuje na život různých tvůrců (ať už jsou to umělci nebo programátoři aj.) - jejich ambice, zklamání, radosti z úspěchů a snahy překonat sám sebe. A v neposlední řadě samozřejmě život s určitou skupinou lidí, kdy si vytvoří silná pouta mezi sebou a nakonec stejnak všichni vystudujou a budou se muset "rozloučit". ()

Lettanea 

všechny recenze uživatele

Sklamanie, čakal som viac romantiky a menej nudných nezmyslov. Je škoda keď si producenti nevedia uvedomiť že je hlúposť rozťahovať seriál na 24 častí keď má príbeh ledva na 12... Potom to musia vyplniť "povinnými" epizódami ako bazén a kultúrny festival. Tiež nechápem prečo sa celý seriál riešil vzťah Sorata/Nanami a Mashiro ignorovali keď na koniec dopadol tak ako dopadol (nezmyselne).Chcel som len trochu viac, ale nedopriali mi ani ten konečný bozk. Vzťah medzi Ryuunosukem a Ritou ma bavil oveľa viac. Ani neviem ako som to vydržal, stále som si vravel "koniec bude určite krásny a potečú potoky sĺz, určite sa dajú dokopy"... Ale mal som poslúchnuť Subjektiva a dropnúť to kým bol čas... Takže ak hľadáte romantiku, komédiu alebo solídny príbeh, tomuto seriálu sa vyhnite. Ak ste však nikdy nevideli žiadnu háremovku, môžete mu dať šancu aj keď je to podpriemerné aj na háremovku a určite si môžete vybrať lepšie. Keď to teraz porovnávam s Nisekoi, tak Nisekoi je síce rovnako stupídny ale má lepšie postavy a výborných prvých šesť častí. A zasmejete sa, na rozdiel od tejto tragédie. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Sakurasou no Pet na Kanojo je milé anime, ktoré keby má menej dielov nič "zlé" by sa nestalo, ale aj 24 sa dá nejako prežiť ak sa Vám zapáči okamžite, ako sa s ním stretnete ak nie nezvládnete to dopozerať, lebo toto celé by sa dalo spraviť na 10 dielne anime. Sakurasou no Pet na Kanojo sa zo začiatku snaží hlavne zaujať širšiu základňu divákov ponúkajúc nejaké vtipné scénky, predstavovanie hlavných hrdinov a teda sa snaží zaujať diváka a to je možno aj na škodu. Ďalšia vec prítomná je toto anime dosť nevhodne ecchi a teda tak trošku miery do erotiky, ale ak ste muž snáď to ako fanúšik anime zvládnete, ale musím, že trošku prehnané to je. Ak toto všetko dám na bok tak anime je dosť kvalitné, aby zabavilo a potešilo svojho diváka. Toto anime je hlavne milo romantické a nápad, charaktery a všetko dáva určitý zmysel, ale má bohužiaľ chyby, ktoré som vymenoval ak na ne zabudnete dá sa brať ako oddychové anime s istými prvkami pri, ktorých sa treba zamyslieť, alebo trošku aj trápiť. ()

Galerie (624)

Reklama

Reklama