Reklama

Reklama

Psycho-Pass

(seriál)
Trailer 2
Animovaný / Akční / Krimi / Psychologický / Sci-Fi / Thriller
Japonsko, (2012–2019), 18 h 47 min (Minutáž: 23–46 min)

Hudba:

Júgo Kanno

Hrají:

Tomokazu Seki, Takahiro Sakurai, Kana Hanazawa, Kendži Nodžima, Mijuki Sawaširo, Ai Kajano, Akeno Watanabe, Kotori Koiwai, Maaja Sakamoto, Takehito Kojasu (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(41)

Ve zdejším sci-fi světě je možné u osob vyčíst emoce, touhy a jakékoliv další pohnutky, které ve výsledku spočítají faktor pravděpodobnosti ke spáchání trestného činu. Tým policistů se snaží udržet pořádek tím, že zneškodní potenciálně nebezpečné zločince dříve než k trestnému činu dojde (ptsd)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (37)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[1. série] Už je to řádná doba, co jsem naposled shlédl jakýkoliv druh mangy, přesněji 7 let. Od té doby se trochu změnil můj vkus a pohled i přesto, že mi spoustu kamárádů říkalo, jak jsou i tyto kreslené seriály spíše pro dospělé, zatímco já to hrdě škatulkoval do své dospívající minulosti. Přes mírné doporučení jsem tedy našlapoval opatrně. Po shlédnutí převládaly spíš pozitivní pocity, což je nečekaný výsledek. Děj je slušný, nepostrádá napětí, akci a hlavně tuny injekcí s filosofickými hláškami a citacemi různých zahraničních myslitelů (přijde mi zvláštní v japoneské kultuře večně odkazovat na Evropany; to v Japonsku nejsou žádní?). Příběh solidně eskaluje až ke svému vrcholu v 11. epizodě, který mě absolutně ukázkou na budoucí neschopnost lidské rasy a závislosti na technice či zažitých rutin. Bohužel Psycho-Pass 11. epizodou nekončí, čímž se dostávám k drsné skluzavce dolů k poměrně sterilnímu konci. Škoda. Byl jsem potěšen hloubkou většiny postav, i když se často chovají neuváženě nepřirozeneě a nelidsky, takže narazíme na několik logických děr a sem tam se sami sebe ptáme, jak přišli na to či ono, ale zárověň nevěděli o tomto a proč se tak zachovali. Inu, japonská kultura je odlišná od té západní, i když se musím opakovat: tvůrci našli v západním filosofováním a používáním anglických názvů velkou zálibu. Vcelku vzato jsem velmi spokojený s tím, co jsem viděl: Solidní animace (připojím se k mírné nelibosti vzhledu hlavní aktérky, ale nelibí se mi ani mix kreslených scén s počítačovými), dobré postavy, ucházející děj, ale hlavně dost zajímavých úvah a myšlenek, které Vám při sledování určitě v paměti utkví. ()

seipy 

všechny recenze uživatele

Po první sérii mohu s jistotou říci, že je to nejlepší anime, jaké v posledních letech vyšlo. Je pravda, že v prvních pár dílech jsem měl problém zvyknout si na hlavní hrdinku - Akane Tsunemori, ale nakonec i ona má své kouzlo v tomto světě. +++++ Děj se odehrává v daleké budoucnosti, kde se lidé nemusí obávat zločinu, protože každý člověk má svůj kriminální koeficient a pokud dosáhne určité výše, je automaticky vypovězen ze společnosti a umístěn do nápravného centra. Samozřejmě ale ne na každého systém přijde a proto tu máme jednotku detektivů, kteří řeší vraždy v tomto jinak dokonalém světě. Tito detektivové se skládají ze dvou jednotek: kontrolní a výkonné. Kde kontrolní má nastarosti dohlížet nad tou výkonnou, která se skládá z lidí, jejichž kriminální koeficient přesáhl normální hranici(tudíž se dokáží vcítit do role zločinců) a do společnosti se dostávají jen aby vypátrali jiné padouchy. A samozřejmě v tomto dokonalém světě musí být i dokonalý zločinec - Shougo Makishima..... ()

Reklama

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Jacinda je už opět zamilovaná do anime postavičky. Shusei vpadá božsky a stane se anime předlohou mé knižní postavě. ted ale zpět k seriálu. Animace hlavní postavy je příšerná. ještě jsem neviděla tak hnusný oči. ovšem díly se stupňují a někdy to je i fakt šílená řezničina. nečekala jsem, že to bude (na mě) takový hardcore. já osobně jsem nadšená, v hromadě cyberanime je tohle pro mě novinka (a také inspirace - ted nemyslím těma vraždama, nýbrž cyber nastavením světa). je mi jasný, že bych byla okamžitě nahaněč, páč můj součinitel zločinu musí být víc jak 1000, když se dozvím o týrání zvířat. no, kdybych si pak mohla zadovádět se Shuseiem v postýlce, ani by mě to nevadilo. ZATÍM JASNÝCH 5...pozn. dost mě znechutila smrt mého oblíbence. nesnáším když zemřou postavy které mám ráda ()

WaraiOtoko 

všechny recenze uživatele

Po Šingeki no Kjódžin, jsem se rozhdl dát šanci dalšímu anime, které jsem kdysi zavrhl po pár dílech s jistým předsudkem (jako nepovedený klon Stand Alone Complex), ovšem jak jsem se v názoru na Titány spletl, tak jsem se v názoru na Psycho Pass utvrdil. Byť setting je velice podobný Stand Alone Complex, vše zde na mě působilo mnohem povrchněji. Největší problém je pro mě v premise, kde cool vypadající pistole dokáže okamžitě zjistit, jestli jste „kriminálník“, což tak trochu zbavuje seriál o to, co kriminální žánr tvoří zajímavý (rozplétání motivů a hledání důkazů). Doufal jsem tak, že po prvních epizodických dílech, kde vesměs vždy za vše může nějaký „šílenec“, bude zajímavá alespoň hlavní dějová linka, které se seriál věnuje za půlkou. Bohužel ale dostaneme jen dalšího povrchního záporáka, který místo zlodušského smíchu pronáší citace známých literárních klasiků, aby tak zamaskoval zcela banální příběh bez zajímavých odhalení či zvratů, které by člověk neočekával několik dílů předem. Bohužel ani postavy nejsou nijak zvlášť zajímavé či charismatické, nějaký background k vedlejší postavě dostaneme jen v jedné flashbackové epizodě, ale ani tak mi nepřišlo, že by postavě dodalo hloubku, možná proto, že jsem nepochopil jakou souvislost má ambice stát se alternativní hudebnicí s pozdější kariérou kriminalisty... Animace je slušná až skvělá, hudba bohužel používá jen asi 3-4 motivy, které se rychle ohrají. ()

Fanosh 

všechny recenze uživatele

Tak kdy bude další serie ? Ne vážně. To co se zpočátku zdá jako temná scifi kriminálka se rozvine v kyberpunkovou symfonii ve které není nouze o zvraty ani emoce. Dlouho mě žádné scífko takhle nepobavilo z nutkáním "ted už vážně poslední díl". Pak tu máme odkazy na kvalitní četbu což považuju za velké plus. Rozhodně doporučuju všechny ze zmíněných autorů. V neposlední řadě musím vypíchnout výborný soundtrack. Představte si lidskou společnost která se zdá dokonalá svým systémem odhadu psychologie lidského chápání. Pod neustálým dohledem je pokoušeno tu nezdravou část oohodnotit už v útlém věku a poslat na převýchovu a nebo rovnou pod nůž. K tomu slouží takzvaný součinitel zločinu zaveden systémem SIBYLa. Ale i ten nejdokonalejší stroj má své nedostatky a ne každý kout je možno pravidelně monitorovat. Proto je tu Útvar pro předcházení kriminalitě. Jsou, ale připraveni čelit novému druhu zločince a zároveň svým vnitřním démonům ? K tomu jim napomáhej Dominátory, supermoderní zbraně a nebo taky ne... ()

Galerie (177)

Zajímavosti (1)

  • Název seriálu v japonštině tvoří slovní hříčku. Čte se totiž jako „saikopasu“, což znamená „psychopat“. (Hromino)

Reklama

Reklama