poster

Parťáci (TV seriál)

 • USA

  Partners

Komedie

USA, 2012, 13x20 min

 • novoten
  ***

  Ne že by tvůrčí dvojice Kohan + Mutchnick měla na výdrž svých seriálů od dob fenomenálního Will & Grace smůlu, ale když během šesti let už třetí sitcom nepřežije první sezónu, začne jednomu vrtat hlavou, kde je chyba. Partners přitom vůbec nepůsobí špatně a když si divák zvykne, že se některé aspekty právě WaG silně podobají, jde nakonec o příjemnou vypínačku, která funguje hlavně díky perfektnímu castingu. Michael Urie je poděs, který se třeba takovému Seanu Hayesovi nevyrovná, ale bezchybným timingem a šikovně psanými hláškami jeho Louis rozesměje doslova v každé epizodě. Druhým tahounem je i přes relativně málo prostoru Brandon Routh. Jeho "frozen Superman" je sice psaný hodně specificky, ale i díky překvapivě uvěřitelnému výrazu nevinného jelimánka funguje na jedničku. Zamrzí, že větší prostor (a rozvoj pro svůj charakter) nedostala má milovaná Sophia Bush jakožto jediná ústřední žena, ale nemůžu mít všechno. Proč ale nakonec hodnotím relativně nízko? Silnější díly se střídaly s těmi lehce slabšími, ale závěr těžce zklamal. Scénáristé očividně věděli, že jim studio zamezilo v dalších snahách, ale to jim nebránilo zakončit celý počin zbytečně otevřeným a bohužel i klišovitým způsobem. Už už jsem byl připraven vystřelit v hodnocení o schůdek směrem nahoru, ale takhle zbytečnou pachuť si Parťáci skutečně nezasloužili.(20.11.2013)

 • freddy
  ****

  Po zhlédnutí kopletního seriálu, neboli všech 13 dílů, které byly natočeny, musím konstatovat, že tohla byla příjemná oddychovka, která si dokázala udržet můj zájem i mou pozornost, a u které jsem se dokázal i párkrát pobavit. Sice se nejedná o originální sitcom, ale je to sitcom, který dokáže pohladit po duši a navnadit dobrou náladu. Postavy jsou více než příjemné, řada situací, do nichž se hlavní hrdinové dostávají, je velice úsměvná, a vůbec celkově mi dokázal seriál přirůst k srdci a mrzí mě, že se nedočkal více dílů. Pokud bych měl jmenovat nejvtipnější postavu celého seriálu, tak bych zřejmě vybral Aliinu sestřenici Renatu, která pomáhá Ali v obchodě, a která je opravdu tak zvláštní, že dokáže pobavit už jen svým chápavě nechápavým pohledem, a ač se jedná o postavu vedlejší, která neúčinkuje ve všech dílech, přesto je to postava výrazná a geniálně napsaná a zahraná. Pokud bych měl vybrat z ústřední čtveřice hlavních postav postavu, která mi nejvíce přirostla k srdci, tak by to byl asi zdravotní bratr Wyatt, který je za všech okolností chápavý, milý, usměvavý, a snad nikdo a nic ho nedokáže rozhodit. Když bych měl seriál nějak celkově zhodnotit, tak těch zhruba 260 minut s tímto seriálem strávených mi za to opravdu stálo a užil jsem si to. Parťáci ode mne nakonec získávají čtyři hvězdy, do pětihvězdičkových kultovních sitcomů přece jen tomuto sitcomu něco málo chybí, respektive nemá tolik dílů, aby mě přesvědčil o tom, že se těm ostatním kultovním sitcomům svou kvalitou vyrovná.(10.5.2013)

 • Olík
  ****

  Uf, pilot a chápal jsem, proč nebyl seriálu poskytnut větší prostor, než oných 13x20 minut. Excentrický Michael Urie - nesympatická kopie Hayesova Jacka z Willa a Grace, nevýrazný David Krumholtz - ten by neutáhl ani prázdnou kárku z kopce, plastová figurka Supermana Brandon Routh - to snad ani není herec a ultrasexy Sophia Bush - ne, na tu se člověk nedokáže zlobit. Tuctovost, šeď, jednoduchost. Díl druhý, třetí, šestý, desátý.....nevím jestli šlo o sílu zvyku, ale nakonec mi naše rozloučení nezpůsobilo takovou radost, jakou jsem zpočátku očekával.(6.2.2015)

 • Sagara
  ***

  Potenciál to má, aj keď pilotná časť slabá a moju pozornosť si získala iba Sophia Bush. Práve kvôli nej verím a dúfam, že sa to podstatne zlepší. UPDATE: Postupne sa to zlepšovalo a môžem povedať, že zatiaľ pri posledne odvysielanej časti som sa veľmi bavil. Postavy mi začali prirastať k srdcu a zrazu BUM. Koniec, zrušenie. Škoda :((27.9.2012)

 • Judy24
  odpad!

  Po pilotu jsou pro mě zatím Partners sitcomovou tuctovkou, která kdyby neměla aspoň trochu roztomilého gaye, tak by se prakticky nedala sledovat. Umělý smích, který jinak úspěšně ignoruju, mi tady strašně překáží, protože se objevuje v místech, která mi nepřipadají ani trochu vtipná. Uvidím, co druhá epizoda, ale žádnou jiskřičku naděje jsem zatím neobjevila. EDIT: Druhou epizodu jsem nedokázala ani dokoukat. Myslím, že to mluví samo za sebe.(27.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace