Show se uskutečnila 16. září 2012 v TD Garden (Boston, Massachusetts). Na kartě se sešlo osm zápasů.

1) Kickoff: 16-Man Battle Royal (vítěz získá zápas o United States Championship)
2) The Miz vs. Cody Rhodes vs. Sin Cara vs. Rey Mysterio (Intercontinental Championship)
3) Kofi Kingston & R-Truth vs. Daniel Bryan & Kane (Tag Team Championship)
4) Antonio Cesaro vs. Zack Ryder (United States Championship)
5) Randy Orton vs. Dolph Ziggler
6) Layla vs. Eve Torres (Divas Championship)
7) Sheamus vs. Alberto Del Rio (World Heavyweight Championship)
8) CM Punk vs. John Cena (WWE Championship) (TheSpearCZ)

fabuloso

MIZ vs. MYSTERIO vs. RHODES vs. CARA – Fatal 4 Way je určite lepšia voľba ako Triple Threat, čo sa potvrdilo aj v tomto zápase. Bol to výborný začiatok šou, veľmi dynamický zápas s množstvom počítaní. Osobne sa mi páčil aj výkon Sin Caru. Čo som úplne nepochopil bol ten jeho pokus o „zamaskovanie“ Miza. Neviem, aký to malo mať účel. Pekný zápas, ale dlhodobo mi v pamäti asi neostane. Hodnotenie 6/10. BRYAN/KANE vs. KOFI/TRUTH – podľa očakávania to bola one man show (presnejšie one tag team show). Aj keď kvitujem, že v poslednej dobe sa zvýšila úroveň tag teamovej divízie, musím povedať, že odvtedy, čo boli Kofi a Truth šampiónmi, ma ich zápasy na PPV absolútne nebavili. Chýbalo tomu korenie. A to môžu priniesť práve Kane s Bryanom. Už pred zápasom som sa tešil čo sa bude diať, ako to dopadne a to mi pred tým chýbalo. Šou bola lepšia, ako zápas samotný. Hodnotenie: 4.5/10. CESARO vs. RYDER – od tohto zápasu som veľa nečakal a bol to najslabší zápas večera. Myslím si, že ak by nešlo o Night of Champions, tak sa ani nedostane do programu. Ryder najprv vyhral otrasný a úplne zbytočný Battle royal. Pozdáva sa mi Cesarov finisher Neutralizer. Vyzerá veľmi efektne. To je asi tak všetko, čo ma zaujalo. Hodnotenie: 3/10. ORTON vs. ZIGGLER – najväčšie prekvapenie, skvelý zápas. Ziggler „ukradol šou“ na SummerSlame s Jerichom a podarilo sa mu to aj teraz s Ortonom. Bavilo ma to od začiatku až do konca, hluché momenty tu neboli. Prekvapila ma aj minutáž zápasu, takmer 20 minút je na zápas, ktorý nebol titulový a nemal za sebou nijaký výrazný príbeh dosť. Sklamal ma akurát víťaz. Očakával som, že zvíťazí Ziggler a ak prehrá, tak aspoň cashne kufrík. Nestalo sa ani jedno a to mi pripadá trochu nelogické. Ziggler dlhodobo potvrdzuje, že je pripravený stať sa šampiónom. Možno by som v jeho prípade pouvažoval a novom, výraznejšom finisheri Pokiaľ ide o Ortona – kým bude face, dúfam že sa nezapojí do bojov o WH title. Hodnotenie: 8/10. EVE vs. LAYLA – celá tá záležitosť s Kaytlin a všetko, čo predchádzalo tomuto zápasu bolo trochu smiešne. Každopádne v ringu sa stretlo to lepšie, čo súčasná Divas divízia ponúka. Som rád, že Eve získala titul, môže zvýšiť hodnotu toho titulu. 4/10. SHEAMUS vs. DEL RIO – najväčšie sklamanie večera. Najprv ta šaškáreň s Brogue kickom. Aký to malo celé zmysel, keďže bol nakoniec povolený? Načo prišiel Sheamus s Texas Cloverleafom, keď ho ani raz nepoužil? Del Rio použil svoj submission manéver dva krát, ale superman Sheamus sa z toho samozrejme dostal. A ten záver stál tiež za hovno. Je to škoda, pretože predchádzajúce dva vzájomné zápasy boli dobré. Ďalšia vec – je minimálne čudné ak zápas o hlavný titul trvá kratšie ako obyčajný single match. Som zvedavý, kto bude ďalším vyzývateľom, pretože kandidátov je ako maku. Snáď to nebude spomínaný Orton. 6.5/10. PUNK vs. CENA – medzi Cenom a Punkom funguje chémia, ktorá dodáva ich sporom šťavu, niečo, vďaka čomu vyzerajú celkom reálne. Je to podobné ako medzi HBK a Hitmanom alebo medzi Stone Coldom a Rockom. V zápase sa objavilo niekoľkom prekvapivých momentov a od začiatku až do konca som bol v napätí, čo sa stane. Skvelý Heyman na začiatku, Cenov Suicide dive, Punkov Rock Bottom, veľa počítaní takmer do troch, Cenov suplex a kontroverzný, nečakaný záver. Toto bol KONEČNE main event, ako sa patrí. Cena mi je sympatický ako človek, ale ako wrestlera ho príliš nemusím. Po tomto zápase aspoň na chvíľu zavrel hubu všetkým haterom. Uvidíme čo bude ďalej, nebol by som proti odvete na Hell in a Cell. 8.5/10. Night of Champions bola najlepšou PPV od aprílového Extreme Rules a zároveň prvá, pri ktorej u mňa prevládali pozitívne emócie. Výhodou tejto šou je, že sa bojuje o všetky tituly. Preto sa môže aj papierový zápas získať určitú relevanciu. Čiže radšej sa pozriem na zápas Cesaro vs. Ryder o US title ako na zápas Ryback vs. Mahal, o ktorom už dopredu viem, že bude o hovne. Takže klobúk dole WWE, konečne to stálo za to. Celkové Hodnotenie: 7/10. () (méně) (více)

• Oficiální skladbou show je píseň „Champions“ od Kevina Rudolfa. Druhou oficiální skladbou show je píseň „Big Epic Night“ od Jima Johnstona. (TheSpearCZ)
  • Během show se zranil John Cena, který si v zápase se CM Punkem vážně poranil kotník. (figgo jr.)