Nemecká novinárka Katharina Wagner prichádza do mrazivého St. Petersburgu, aby svojmu osemročnému synovi Nikolaiovi ukázala hrob jeho otca, ruského novinára, ktorý pred niekoľkými mesiacmi spáchal samovraždu. Keď Nikolai odrazu bez stopy zmizne, ich cesta sa premení na nočnú moru. V St. Petersburgu zjavne nie sú vítaní. (oficiální text distributora)

gezko

Je to klasický televízny film všetkými cólami. Dej ničím neprakvapuje - vražda manžela, únos syna, tajná zabijácka organizácia z minulosti, skorumpovaná polícia - a ani sa nesnaží vybočiť z mantinelov daných hneď na začiatku, prípadne nejako vygradovať. Najviac zamrzí dĺžka filmu. 2*88 minút je riadna porcia, hlavne keď príbeh je taký nijaký, rozvláčny ako sopeľ, čo nie a nie vypadnúť z nosa. Herecké výkony žiadne, akcia žiadna, napätie žiadne. Človek sa až musí premáhať, aby film dopozeral (keď už začal). Odporúčam pozrieť len v prípade, že vás tie naše domáce televízne telenovely už omrzeli, prípadne máte po ruke pivo a poldeci a dobrú knihu. ()

Alex333

Celý film je podivným gulášem atmosféry a kriminální situace Ruska 90. let minulého století a moderních reálií a technologií. KGB, které neexistuje už víc, jak 20 let. Hlavní postava chodí furt s výrazem „Nechápu, co se děje a snad mám být překvapená“. Navíc scéna v Chrámu Kristova vzkříšení je plnou fikcí: v křesťanských církvích a chrámech se nesedí a židle uvnitř nejsou. Herci hrají velmi průměrně, žádný úchvatný scénář. Nedoporučuji. ()