Stará křivda

Deň pomsty

Psychologický / Horor / Thriller / Drama

USA, 2013, 90 min

• Lacike

Prva tretina je totalne neznesitelna zmes teologicko-filozoficko-psychologickych kecov. Potom Whitakerovi jebne a unesie Mackieho. Takze na chvilu nastava zabava, kedze ho trochu muci. Lenze to dlho nevydrzi lebo ma Whitaker nutkanie sa nadalej s Mackiem rozpravat o teologicko-filozoficko-psychologickych srackach. Takze po par minutach mi bolo uplne jedno ako sa to skonci. A tak najviac trpi divak. Neodporucam tento film ani svojmu najväcsiemu nepriatelovi. 0/10.(11.5.2015)

• Silviaxx

Toto je pre mňa celkom ťažký oriešok. Zápletka vrámci príbehu a prepojenia postáv je po pár minútach do očí bijúca, a tak po tejto stránke nenachádzam žiadne plusy. Z iného hľadiska ma Repentance pomerne zaujal po svojej duchovnej forme, riešenia duchovna, zaoberania sa zaujímavými myšlienkami, pri čom množstvo z nich by si zaslúžilo hlbšiu úvahu. Súčasne však nadobúdam pocit, že tento náročnejší námet sa tak úplne nepodarilo tvorcom ukočírovať. Film pôsobí mdlo, nezaujímavo a ak nepočítam zopár spomenutých myšlienok nedokázal ma osloviť a vtiahnuť do deja, čo pri takomto druhu snímku pokladám za celkom dôležité. Nebyť skvelého Whitakera a pár svetlých stránok, Repentance by u mňa veľmi rýchlo upadol do hlbokého zabudnutia.(13.10.2014)

• kaylin

Foret Whitaker skvěle zvládá postavu, která je do jisté míry schizofrenní v tom smyslu, že jste schopni se na něj dívat jak s pochopením, tak i s nenávistí. Jeho postava je velmi ambivalentní, což je hlavní důvod, proč film sledovat, protože on skvěle zahrál všechny roviny. Že je postava pak těžko uvěřitelná z hlediska příběhového, to už je chyba scénáristů, stejně jako v případě závěru, který tak nepříjemně šustí papírem, až to pěkné není. Když je scénář špatný, ani výborní herci to nezachrání.(24.10.2014)

Vnitřní souhlas s hlavní myšlenkou tohoto filmu, že všichni tito tzv. duchovní poradci, věštci, kartáři, numerologové, astrologové aj. já nevím, rádoby rádci, vlastně podvodníci, by těm svým "cancům", kterýmižto oblbují nešťastné davy, měli v prvé řadě věřit sami, zamést si před vlastním prahem jak se říká, než začnou radit druhým ta líbivá, naučená, prázdná a moderní hesla, "všechno od srdíčka".... Btw., Forest Whitaker mne ani pro tentokrát nesklamal. Překvapivé rozuzlení v závěru nutilo k zamyšlení.(7.7.2014)

Úspěšný spisovatel píšící o svých zkušenostech s blízkou smrtí a duchovní poradce Tommy Carter přistupuje k jistému člověku mající duševní problém s úmyslem mu pomoci, ale jeho fixace ke smrti své matky začne Cartera ohrožovat na životě. Psychologické drama svým stylem neochvějně připomíná úspěšný snímek z roku 1990 ´Misery nechce zemřít´, jen se zcela odlišným příběhem. Těžko říci, jestli se tvůrci takhle náhodou nesnažili natočit něco podobného. Jenomže už to tak dobře nefunguje. Byť se snažil Forest Whitaker zahrát psychicky narušeného jedince jak nejlépe mohl, výsledek nijak zvlášť přesvědčivý není. Atmosféra se snaží být dramatická, avšak vyznění je poněkud na svůj žánr málo děsivý. Jen mírné napětí občas problískne, ale to je asi tak všechno. Snad je to i nízkým rozpočtem, který je také hodně znát. Za zhlédnutí to stojí, ale nic zvláštního na celé koncepci snímku očekávat nelze.(12.7.2018)