poster

Král zlodějů

 • nizozemský

  König der Diebe

 • slovenský

  Kráľ zlodejov

 • anglický

  King of Thieves

Drama

Nizozemsko / Belgie / Německo / Slovensko, 2003, 120 min

 • Tatatranka
  **

  Naviják. Nahozen ladně do Ukrajiny. Úlovek mezi lidmi žijícími bezhlavě na rukách. Barbu. Barva očí: až černá, věk: deset let.// Vějíř z modrých lístků jej poodvěje do chovného berlínského akvária.// Pro sólokapra výchovná drezúra: porybný nahodí, kapřík hbitě kličkuje podvodním městem - výtahem nad hladinu, po horské dráze ke zlatým lasturám podchodů.// Král kaprů nakonec projde sklem a vrátí se, odkud přišel.// Odkud přišel tento rybí příběh, plný šťavnatých červů, a i plesnivých housek? Kousek po kousku bych naházela pod vodu, ať je řasy proberou a plíseň podusí.// Pěkná kamera, hudba - Krásný Berlín...(1.4.2009)

 • Iggy
  ****

  Král zlodějů mě opravdu nadchl a moc moc se mi líbil, ale musím uznat, že v něm není nic nového ani originálního, co bychom neznali minimálně z Kusturicova Domu k pověšení. Ale Lazar Ristovski jako Caruso byl výborný a malý Yasha Kultiasov jako Barbu, král manéže prostě kouzelný. Douglas: Proč by děti z ulice nemohly být "vlastně fajn kluci"? Ostatně oni si za to sami nemůžou…(28.2.2008)

 • Kryšpín
  ***

  Působivý příběh, který zasáhne člověka do srdce, který byl inspirován skutečnými příběhy. Člověk bude mít pocit, že už to viděl a bude mít pravdu. každý den tohle vídáme v televizi. Děti, které jsou zneužívány a nemůžou nic udělat, protože by nedokázali přežít v tomhle světě. Některé děti si zvyknout žít tento život a i když jim my můžeme pomoc, tak jí odmítají. Hezká hudba, ale smutný děj. O Carusovi můžu říct, že je to člověk, které ztatil své naděje a má tedy zničený život. Nechce být sám a tak musí ničit život i druhým. Nedivím se tomu, i když je to zlé takhle lidem ubližovat. můžou za to i rodiče těch dětí. Ve filmu je vidět ta naše chamtivost po penězích, bohužel.(25.1.2004)

 • lena60
  *****

  Já tenhle film panu režisérovi sežrala i s navijákem, pokud je tedy tak průměrný, jak si myslí většina zdejších uživatelů. Poprvé jsem jej viděla při své první návštěvě LFŠ v Uherském Hradišti v roce 2004. A nadšení z tamější atmosféry možná trochu ovlivnilo mé hodnocení. Každopádně je nutno ocenit už ten fakt, že se český režisér Ivan Fíla popasoval s tématem, které se naší republiky nedotýká (nelegální prodej dětí pocházejících z chudých evropských zemí zahraničním překupníkům, kterými jsou potom nuceni ke krádežím či prostituci). Ač Král zlodějů nejspíš není filmem dokonalým, já mu nemám co vytknout.(15.5.2008)

 • triatlet
  *****

  Chystáte-li se na výlet do Berlína, pak si pusťte jiný film. I když k podobnému zneužívání a prodávání dětí/lidí může dojít kdekoliv. Baladický příběh o rozporu mezi snem a realitou nejen u dětských hrdinů (Barbu a Mimma), ale i u Carusa a jeho ženy. Herecky výborný Iakov Kultiasov. A závěr? I když si přejete, aby ukrajinští sourozenci měli nějakou šanci, stejně u happyendovského návratu domů (mají-li vůbec domov, když je otec prodal,aby měl na láhev alkoholu) přemýšlíte, zda by vůbec někdy dokázali zapomenout na "výlet do Berlína"...(21.3.2009)

 • - Scénář k filmu Ivan Fíla napsal dle vlastního zážitku z Milána, kde si všiml skupinky dětí okrádající turisty. 
    (Rugero)

 • - Ceny (výběr): Český lev 2004: mužský herecký výkon (Y. Kultiasov), kamera, hudba, zvuk; Trilobit Beroun 2004: scénář a režie (Ivan Fíla); 36. DFTF Oty Hofmana, Ostrov 2004: Křišťálový Šaton. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Film Slovenská republika vyslala do soutěže o Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Dle režiséra filmu Ivana Fíly se dostal na tak zvaný short list, a kdyby se v Hollywoodu více propagoval, měl šanci dostat se do konečného výběru i vyhrát. (JoranProvenzano)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace