poster

Šelma na svobodě

 • Francie

  Fauve est lâché, Le

 • Slovensko

  Šelma na slobode

Krimi

Francie, 1959, 98 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • senecek
  *****

  Výborný akční snímek s opravdu skvěle padnoucím dabingem mistrů herců.(3.2.2019)

 • tahit
  *****

  Svěží krimi po francouzsku. Na svou dobu skvělé tempo. Výborný Lino Ventura ve slušné tvůrčí akci. Hlavní roli ztělesnil s naprostou přesvědčivostí. Tenhle majstrštyk by mu mohl závidět i Chuck Norris. Při sledování potěšil i mimořádně zdařilý dabing. Ideální oddechovka ke sklenici portského.(20.3.2016)

 • LiVentura
  ****

  Lino úžasný a jeho boxerský styl, nechtěl bych mu přijít pod ránu!(27.9.2018)

 • Aky
  ****

  Variace na známý námět osamělého vlka stojícího osamoceně mezi státní mocí a gangsterským světem, přičemž na obě strany rozdává adekvátní rány uspívá. Už to má své roky, Ventura jako by ještě nebyl ta excelentní bezvýhradná osobnost, ale stejně se na to dobře dívá. Jeden z těch černobílých skvostů staré francouzské krimi.(15.2.2015)

 • Snorlax
  ****

  Prvním akčním filmem, v němž Lino Ventura hrál, bylo Zdraví vás gorila. V Šelmě na svobodě akční scény také nechybí, ale byť je tento snímek již z následujícího roku, nesklouzl do hlouposti právě v akčních scénách. Nemalou zásluhu na tom bude mít i režisér snímku Maurice Labro, který se na rozdíl od Bernarda Borderiera věnoval krimi a akčním filmům. V Šelmě na svobodě dostal Lino Ventura poprvé příležitost zahrát si hlavního hrdinu, který se dostává do svízelné situace. Již tehdy prokázal, že zahrát v psychologických dramatech umí. Vzhledem k datu vzniku hodně dobrý snímek.(29.4.2011)

 • borsalino
  *****

  Pro fanoušky herectví Lina Ventury je toto další povinný snímek. Film obsahuje všechny atribury staré drsné francouzské školy, žádné velké odbočky a rovnou k věci. Zároveň však film nesklouzává ke zbytečné akčnosti, což je paráda. Vzniklo z toho pěkné drama, kdy je Lino svírán mezi mlýnskými koly kontrarozvědky a všeho schopného obchodníka, takže je nakonec nucen, vyřešit celou situaci po svém. P.S. Lino nezapřel své zkušenosti se zápasem :-)(11.7.2013)

 • dopitak
  *****

  Co chcete špatného napsat k filmu z přelomu šedesátých let, v němž lidi mluví jako z přelomu šedesátých let..? Vejražka, Růžek, Besser, Langmiler a spousta dalších a vemte jed na to, že dokonale pasujících hlasů v kriminálce poctivého střihu. Moc se mi líbil způsob, jakým do toho Paula namočili, jak se dostal k svému kamarádovi do domu, i jak to pak pokračovalo v tzv. fázi "karta se ve zlé obrací", a konečně i finále na břehu kanálu, připomínajícího soutok Svratky se Svitavou :-) Noirek, jakých není mnoho.(28.12.2015)

 • anderson
  ***

  ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 13.10.1968, réžia českého znenia (SpÚZF 1966) = VĚRA BAREŠOVÁ (18.2.2011)(18.2.2011)

 • Terva
  ***

  77%(14.9.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace