Už je to řádná doba, co jsem naposled shlédl jakýkoliv druh mangy, přesněji 7 let. Od té doby se trochu změnil můj vkus a pohled i přesto, že mi spoustu kamárádů říkalo, jak jsou i tyto kreslené seriály spíše pro dospělé, zatímco já to hrdě škatulkoval do své dospívající minulosti. Přes mírné doporučení jsem tedy našlapoval opatrně. Po shlédnutí převládaly spíš pozitivní pocity, což je nečekaný výsledek. Děj je slušný, nepostrádá napětí, akci a hlavně tuny injekcí s filosofickými hláškami a citacemi různých zahraničních myslitelů (přijde mi zvláštní v japoneské kultuře večně odkazovat na Evropany; to v Japonsku nejsou žádní?). Příběh solidně eskaluje až ke svému vrcholu v 11. epizodě, který mě absolutně ukázkou na budoucí neschopnost lidské rasy a závislosti na technice či zažitých rutin. Bohužel Psycho-Pass 11. epizodou nekončí, čímž se dostávám k drsné skluzavce dolů k poměrně sterilnímu konci. Škoda. Byl jsem potěšen hloubkou většiny postav, i když se často chovají neuváženě nepřirozeneě a nelidsky, takže narazíme na několik logických děr a sem tam se sami sebe ptáme, jak přišli na to či ono, ale zárověň nevěděli o tomto a proč se tak zachovali. Inu, japonská kultura je odlišná od té západní, i když se musím opakovat: tvůrci našli v západním filosofováním a používáním anglických názvů velkou zálibu. Vcelku vzato jsem velmi spokojený s tím, co jsem viděl: Solidní animace (připojím se k mírné nelibosti vzhledu hlavní aktérky, ale nelibí se mi ani mix kreslených scén s počítačovými), dobré postavy, ucházející děj, ale hlavně dost zajímavých úvah a myšlenek, které Vám při sledování určitě v paměti utkví.(5.11.2014)

Jacinda je už opět zamilovaná do anime postavičky. Shusei vpadá božsky a stane se anime předlohou mé knižní postavě. ted ale zpět k seriálu. Animace hlavní postavy je příšerná. ještě jsem neviděla tak hnusný oči. ovšem díly se stupňují a někdy to je i fakt šílená řezničina. nečekala jsem, že to bude (na mě) takový hardcore. já osobně jsem nadšená, v hromadě cyberanime je tohle pro mě novinka (a také inspirace - ted nemyslím těma vraždama, nýbrž cyber nastavením světa). je mi jasný, že bych byla okamžitě nahaněč, páč můj součinitel zločinu musí být víc jak 1000, když se dozvím o týrání zvířat. no, kdybych si pak mohla zadovádět se Shuseiem v postýlce, ani by mě to nevadilo. ZATÍM JASNÝCH 5...pozn. dost mě znechutila smrt mého oblíbence. nesnáším když zemřou postavy které mám ráda(17.2.2013)

Tak kdy bude další serie ? Ne vážně. To co se zpočátku zdá jako temná scifi kriminálka se rozvine v kyberpunkovou symfonii ve které není nouze o zvraty ani emoce. Dlouho mě žádné scífko takhle nepobavilo z nutkáním "ted už vážně poslední díl". Pak tu máme odkazy na kvalitní četbu což považuju za velké plus. Rozhodně doporučuju všechny ze zmíněných autorů. V neposlední řadě musím vypíchnout výborný soundtrack. Představte si lidskou společnost která se zdá dokonalá svým systémem odhadu psychologie lidského chápání. Pod neustálým dohledem je pokoušeno tu nezdravou část oohodnotit už v útlém věku a poslat na převýchovu a nebo rovnou pod nůž. K tomu slouží takzvaný součinitel zločinu zaveden systémem SIBYLa. Ale i ten nejdokonalejší stroj má své nedostatky a ne každý kout je možno pravidelně monitorovat. Proto je tu Útvar pro předcházení kriminalitě. Jsou, ale připraveni čelit novému druhu zločince a zároveň svým vnitřním démonům ? K tomu jim napomáhej Dominátory, supermoderní zbraně a nebo taky ne...(13.3.2014)

Po letech jsem si řekla, že se zkusím vrátit k anime a dobře jsem udělala. Tohle je anime přesně podle mýho gusta - sci-fi, zbraně, psychologie a zajímavý postavy. Při úplným úvodu jsem pár minut měla chvíli pocit, že koukám na remake Cowboye Bebopa.. sice se to nakonec nepotvrdilo (bohužel ta laťka je nasazená příliš vysoko), ale i tak velká spokojenost. Jediný, co mi vadilo, byla animace - kluci byli pěkní, ale hlavní hrdinka tam stylem kresby vůbec neseděla. Vypadala fakt divně (nos, oči). Navíc se mi nelíbil ani pohyb postav, chvílema to v napínavých okamžicích bylo spíš směšný. Ale nevadí, příběh to vynahradil a hlavně posledních pár dílů nemělo chybu. 80%. Ještě dodatek - první opening příšernost, ale druhá píseň vynikající.(7.3.2014)

Ze začátku mě to hodně zajímalo, ale trochu mě štvala Cunemori. Pak mě štvát přestala, ale seriálu se pro mě stal obyčejnou krimoškou zasazenou v budoucnu, kde vše řídí systém (jehož „složení“ mě bohužel nikterak nepřekvapilo). Není to špatné, má to v sobě určité napětí, postupy při vyšetřování jsem už viděla i v lacinějších detektivkách, čímž nechci říct, že byly špatné, ale prostě nic nového pod sluncem (nevadí, je to pořád krásně koukatelné). OP se mi moc nelíbily, zato ED ano. Animace také ušla, jen jsem pořád musela okukovat rypáček slečny vyšetřovatelky. Pěkné krimi ve sci-fi hávu. Silné 3*. A jsem zvědavá na druhou řadu. Pokud bude víc akční a víc „revoluční“, ale stále se bude držet na stejné nebo vyšší úrovni… bude to paráda za víc hvězdiček.(19.7.2013)