poster

Král zlodějů

 • Nizozemsko

  König der Diebe

 • slovenský

  Kráľ zlodejov

 • anglický

  King of Thieves

Drama

Nizozemsko / Belgie / Německo / Slovensko, 2004, 120 min

 • triatlet
  *****

  Chystáte-li se na výlet do Berlína, pak si pusťte jiný film. I když k podobnému zneužívání a prodávání dětí/lidí může dojít kdekoliv. Baladický příběh o rozporu mezi snem a realitou nejen u dětských hrdinů (Barbu a Mimma), ale i u Carusa a jeho ženy. Herecky výborný Iakov Kultiasov. A závěr? I když si přejete, aby ukrajinští sourozenci měli nějakou šanci, stejně u happyendovského návratu domů (mají-li vůbec domov, když je otec prodal,aby měl na láhev alkoholu) přemýšlíte, zda by vůbec někdy dokázali zapomenout na "výlet do Berlína"...(21.3.2009)

 • Radek99
  ****

  Rozhodně zajímavá filmová variace klasické dějové osy Dickensova Olivera Twista, kterou Ivan Fíla převlékl do moderního hávu a zaktualizoval zapojením do autentického kontextu. Základní vyznění díla je však zachováno - poukázat na strašlivou sociální situaci určité vrstvy dětí, v tomto případě běženců a ilegálních imigrantů, nově také na obchod s ,,bílým" masem kvetoucí v naší ,,civilizované" Evropě... Podobné filmy: Dům k pověšení , Andělé Slunce(26.3.2009)

 • Terva
  ***

  Cirkus je jen tehdy, když je malej lup........ Hudba - Michael Kocáb. Kamera - Vladimír Smutný. Režisér Ivan Fíla se inspiroval skutečnými příhodami dětí, se kterými se setkal v Itálii a Německu začátkem 90. let. Slovenská filmová a televizní akademie nominovala film za Slovensko do širšího výběru na 76. ceny Americké filmové akademie Oscar v kategorii Nejlepší zahraniční film a na Zlatý Globus.(2.7.2011)

 • klúčik
  ***

  K tomuto filmu som sa dostal až včera na ČT. Po zhliadnutí som zostal dosť zaskočený, v akej dobe to žijeme, keď niekto zneužíva deti??? Je to predsa DEMOKRACIA. Toto sme chceli ?? Ja som moc túžil po zmene, ale keď som bol v rokoch , ako majú mladí ľudia v tomto filme o tomto sa nám ani nesnívalo!! Netvrdím, že všetko bolo tip, top , ale fakt o takomto niečom som nemal ani potuchy. Bohužial dnes sa na naše deti valí jedna hrozba za druhou. Kam ten svet speje, že v Európe sa deje takéto svinstvo. Je to otázka trhu!!! Tých čo majú chúťky na takéto deti , čo s nimi???? Film by nám mal otvoriť oči..... 65%.(26.3.2009)

 • Tatatranka
  **

  Naviják. Nahozen ladně do Ukrajiny. Úlovek mezi lidmi žijícími bezhlavě na rukách. Barbu. Barva očí: až černá, věk: deset let.// Vějíř z modrých lístků jej poodvěje do chovného berlínského akvária.// Pro sólokapra výchovná drezúra: porybný nahodí, kapřík hbitě kličkuje podvodním městem - výtahem nad hladinu, po horské dráze ke zlatým lasturám podchodů.// Král kaprů nakonec projde sklem a vrátí se, odkud přišel.// Odkud přišel tento rybí příběh, plný šťavnatých červů, a i plesnivých housek? Kousek po kousku bych naházela pod vodu, ať je řasy proberou a plíseň podusí.// Pěkná kamera, hudba - Krásný Berlín...(1.4.2009)

 • - Scénář k filmu Ivan Fíla napsal dle vlastního zážitku z Milána, kde si všiml skupinky dětí okrádající turisty. 
    (Rugero)

 • - Ceny (výběr): Český lev 2004: mužský herecký výkon (Y. Kultiasov), kamera, hudba, zvuk; Trilobit Beroun 2004: scénář a režie (Ivan Fíla); 36. DFTF Oty Hofmana, Ostrov 2004: Křišťálový Šaton. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace