Reklama

Reklama

Probuď se, špione

  • Česko Špion, na kterého nezapomněli (více)
TV spot

Obsahy(1)

Sébastien Grénier je francouzský tajný agent, který pokojně žije ve švýcarském Curychu, pracuje jako vysoký bankovní úředník a čeká na případný úkol. Jednoho dne skutečně přichází záhadné zadání, Grénier je však nedůvěřivý. Bezprostředně následující schůzka se Jean-Paulem Chancem, záhadným člověkem, o kterém neví, na čí straně vlastně je, jeho nejistotu jenom posílí. Není jasné, odkud jeho úkol přišel, a také není jasné, co je vlastně jeho obsahem. Každý agent, kterého Grénier kontaktuje, je brzy nato zlikvidován. Grénier začíná pátrat na vlastní pěst, kdo za tím vším stojí, neboť je ohrožen i jeho život. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (91)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Film staví na postupně houstnoucí atmosféře, při který se s každou přibývající minutou divák o hlavního hrdinu bojí víc a víc. Realistický, depresivní v první části i malinko nepřehledný snímek má skvělou gradaci, hudbu a výborný herecký výkony. Jestliže po filmech s 007 má člověk chuť být špionem, tak po tomhle filmu má člověk chuť být vším, jen ne špionem. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Spolehlivý Lino Ventura v centru vražedného spiknutí, které si dalo za úkol zredukovat počet členů francouzské tajné služby v zahraničí. Ventura coby spící agent, který si už dávno vybudoval solidní existenci, funkční partnerský vztah a sociální vazby na své okolí do té míry, že své krytí má právo považovat za skutečnou existenci, je najednou v situaci, kdy se mu dosavadní jistoty během několika dní zhroutí a on zažívá vzrůstající pocit nejistoty a strachu o sebe a své okolí. Je to film o světě, kde nikomu nemůžete věřit a kde se nehraje na ideály, ale na ten nejtvrdší pragmatismus a státní zájmy, co nehledí na osud jednotlivce, který překáží. Celkový dojem: 75 %. ()

Reklama

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Naprosto autentické curyšské prostředí a velmi realistický agentský film o hnusu a nejistotě, jíž jsou nuceni agenti prožívat. Velmi slušná dávka napětí a nejistoty, která v nás uvízne i po skončení filmu. Propracovaný a realistický scénář především o nevědění; vyrábění tlustých čar za protagonisty se dostane ke slovu až posledních 10 minut filmu. Hlavní předností snímku je podle mě jeho konec, který se zařadil mezi ty nejhezčí, které jsem v poslední době viděl. Lukiš: Já jsem si počkal a taky jsem se dočkal (i když až v 02:40). ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Kdybych byl jednou probuzen ze spánku a nevěděl bych kým, tak bych ze všech náhodně kolemjdoucích agentů udělal ležící řešeta a v dnešní filmové době by mi to patrně prošlo. Grenier byl však probuzen v době, kdy se ještě příliš nevědělo, že cesta spravedlivého lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby, takže jeho osud nemohl být až tak zábavný. Napínavý ovšem byl a tento snímek musí uspokojit každého, kdo si není zcela jist, zda agentem KGB je Chance či Richard a už vůbec netuší, že je to vlastně úplně jedno. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Pochmurné curyšské počasí, pochmurná atmosféra a jeden pochmurný spící agent, kterého někdo vzbudí, ale vůbec není jisté kdo a proč. A ten pochmurný agent nepatří do bondovské sebranky "křepčím se zbraní v ruce po střechách, horách či exotických destinacích, zabíjím na počkání a střídám jednu děvu za druhou". Naopak má rád svou denní rutinu, finanční poradenství a kancelář je mu domovem. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (8)

  • Při příjezdu vlaku s Henrim Marchandem (Bernard Fresson) do Curychu na Hlavní nádraží oznamuje titulek čas 14:25, na hodinách na nástupišti je však 11:44. (Snorlax)
  • Když Grenier (Lino Ventura) odchází společně s Chancem (Michel Piccoli) od komisaře, kde žádali propuštění Anny (Krystyna Janda), sejdou ze schodů, na sloupu, za nímž přejdou, je jasně vidět stín kameramana. (Snorlax)

Reklama

Reklama