Stará křivda

(pracovní název)

Deň pomsty

Psychologický / Horor / Thriller / Drama

USA, 2013, 90 min

Vnitřní souhlas s hlavní myšlenkou tohoto filmu, že všichni tito tzv. duchovní poradci, věštci, kartáři, numerologové, astrologové aj. já nevím, rádoby rádci, vlastně podvodníci, by těm svým "cancům", kterýmižto oblbují nešťastné davy, měli v prvé řadě věřit sami, zamést si před vlastním prahem jak se říká, než začnou radit druhým ta líbivá, naučená, prázdná a moderní hesla, "všechno od srdíčka".... Btw., Forest Whitaker mne ani pro tentokrát nesklamal. Překvapivé rozuzlení v závěru nutilo k zamyšlení.(7.7.2014)

• kaylin

Foret Whitaker skvěle zvládá postavu, která je do jisté míry schizofrenní v tom smyslu, že jste schopni se na něj dívat jak s pochopením, tak i s nenávistí. Jeho postava je velmi ambivalentní, což je hlavní důvod, proč film sledovat, protože on skvěle zahrál všechny roviny. Že je postava pak těžko uvěřitelná z hlediska příběhového, to už je chyba scénáristů, stejně jako v případě závěru, který tak nepříjemně šustí papírem, až to pěkné není. Když je scénář špatný, ani výborní herci to nezachrání.(24.10.2014)

• Lacike

Prva tretina je totalne neznesitelna zmes teologicko-filozoficko-psychologickych kecov. Potom Whitakerovi jebne a unesie Mackieho. Takze na chvilu nastava zabava, kedze ho trochu muci. Lenze to dlho nevydrzi lebo ma Whitaker nutkanie sa nadalej s Mackiem rozpravat o teologicko-filozoficko-psychologickych srackach. Takze po par minutach mi bolo uplne jedno ako sa to skonci. A tak najviac trpi divak. Neodporucam tento film ani svojmu najväcsiemu nepriatelovi. 0/10.(11.5.2015)

• Silviaxx

Toto je pre mňa celkom ťažký oriešok. Zápletka vrámci príbehu a prepojenia postáv je po pár minútach do očí bijúca, a tak po tejto stránke nenachádzam žiadne plusy. Z iného hľadiska ma Repentance pomerne zaujal po svojej duchovnej forme, riešenia duchovna, zaoberania sa zaujímavými myšlienkami, pri čom množstvo z nich by si zaslúžilo hlbšiu úvahu. Súčasne však nadobúdam pocit, že tento náročnejší námet sa tak úplne nepodarilo tvorcom ukočírovať. Film pôsobí mdlo, nezaujímavo a ak nepočítam zopár spomenutých myšlienok nedokázal ma osloviť a vtiahnuť do deja, čo pri takomto druhu snímku pokladám za celkom dôležité. Nebyť skvelého Whitakera a pár svetlých stránok, Repentance by u mňa veľmi rýchlo upadol do hlbokého zabudnutia.(13.10.2014)

• George Stobbart

Chlapík sa niekoľko rokov po tragickej autonehode stáva úspešným spisovateľom a duchovným poradcom. Jedného dňa vezme z finančných dôvodov klienta traumatizovaného smrťou jeho matky, no onedlho sa ukáže, že jeho problémy sú oveľa hlbšie a na povrch vychádzajú tajomstvá minulosti i otázka karmy. Z čoho sa našťastie vyvinie aj trochu krvi a mučenia, pretože ináč by tých ukecaných a nudných pasáží bolo až príliš veľa. Príbeh síce nebol v rámcoch psychologického thrilleru úplne márny, ale celé mi to prišlo podané extrémne nudnou a otupnou formou, takže si nemyslím, že by si ten film zasluhoval nejakú pozornosť a divím sa, že vôbec prebehol kinami.(25.6.2014)