Hurá do pravěku!

Hurá do praveku!

Dino Time

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Jižní Korea / USA, 2012, 81 min

Ja mám animáky jednoducho rád (najmä ako protiklad k hororom - tie mám tiež rád, ale neodbočujme), tento je pre deti tak 5-7 rokov maximum. Každopádne tejto vekovej skupine sú prispôsobené aj dialógy a pomerne jednoduchý dej. Nejakú paralelu k náročnejším animákom je zbytočné hľadať. Hviezda dole za pomerne slabú animáciu nakoľko sa jedná o ročník 2012 - to si mohli dať ozaj viacej záležať. Ružový T-Rex ako starostlivá Mama je podľa mňa skvelý nápad - 1 raz čo som videl t-rexa v kladnej úlohe.(30.12.2014)

• marek29

Ten název docela sedí, protože leda citově rozhašená matka po porodu bude mít asi zážitek z této podívané pro děti větší, než my všichni ostatní. Totálně neoddiskutovatelná záležitost pro mladší diváky. Logické nesrovnalosti proto nemá cenu vypočítávat, neboť by to mělo stejnej smysl jako dupat do kaluže a divit se tomu, že to cáká všude kolem 😒 Animák pro děti s nicméně nevšední grafikou, téma: klasická cesta do historie a zase z5. Pustil jsem si to jen z velké filmové nudy na Mallorce, jinak bych to doporučil snad jen dětem. S trochou nadsázky a uznáním průměrnosti i na poměry pohádek 2,44 z 5.. Na víc tu potenciál opravdu není.(24.8.2017)

Ja hlasuju za moje deti, kterym je to urceny (3 a 5 let), kterym se to libi (narozdil od vlazne prijatyho Ledovyho kralovstvi) a chcou to poustet porad dokola!! Je mne uplne u .... jestli je tam ruzovej tyranosaurus a mym detem taky, chci jim poustet filmy podle jejich prani, a ne, co ma kladny hodnoceni... "treba Tim Burton ma mezi animakama fakt nekolik super hodnocenych kousku, ideal pro maly deti, po nich budou sladce usinat!" Mam pocit, ze vetsina hodnoticich nepochopila rozdil ve filmech pro ne a pro deti, takze at jdou fnukat nekam jinam.(18.11.2014)

• Jano...

Na začiatok musím povedať, že vidieť tento film nebol tak celkom môj nápad... pretože, čo sa mňa týka, ružový tyranosaurus škeriaci sa z plagátu ma odplaší s väčšou istotou ako kúpajúcich sa ľudí v mori trojuholníková plutva... Ale videl som, prežil som a musím o tom niečo povedať. Príbeh nebol ktoviečo, mal síce pár zaujímavých bodov, no väčšinu s gráciou zabil komentár hlavnej postavy (videné s SK dabingom), ale som si istý, že byť tak mladší o pár rokov, páčilo by sa mi to (možno trochu) viac. Posolstvo o matkách a deťoch nebolo celkovo zlé, ale ja obecne podobné zápletky nemusím a myslím, že to dostalo viac priestoru ako muselo. A príbehy z dinosaurieho sveta o "sarchošoch," dinosaurých matkách, sirotách a vyhynutí boli prinajlepšom priemerné, no prekvapilo ma, koľko pravekých vychytávok (perie na malom tyranosaurovi...) v nich bolo vopchatých. Vtipy boli väčšinou hluché ako polená, ale 2-3x som sa úprimne zasmial. Takže celkovo... ľahký podpriemer. Čo ma však ešte celkom prekvapilo, bola animácia. Vzhľadom k roku výroby som čakal (oveľa) viac.(5.12.2014)

• blondboss

Boooring!!!! Veľmi nezaujímavá a nudná rozprávka, ktorá nepoteší ani len vzhľadom a dokonca si myslím, že aj pre tých, ktorým je to určené (teda deti do 5 rokov) to musí byť dosť nezáživné. Animácie boli celkom fajn, ale prevratné teda určite nie. A celkovo tie nápady sa mi veľmi nepáčili, napr. už toľko omieľaný ružový T-Rex....WTF? Slabý podpriemer. 35 %(29.1.2015)