Již jako osmiletý chlapec byl Diego Castro Mercader (Jorge Eduardo García) obviněn z vraždy několika svých vrstevníků, díky čemuž strávil následujících dvacet let svého života za zdmi psychiatrické kliniky a později i vězení. Pozoruhodný případ mladého muže, jenž od médií dostal přezdívku "El Niño monstruo," zaujme mladou psychiatričku Antonii Villarroel (Maritza Rodriguez) natolik, že zařídí jeho propuštění s odůvodněním, že Diego již nepředstavuje nebezpečí pro společnost. Diego tak získává novou identitu a jako Martín Mendéz (David Chocarro) se rozhodne vrátit do společnosti. Pomoc nyní nalézá jak u Antonie, tak i u bohatého Ezequiela Alvarada (Saúl Lisazo), jenž je čerstvě zasnoubený s atraktivní modelkou Marianou Sán Lucas (Elizabeth Gutierrez) - do které se znovuzrozený Martín nešťastně zamiluje... Antonie se mezitím snaží zjistit, co se vlastně stalo před dvaceti lety a jsou-li důkazy svědčící proti Martínovi skutečně pravdivé... Tím si však nevinná žena podepíše jistý ortel smrti, jelikož "někdo" nechce, aby roky staré tajemství nyní vyšlo na povrch... V průběhu celého příběhu navíc přichází nová postava Alicia (Marlene Favela), která má s Martínem společného víc, než se na první pohled zdá... (fiLLthe3DD)

fiLLthe3DD

POZOR, OBSAHUJE SPOILERY! Oceňuji zejména námět à la estonské filmové drama „Klass" , dále musím vyzdvihnout romanci mezi Martínem a Antonií, málokdy je chemie mezi postavami tak silná a skutečnost, že nebohou Antonii odprásknou ani ne v polovině celého příběhu, dodává milostné linii správnou pachuť hořkosti. Nebýt nadměrného množství epizod (celkem 173), retardovaného scénáře a naprosto iracionálního chování policie ve druhé etapě seriálu, mohla bejt tahle americko-hispánská produkce naprostá bomba, potenciál to mělo a do nějakého 20 dílu to z dramaturgického hlediska bylo i obstojně natočené - bolest pozůstalých masakru byla zachycena věrohodně a vezmu-li v potaz, že incidenty s ozbrojenými střelci v prostorách školy nejsou v USA ničím výjimečným, naskakuje mi husina. Rozuzlení celého mystéria , absence šťastného konce a zvrácenost tajemného vraha (který např. Marianu zabije vrtačkou a na památku ji uřízne prst i se snubákem, Rafaelu zaživa upálí a jiné oběti zase usekne hkavu) rovněž navozovaly nepříjemné pocity a nebýt telenovelového patosu a vztahových propletenců, tak bych seriál s klidem doporučil, ale třeba časem Netflix natočí remake :) Obsazení je velmi sympatické a herecké výkony jsou na jihoamerické poměry nadprůměrné - David Chocarro v roli domnělého střelce, kterého po dvaceti letech propustili na svobodu, přímo exceluje a navíc je nesmírně sexy, Maritza Rodríguez byla coby cvokařka vcelku uvěřitelná a chválím i zlepšení jejího herectví, které už není tak afektované a teatralní, jako když hrála potvoru v telenovele „Ángel Rebelde" a totéž platí i pro Marlene Favelu, které naopak sedla role psychopatky, než-li úloha nanynky v odpad!u „Gata Salvaje" :) Charismatický sympaťák Saúl Lisazo a neméně okouzlující Elizabeth Gutiérrez však z celého ansámblu byli nejlepší a rád bych je viděl v hollywoodského produkci a bez scénáře, který by jim do úst vkládal takové pí***iny. Technické provedení je zpočátku ucházející a prostředí New Yorku atraktivní, ale samotná výprava se postupně zhoršuje a seriál nezapře, že natáčení probíhalo ve sluncem zalité Floridě - přehlédnout nelze ani studiové kulisy. Práce s kamerou byla naopak chvalitebná a občasná akce díky ní získala na dynamice, veškeré mystery party pro změnu na napětí a soundtrack jednotlivé sekvence dokresloval bravurně. Mé hodnocení je 50% a to kvůli druhé polovině, která je prostě až příliš absurdní a pitomá. Znělka https://youtu.be/IS-68_h5VV4 Promo https://youtu.be/IelOnbn5I7o Vraždy https://youtu.be/Nh2QgAFz_xs ()

jidassedmy

Miluji seriály o pomstě, a tahle telenovela s příměsí thrilleru je pro mě tím pravým! Skvělé Elizabeth Gutierrez,Maritza Rodriguez a kupodivu i Marlene Favela a samozřejmě David Chocarro v hlavní roli! ()

matthew.17

Psycho seriál!!! Ale neskutočne, toľko zvratov a morbídností v jednej (robí Telemundo ešte vôbec telenovely?!) sa len tak ľahko nevidí. Moja predrahá Elizabeth Gutierrez hrá výborne, prerod z mrchy na hlavnú hrdinku je maximálne uveriteľný. Škoda, že zo seriálu odišla do hollywoodu a jej postava skončila s vŕtačkou(!!) v hrudi... Ach, občas sa smejem, občas ma napína, občas som napätý. Netuším ako hodnotiť. Ale Marlene Favela ma prekvapila. ()

Tristeza

Tak tady to tvůrci rozhodně pokazili počtem částí (z toho některé měly jen 20 minut!). Jinak to bylo docela slušné psycho. Marlene Favelová byla dobrá vražednice a nebyla tak otravná jako v EL SEÑOR DE LOS CIELOS, Gutierrezová mi ze začátku přišla hodně namyšlená (jako postava) a hrála to fakt dobře, Chocarro byl hodně výrazný ale ta Rodriguezová byla na ránu (ty její výrazy!). Děj to má hodně originální a moderní, i prostředí New Yorku je fajn, vrazdy zase drastické (vrtačka a upálení zaživa). Jen konec mě trochu namíchl (proč nemohl dát hlavní hrdina kytku i na Marianin hrob?!) a také scény z vězení (shodou okolností se Martin, Alex a Luciano sejdou ve stejném vězení a v sousedních celách?!:-D). Jinak ale kvalitní seriál. ()

• Scéna, kdy vrah shodí Daniela (Juan Cepero) pod soupravu metra, byla celá natočena před zeleným pozadím. (fiLLthe3DD)
  • Psychiatričku Antonii si původně měla zahrát Elizabeth Guttiérez a Marianu měla ztvárnit Maritza Rodriguez. Nakonec si Marianu zahrála Elizabeth a Maritza Rodriguez ztvárnila Antonii. (fiLLthe3DD)
  • Úvodní znělka byla během seriálu změněna celkem pětkrát – v prvních čtyřech případech trvala jen okolo 30 vteřin a užita v ní byla rockově laděná píseň „Volver a Nacer“ (v překladu „Znovu se narodit“ – symbolizující nový život hlavního hrdiny) od Deannete. Poslední znělka pak trvala zhruba minutu a půl a zazněla v ní rapová píseň „La Venganza“ (česky „Pomsta“), kterou nazpíval Tulio Cremisini. (fiLLthe3DD)