Reklama

Reklama

Stará křivda

  • USA Repentance (více)
Trailer

Terapeut a léčitel duší Tommy Carter vede idylický život se svou milující ženou Maggie. Pohoda je ale brzy narušena, když se Tommy na křestu své knihy setká s evidentně psychicky narušeným Angelem, kterého pronásleduje duch jeho zemřelé matky. Tommy souhlasí, že bude Angela léčit, aniž by tušil, že se jeho léčebné metody obrátí proti němu... (TV Nova)

(více)

Videa (6)

Trailer

Recenze (16)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Úspěšný spisovatel píšící o svých zkušenostech s blízkou smrtí a duchovní poradce Tommy Carter přistupuje k jistému člověku mající duševní problém s úmyslem mu pomoci, ale jeho fixace ke smrti své matky začne Cartera ohrožovat na životě. Psychologické drama svým stylem neochvějně připomíná úspěšný snímek z roku 1990 ´Misery nechce zemřít´, jen se zcela odlišným příběhem. Těžko říci, jestli se tvůrci takhle náhodou nesnažili natočit něco podobného. Jenomže už to tak dobře nefunguje. Byť se snažil Forest Whitaker zahrát psychicky narušeného jedince jak nejlépe mohl, výsledek nijak zvlášť přesvědčivý není. Atmosféra se snaží být dramatická, avšak vyznění je poněkud na svůj žánr málo děsivý. Jen mírné napětí občas problískne, ale to je asi tak všechno. Snad je to i nízkým rozpočtem, který je také hodně znát. Za zhlédnutí to stojí, ale nic zvláštního na celé koncepci snímku očekávat nelze. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Na začátek bych chtěl podotknout, že se jedná spíše o psychologický thriller s rádoby hororovými prvky (nějaký ten duch, troška toho mučení), které se svého času dost často objevovali na našich televizních stanicích. Většinou však šlo o podprůměrné záležitosti a ani tento kousek není žádnou výjimkou. Jejich rozpočty stěží stačí na pokrytí hereckých výdajů a zlákání nějaké té hollywoodské hvězdy. V tomto případě šlo především o Foresta Whitakera. Horší už to je se samotnou kvalitou scénáře, potažmo zápletky a především pak obsazení na režisérském postu. Pokud se toho totiž ujme člověk bez pořádných zkušeností jako v tomto případě Philippe Caland, dost často to končí pořádným průserem. Tady to sice není vyložená katastrofa, ale ani nic světoborného, co by vám na dlouho uvízlo v paměti. Víc jak polovina filmu se totiž nese v dosti nudném duchu, výraznější atmosféra tu nedostala moc šancí se projevit a samotné mučení pochází rovněž ze slabšího a hlavně zvětralého soudku. Zdejší „light“ provedení asi do varu moc lidí nedostane. Oba hlavní protagonisté se sice snažili, co to šlo, ale klacky hozené pod nohy a nemohoucnost tvůrců se na tom všem nehezky podepsali. Forest Whitaker se ani moc nemusel snažit a přitom byl jasně nejlepší na celém filmu. Svou roli psychicky narušeného prosťáčka zvládl jakžtakž slušně a ani Anthony Mackie coby oběť si nevedl špatně. Dokonce by se dalo v určitých momentech soucítit s oběma aktéry. Jenomže ta omáčka okolo už byla prostě těžce stravitelná a hlavně neskutečně nudná. Tedy až na pár světlejších okamžiků. ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Chlapík sa niekoľko rokov po tragickej autonehode stáva úspešným spisovateľom a duchovným poradcom. Jedného dňa vezme z finančných dôvodov klienta traumatizovaného smrťou jeho matky, no onedlho sa ukáže, že jeho problémy sú oveľa hlbšie a na povrch vychádzajú tajomstvá minulosti i otázka karmy. Z čoho sa našťastie vyvinie aj trochu krvi a mučenia, pretože ináč by tých ukecaných a nudných pasáží bolo až príliš veľa. Príbeh síce nebol v rámcoch psychologického thrilleru úplne márny, ale celé mi to prišlo podané extrémne nudnou a otupnou formou, takže si nemyslím, že by si ten film zasluhoval nejakú pozornosť a divím sa, že vôbec prebehol kinami. ()

Silviaxx 

všechny recenze uživatele

Toto je pre mňa celkom ťažký oriešok. Zápletka vrámci príbehu a prepojenia postáv je po pár minútach do očí bijúca, a tak po tejto stránke nenachádzam žiadne plusy. Z iného hľadiska ma Repentance pomerne zaujal po svojej duchovnej forme, riešenia duchovna, zaoberania sa zaujímavými myšlienkami, pri čom množstvo z nich by si zaslúžilo hlbšiu úvahu. Súčasne však nadobúdam pocit, že tento náročnejší námet sa tak úplne nepodarilo tvorcom ukočírovať. Film pôsobí mdlo, nezaujímavo a ak nepočítam zopár spomenutých myšlienok nedokázal ma osloviť a vtiahnuť do deja, čo pri takomto druhu snímku pokladám za celkom dôležité. Nebyť skvelého Whitakera a pár svetlých stránok, Repentance by u mňa veľmi rýchlo upadol do hlbokého zabudnutia. ()

Lacike odpad!

všechny recenze uživatele

Prva tretina je totalne neznesitelna zmes teologicko-filozoficko-psychologickych kecov. Potom Whitakerovi jebne a unesie Mackieho. Takze na chvilu nastava zabava, kedze ho trochu muci. Lenze to dlho nevydrzi lebo ma Whitaker nutkanie sa nadalej s Mackiem rozpravat o teologicko-filozoficko-psychologickych srackach. Takze po par minutach mi bolo uplne jedno ako sa to skonci. A tak najviac trpi divak. Neodporucam tento film ani svojmu najväcsiemu nepriatelovi. 0/10. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama