Reklama

Reklama

Obsahy(1)

René Brunel je sebevědomý mladý muž, který využívá svého dobytého postavení a je hrdý na své osobní vlastnosti. Morálka a mravní zásady jsou mu ale cizí, a když se dopustí chladnokrevné vraždy starší ženy, domnívá se, že trestu snadno unikne. Ozve se však svědomí, které jej začne trápit, stejně tak jako vyšetřující policie...
Film Zločin a trest (Crime et châtiment) je volnou adaptací slavného románu Fjodora Michajloviče Dostojevského převedenou do současnosti. Realizoval jej režisér Georges Lampin, který za svou kariéru natočil celkem dvacet filmů. Do hlavní role René Brunela (inspirované románovou postavou Raskolnikova) byl obsazen Robert Hossein, po jeho boku hrála jeho tehdejší manželka Marina Vlady. Spolu s Jeanem Gabinem v roli policejního inspektora tedy film disponoval hvězdným obsazením a spolu se zasazením do současné Francie dosáhl značného úspěchu. Po premiéře 4. prosince 1956 jej v kinech vidělo více než jeden a tři čtvrtě miliónu diváků. Z uměleckého hlediska však film nedosáhl kvalit starší francouzské verze z roku 1935. Pro úplnost dodejme, že k dílu F. M. Dostojevského obrátilo svou pozornost koncem padesátých let více francouzských režisérů. (argenson)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

MR007 

všechny recenze uživatele

Coby francouzská kriminálka dobré, ale vzhledem k tomu že se jedná o Dostojevského, musím ubrat , protože jsem viděl lepší verzi. V Lampinově podání mi chybí bída staré Rusi, existencionální deprese všech hrdinů geniálního románu. Takže v tomto případě tři body. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Volná adaptace známého románu o zločinu a svědomí mě velmi mile překvapila svým pojetím a především hereckými výkony Roberta Hosseina, Jeana Gabina a Bernarda Bliera, v epizodní roli také Lino Ventura. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Slušné filmové spracovanie známeho románu od Dostojevského, tentokrát v réžii francúzskych tvorcov a v hlavnej úlohe s charizmatickým Hosseinom. Stále čiernobiele prevedenie tomuto snímku neuškodilo a v zásade tu bol vkusne vykreslený celý príbeh románu, samozrejme upravený do súčasných kontúr onej doby. 65 % ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Filmový debut 16ti leté José-Marie Natové. (M.B)

Reklama

Reklama