poster

Never Ever Open It

Krátkometrážní / Horor / Thriller / Komedie

Irsko, 2011, 9 min

Režie:

Damian McCarthy
 • SarumanKo
  ****

  Damian McCarthy prešiel pozitívnym vývojom. Rovnako ako pri jeho predchádzajúcom filmíku He Dies at the End, aj tu brilantne narába s budovaním desivej atmosféry a odpútava pozornosť diváka od nevyhnutnej (predvídateľnej) pointy. Ale robí to tak šikovne, že tá pointa napokon predsa len vydesí. (7/10)(11.2.2013)

 • SOLOM.
  ***

  No přiznám se, že vzhledem k červeným číslům (v době komentáře 71%) jsem očekával něco opravdu excelentního, ale dostalo se mi klasické průměrné irské podívané. A to mám jejich distribuci velice rád. Černobílý hábit, ve kterém nám byl tento snímek presentován, nebyl vyloženě špatný, ale pomalé tempo příběhu (téměř o ničem), mě začalo postupně ubíjet a to stopáž netrvala tak dlouho. Konečné rozuzlení nebylo špatné, ale na víc jak průměr to nevidím. Nic extra na tom nevidím.(15.2.2015)

 • HonzyR
  ***

  Škoda, že jsem ani trochu nepochopil, proč se hlídač choval tak, jak se choval a jaký v tom všem viděl smysl. Celý film jsem si říkal, proč to sakra dělá. Nicméně jako u každého kraťase od McCartyho jsem byl úplně totálně po.... :) Ale znovu bych se nebál zkouknout, což je asi hlavní problém. To u Hungry Hickory jsem se dlouho přemáhal, abych se podíval ještě jednou... __60%__ ___K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=2k-XPeUXsjM___(9.2.2013)

 • Gauner.9
  *****

  Vidět tohle asi v 11 večer těsně před spaním není asi úplně nejlepší nápad... Nekecám, dvě hodiny jsem neusnul. Určitě nejlepší krátkej horor, co existuje. Pokaždý, když se na to náhodou kouknu znova, i když vím, co se bude dít, leknu se vždycky a mám hroznou husí kůži kdykoliv se o tom s někým jenom bavím. Přestože nesnáším horory, tohle fakt stojí za to.(10.1.2014)

 • Aluska88
  ****

  Damian McCarthy přinesl do hororového žánru osobitý styl v podobě černobílého minimalismu v kombinaci s nějakým pekelným tvorem, který se může objevit kdykoliv, nečekán a nezván:) Jak minimální množství zdánlivě obyčejných, všedních prvků dokáže navodit potřebnou děsivou atmosféru a způsobit neklid toho, kdo se dívá. Celovečerní horory mají svého současného vládce, Jamese Wana. Ty krátké pro mě mají Damiana McCarthyho. Jenže u Wana alespoň tak nějak víte, co čekat, co se zhruba bude dít. U Damiana nikdy nemůžete vědět, co vyskočí, odkud a kdy. Jestli se tenhle chlap někdy vrhne na celovečerní filmy, God Help Us All:) V jeden den jsem hned po sobě zhlédla Hungry Hickory a Never Ever Open It. No, měla jsem opravdu dost:) Totálně mě to odrovnalo a vyčerpalo mé síly. Říkala jsem si, že si kdyžtak stihnu dát něco před oči, když budu mít tucha, že se "to" blíží. Tak jako v případě He Dies At The End. Tady jsem to však nestihla a závěrečná šokující lekačka mě naprosto smetla a zanechala roztřesenou, jak Alíka:)(17.2.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace