Tendo Akane je sice dívka, ale chová se jako chlapec. Jejím snem je zdědit otcovo dódžo, ale k její smůle otec rozhodl, že dódžo dostane do péče jedině muž. A tím bude Saotome Ranma, budoucí manžel Akane. Nicméně, před svým rozhodnutím si měl Akanin otec všimnout podivného zvyku, který má Ranma, a to měnit se v dívku, když jej polije studená voda! (Zíza)

Tsukikage

Opravdu zajímavé zpracování Ranmy. Stylem a technikou to, ale bohužel připomíná Power rangers. Při filmu jsem se docela bavil a to hlavně protože mám Ranmu vskutku rád a nebráním se novým zpracováním. Doufám však, že někdo tohle zpracování neuvidí dřív něž celý anime seriiál. Herecké výkony jsou dost slabé. Časté přehrávání má pravděpodobně napodobit styl anime v realu, ale já bych si dokázal Ranmu představit i bez toho. Chyběly mi zde některé moje oblýbené postavy a některé bych sem ani nedal. Na druhou stranu jsem rád, že mi film ukázal, jak by postavy v realu vypadaly. I přes hereckou slabost jsem byl nucen se smát. Jsem rád, že se moje oblýbené anime převedlo v realitu, alespoň na chvíli. Za tuto zkušenost děkuji. ()

adamulefa

Amatérske to hej, ale zároveň rovnaká sranda ako anime. Ide o reboot prvých epizód seriálu. Dej sa odohráva v modernej dobre, možno aj preto pretože tvorcom sa nechcelo maskovať mestečko, v ktorom natáčali do štýlu 80tych rokov. Ťažko však povedať, či to bol zámer, alebo to overanalyzujem. Každopádne je vidieť na čom všetkom sa šetrilo. Od CGI efektov až po kostým pandy (LOL!). Herci tiež pôsobili amatérsky, ale v celku boli v pohode... Všetci vyzerali viac menej ako ich kreslené podobizne. Ako dobrý nápad mi prichodilo, že na začiatku predstavili všetky postavy v štýle Super Smash Bros. Brawl / Final Fantasy X-2. Jedine týpek čo hral Ranmu-chalana mi prišiel jaksi nesympatický. No čo už.... Takisto nič nenarobím s faktom, že kopu postáv vynechali. Možno nechceli diváka čo nie je oboznámený s mangou a ani s anime zaplaviť kopou šialených postáva ale aj tak. Chýbala mi hlavne Shampoo, Ryoga a Happosai. Asi sa filmári nechceli babrať s mačkami, mini prascami a ... No nechajme to tak, ďalej čo mi chýbalo boli kozy. Nahota bola vždy prítomna či už v pôvodnej mange, anime seriáli, filmoch a dokonca aj v tom novom OVA z roku 2008. Nemyslite si, že som voláký pervert, ale toto vždycky bolo dôležitou súčasťou a viedlo to ku kope srandovných situácií. Taktiež som nezačul žiadnu známu hudbu... :( Stačilo by už pindania! Bolo v tomto filme niečo čo sa mi páčilo? Samozreje! Bolo super vidieť live action postavy so zachovanými vlastnosťami, vystihnutý humor, akciu (ktorá bola lepšia ako vo filme: The Last Airbender) , príbeh sa mi taktiež veľmi páčil, malo to fajn záver a nakoniec našiel som kopu maličkostí, ktoré plne docenia iba fanúšikovia. (napr. Ranma a Akane idú domov zo školy a Ranma ide po múriku, alebo plyšák P-chan v Akaninej izbe) Ak si to všetko zosumarizujem som rád, že som tento film videl. Odporúčam ho ale iba tým čo poznajú pôvodný materiál. Nováčikovia by boli iste zmätení. ()