Stará křivda

• USA Repentance (více)

Terapeut a léčitel duší Tommy Carter vede idylický život se svou milující ženou Maggie. Pohoda je ale brzy narušena, když se Tommy na křestu své knihy setká s evidentně psychicky narušeným Angelem, kterého pronásleduje duch jeho zemřelé matky. Tommy souhlasí, že bude Angela léčit, aniž by tušil, že se jeho léčebné metody obrátí proti němu... (TV Nova)

Bgraphy

Vnitřní souhlas s hlavní myšlenkou tohoto filmu, že všichni tito tzv. duchovní poradci, věštci, kartáři, numerologové, astrologové aj. já nevím, rádoby rádci, vlastně podvodníci, by těm svým "cancům", kterýmižto oblbují nešťastné davy, měli v prvé řadě věřit sami, zamést si před vlastním prahem jak se říká, než začnou radit druhým ta líbivá, naučená, prázdná a moderní hesla, "všechno od srdíčka".... Btw., Forest Whitaker mne ani pro tentokrát nesklamal. Překvapivé rozuzlení v závěru nutilo k zamyšlení. ()

Astaroth12 odpad!

Na začiatku vidíme chlapa ktorí aj z bratom v napitom stave spôsobí vážnu autonehodu.Po niekoľkých rokoch ho vidíme ako úspešného spisovateľa a terapeuta.Potom vezme prácičku a začne liečiť chlapa ktorý je veľmi zdrvený matkinou smrťou a skúsi mu pomôcť.No a od tej chvíle začnú problémy.Najprv to začalo vykecávačkami,ktoré boli nudné ako padajúce jesenné lístie.Asi po 35 minutách začalo aj mučeníčko s psychologickými táraninami,keď sa to tak dá povedať že to bolo mučenie,lebo drastické scény nečakajte.Je to číro číra nudná zaležitosť do sveta jedného psychicky labilnejšieho jedinca,ktorý si myslí že za všetkými jeho problémami je práve ten terapeut tak ho unesie a začne mu prednášať to čo on hlásal vo svojej knihe.Len škoda keby to nebolo podané takou nudnou formou,lebo je to spracované nezáživne a bez emócii.U mňa to film posral aj výberom hercov a narážam hlavne na F.Whitakera nemám ho rád a tu ako väzniteľ neukázal nič a u mňa ako zaporák totálne zlyhal.Čakal som že aspoň finále dá nejaký masaker alebo aspoň napätie,no ale nedočkal som sa.Moje srdce verí že si vinný to bol úryvok z filmu a zas môj rozum verí že radšej film nepozerať a nudiť sa ako film pozerať a aj tak sa nudiť. ()

Acrobat odpad!

Stará krivda je opäť film, ktorému chýba vyšetrovacia zložka. Odtrhnutý od reality (dieťa u takého psychicky narušeného ?) je film v konci, kde netušíte čo sa stalo a s kým vlastne sympatizovať. Forest si ukrojil najväčšiu časť a fandím mu najviac, ale neviem či tvorcom o toto šlo. Vlastne je dosť možné, že sa budete míňať s pochopením čo tvorcovia chceli a kde máte pochody Vy ako divák. Odhadnúť pointu je možné už z obsahu, nieto ešte z úvodnej scény. A tak moment prekvapenia nie je žiaden. Film ma neuchopil a nevyhodil prežutého ani v emóciách ani v analýze konca. A to je chyba. (videné 30.05.2019, Markíza archív) ()

Lacike odpad!

Prva tretina je totalne neznesitelna zmes teologicko-filozoficko-psychologickych kecov. Potom Whitakerovi jebne a unesie Mackieho. Takze na chvilu nastava zabava, kedze ho trochu muci. Lenze to dlho nevydrzi lebo ma Whitaker nutkanie sa nadalej s Mackiem rozpravat o teologicko-filozoficko-psychologickych srackach. Takze po par minutach mi bolo uplne jedno ako sa to skonci. A tak najviac trpi divak. Neodporucam tento film ani svojmu najväcsiemu nepriatelovi. 0/10. ()

kaylin

Foret Whitaker skvěle zvládá postavu, která je do jisté míry schizofrenní v tom smyslu, že jste schopni se na něj dívat jak s pochopením, tak i s nenávistí. Jeho postava je velmi ambivalentní, což je hlavní důvod, proč film sledovat, protože on skvěle zahrál všechny roviny. Že je postava pak těžko uvěřitelná z hlediska příběhového, to už je chyba scénáristů, stejně jako v případě závěru, který tak nepříjemně šustí papírem, až to pěkné není. Když je scénář špatný, ani výborní herci to nezachrání. ()