Avec la peau des autres

With the Lives of Others

(neoficiální název)

Thriller

Francie / Itálie, 1966, 90 min

Špionážní thriller, ve kterém není radno věřit nikdy a nikomu, žádný prostor ani místnost nepředstavuje bezpečné zázemí a zrada se trestá smrtí. Mimořádně přesvědčivý výkon podal Lino Ventura, kterého doplňoval Jean Bouise za doprovodu dramatické hudby Michela Magnea, zároveň se na scénáři podílel Jose Giovanni. Vychutnal jsem si dramatické scény potemnělých zákoutí, pravidelný krok s lesknoucíma se botama, nesoucí temnou předzvěst dalšího vývoje. Rozhodně film tematicky připomíná filmy Mlčenlivý nebo Probuď se, špione, ve kterých rovněž exceloval Lino Ventura.(3.11.2011)

Torchu ustrnulé postavy, něco tomu chybí, ale přesto skvěle zahrané.(23.4.2017)

Já zkrátka miluji tyhle přenádherné a spolehlivé francouzské trojlístky. Je jich celkem dosti v různém mixu, nicméně by jich mohlo býti i více. Režie - hudba - hlavní role!!! Všechno to funguje naprosto perfektně a já si jen spokojeně zavrním a pak povzdechnu. Proč už to takhle nefunguje a fungovat nemůže? Proč se netočí filmy na podobné úrovni? Samozřejmě se najdou, ale v množství pár kapek smutně odkapávajícího kohoutku. Já už nevěřím nejen nikomu, ale ani ničemu. A to nejsem špión...(23.1.2012)

Velmi slusna spionazni zanrovka. Hodne vyrazna a beze sporu kvalitni hudba, vyrazna misty mozna az moc. Komentovat vykon LV je zbytecne, proste frajer jako vzdy. Vedlejsi role rovnez povedene. Jean Bouise potesi vzdy. Miluju tyhle staromilsky natoceny a tak zvlastne nasviceny scenky nahanecich prochazek skrze temna zakouti starych domu ci ulic, kde nekdo nekoho sem tam kuchne, jindy zas preda mikrofilm. Na 5 hvezd to sice tentokrat imho neni, ale 4 se solidni rezervou rozhodne. Jinak absolutni souhlas s komentari od id Borsalino & Rosalinda. Kdo ma rad spionazni zanr, bude urcite spokojen. Mozna bych ale preci jen v tomto pripade uvital lehke prodlouzeni stopaze o cca 10-15 minut a venovat je vetsimu prokresleni charakteru postav, v tomto smeru mi film prisel krapet strucny. A prave to vidim jako pricinu chybejici pate hvezdy. V ramci spionazniho zanru to nikdy neni na skodu, co vic je fascinujiciho nez psychika spiona...(4.9.2012)

Reziser Jacques Deray /Bazen 1969, Povidka O Policajtovi/ natocil slusny spionazny film s Vino Lenturom v hlavnej roli. Ako to u spionaznych filmov byva, nikomu sa neda verit, riesia sa veci ako Vieden, dvojity agent, infiltracia cudzou spionaznou trojpismenkovou sluzbou. Fascinovala ma zlozita splet dvojitych agentov, lzi a pretvarky -taketo filmy mam nehorazne rad . 77 %(22.12.2018)

• majo25

Bohužiaľ, iba nudný špionážny film, v ktorom sa postavy presúvajú z jedného miesta na druhé, šermuje sa so zbraňou, ale vystrelí sa iba málokedy a vedú sa reči, ktoré nie sú pre diváka ničím zaujímavé. Vždy drsne pôsobiaci Ventura má síce charizmu, ale ani on nedokáže potiahnuť celý film, keďže ten má slabšiu zápletku a jednoducho nudí. Dvakrát som pri ňom zadriemal, a to nie je dobrá vizitka.(12.12.2018)

Příjemný špionážní thriller plný zvratů a propletenců.(28.5.2013)

Klasicke spionazni drama, plne zvratu, mrtvol a jak je v teto brandzi zvykem, nikomu never.(26.8.2011)

Opět má srdeční záležitost, depresivní ponurá atmosféra, kde vám každý může nečekaně píchnout kudlu do zad, se režiséru Derayovi zdařila na jedničku. Lino v nejlepších letech proti agentům KGB, co může být lepší?(26.11.2016)

Solidní špionážní thriller s vcelku přehledným dějem, v němž se neztrácejí jednotlivé postavy ani jejich souvislosti. Lino Ventura v roli ostříleného špióna, který zachraňuje svého "bratra ve zbrani". Zajímavé závěry vídeňských bulvárů a památek (Café Landtmann) z doby před půl stoletím.(6.12.2015)