poster

Král zlodějů

 • Nizozemsko

  König der Diebe

 • slovenský

  Kráľ zlodejov

 • anglický

  King of Thieves

Drama

Nizozemsko / Belgie / Německo / Slovensko, 2004, 120 min

 • Slarque
  ***

  Ti čtyři Čeští lvi za hlavní mužský herecký výkon, kameru, hudbu a zvuk jsou zasloužení, ale podle celkového množství nominací bych čekal lepší film. Nominace v té hlavní kategorii je nejspíš nějaký omyl, protože lepších českých filmů bylo více. Ještě větší omyl je nominace režiséra, který je hlavním důvodem, proč mě příběh dvou ukrajinských sourozenců nezasáhl tak silně, jak mohl (a nejspíš i měl).(27.4.2005)

 • klúčik
  ***

  K tomuto filmu som sa dostal až včera na ČT. Po zhliadnutí som zostal dosť zaskočený, v akej dobe to žijeme, keď niekto zneužíva deti??? Je to predsa DEMOKRACIA. Toto sme chceli ?? Ja som moc túžil po zmene, ale keď som bol v rokoch , ako majú mladí ľudia v tomto filme o tomto sa nám ani nesnívalo!! Netvrdím, že všetko bolo tip, top , ale fakt o takomto niečom som nemal ani potuchy. Bohužial dnes sa na naše deti valí jedna hrozba za druhou. Kam ten svet speje, že v Európe sa deje takéto svinstvo. Je to otázka trhu!!! Tých čo majú chúťky na takéto deti , čo s nimi???? Film by nám mal otvoriť oči..... 65%.(26.3.2009)

 • Radek99
  ****

  Rozhodně zajímavá filmová variace klasické dějové osy Dickensova Olivera Twista, kterou Ivan Fíla převlékl do moderního hávu a zaktualizoval zapojením do autentického kontextu. Základní vyznění díla je však zachováno - poukázat na strašlivou sociální situaci určité vrstvy dětí, v tomto případě běženců a ilegálních imigrantů, nově také na obchod s ,,bílým" masem kvetoucí v naší ,,civilizované" Evropě... Podobné filmy: Dům k pověšení , Andělé Slunce(26.3.2009)

 • Tatatranka
  **

  Naviják. Nahozen ladně do Ukrajiny. Úlovek mezi lidmi žijícími bezhlavě na rukách. Barbu. Barva očí: až černá, věk: deset let.// Vějíř z modrých lístků jej poodvěje do chovného berlínského akvária.// Pro sólokapra výchovná drezúra: porybný nahodí, kapřík hbitě kličkuje podvodním městem - výtahem nad hladinu, po horské dráze ke zlatým lasturám podchodů.// Král kaprů nakonec projde sklem a vrátí se, odkud přišel.// Odkud přišel tento rybí příběh, plný šťavnatých červů, a i plesnivých housek? Kousek po kousku bych naházela pod vodu, ať je řasy proberou a plíseň podusí.// Pěkná kamera, hudba - Krásný Berlín...(1.4.2009)

 • triatlet
  *****

  Chystáte-li se na výlet do Berlína, pak si pusťte jiný film. I když k podobnému zneužívání a prodávání dětí/lidí může dojít kdekoliv. Baladický příběh o rozporu mezi snem a realitou nejen u dětských hrdinů (Barbu a Mimma), ale i u Carusa a jeho ženy. Herecky výborný Iakov Kultiasov. A závěr? I když si přejete, aby ukrajinští sourozenci měli nějakou šanci, stejně u happyendovského návratu domů (mají-li vůbec domov, když je otec prodal,aby měl na láhev alkoholu) přemýšlíte, zda by vůbec někdy dokázali zapomenout na "výlet do Berlína"...(21.3.2009)

 • - Ceny (výběr): Český lev 2004: mužský herecký výkon (Y. Kultiasov), kamera, hudba, zvuk; Trilobit Beroun 2004: scénář a režie (Ivan Fíla); 36. DFTF Oty Hofmana, Ostrov 2004: Křišťálový Šaton. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

 • - Scénář k filmu Ivan Fíla napsal dle vlastního zážitku z Milána, kde si všiml skupinky dětí okrádající turisty. 
    (Rugero)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace