poster

Les Grandes gueules

 • Itálie

  Una vampata di violenza

Drama

Francie / Itálie, 1965, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Courtemanche
  ****

  Jako kdyby točili spolu pořád, je to hodně vyzrálý film ze všech stran. Vynikající Bourvil, ale to mě už vůbec nepřekvapuje, dát mu dramatickou roli, třeba Bídníci, Napříč Paříží, atd, a on kolikrát je ze všech ten nejlepší. Ale škoda že scénáristé nevymysleli žádný extra exces, protože takhle ta práce byla tak trochu do prázdna. 4/5(3.7.2015)

 • JohnSmith
  ***

  Není to zrovna moc komedie, spíš tragédie. Bourvil tentokrát v dost nestandardní roli. Ono je to celkově trochu o ničem, propuštěný vězeň pozve další propuštěné vězně na zapadlou pilu, aby tam pracovali a sekali latinu, přitom čeká až se objeví další vězeň a toho chce zabít. Ten se ale neobjeví a vše končí špatně jak pro mukly tak pro pilaře.(24.7.2013)

 • tahit
  ****

  I když na začátku se vlastně nic moc neděje tak lehký zlom nastává s příjezdem skupiny vězňů na pilu, takže poté je určitě na co se dívat. Také si myslím, že nejde o žádnou idylickou či komediální jízdu lesem. K největším kladům děje asi patří skvělí francouzští herci André Bourvil, Lino Ventura a Michel Constantin. Jenom dodám, pokud jde o závěr příběhu, tak se nechte překvapit.(3.4.2011)

 • Kovaja
  *****

  Další objevený klenot. Výborní herci v krásné scenérii horské přírody. Musím smeknou a uznat že Bourvil mě velmi mile překvapil v téměř hlavní roli a to ještě hodně dramatické. Znal sem ho jenom z rolí vedlejších a to jen vtipných. Ventura jako sympaťák a charismatický chlapík s jiskrou v oku. Rozepisovat se o příběhu je zbytečné,,,tenhle klenot se musí vidět. Smekám(20.4.2015)

 • Martin741
  *****

  Perfektny film nielen o praci na pile vo Francii, kde majitel sa snazi nielen konkurovat susednej firme s podstatne lepsim materialno -technickym zabezpecenim /stroje a zariadenia/ ale popritom musi riesit aj pracu vaznov, ktorych zamestnava, a ti rozpravat rozhodne vedia, maju medzi sebou aj medziludske vztahy. Do toho vstupuju vyplaty, kadejake odvody, a stroje a zariadenia sa kazia, ze jo. Este som nevidel stroj, ktory siel permanentne bezchybne. Vdaka tomu sa zivot majitela pily meni na nocnu moru ... a o tomto je film. Robert Enrico pre mna tymto natocil asi svoj najlepsi film, dialogy su normalne, ale vyborne, tempo slape stale, aj v strede filmu sa toho deje dost. K tomu este nastupuje kamaratstvo, pan Vino Lentura bol dobrak od kosti, a pochopitelne aj nadherna sceneria. Pre mna suverenne najlepsi Robert Enrico ako reziser : 98 %(20.6.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace