Les Grandes gueules

• Itálie

Una vampata di violenza

Francie / Itálie, 1965, 128 min

Jako kdyby točili spolu pořád, je to hodně vyzrálý film ze všech stran. Vynikající Bourvil, ale to mě už vůbec nepřekvapuje, dát mu dramatickou roli, třeba Bídníci, Napříč Paříží, atd, a on kolikrát je ze všech ten nejlepší. Ale škoda že scénáristé nevymysleli žádný extra exces, protože takhle ta práce byla tak trochu do prázdna. 4/5(3.7.2015)

Není to zrovna moc komedie, spíš tragédie. Bourvil tentokrát v dost nestandardní roli. Ono je to celkově trochu o ničem, propuštěný vězeň pozve další propuštěné vězně na zapadlou pilu, aby tam pracovali a sekali latinu, přitom čeká až se objeví další vězeň a toho chce zabít. Ten se ale neobjeví a vše končí špatně jak pro mukly tak pro pilaře.(24.7.2013)

I když na začátku se vlastně nic moc neděje tak lehký zlom nastává s příjezdem skupiny vězňů na pilu, takže poté je určitě na co se dívat. Také si myslím, že nejde o žádnou idylickou či komediální jízdu lesem. K největším kladům děje asi patří skvělí francouzští herci André Bourvil, Lino Ventura a Michel Constantin. Jenom dodám, pokud jde o závěr příběhu, tak se nechte překvapit.(3.4.2011)

Další objevený klenot. Výborní herci v krásné scenérii horské přírody. Musím smeknou a uznat že Bourvil mě velmi mile překvapil v téměř hlavní roli a to ještě hodně dramatické. Znal sem ho jenom z rolí vedlejších a to jen vtipných. Ventura jako sympaťák a charismatický chlapík s jiskrou v oku. Rozepisovat se o příběhu je zbytečné,,,tenhle klenot se musí vidět. Smekám(20.4.2015)

Perfektny film nielen o praci na pile vo Francii, kde majitel sa snazi nielen konkurovat susednej firme s podstatne lepsim materialno -technickym zabezpecenim /stroje a zariadenia/ ale popritom musi riesit aj pracu vaznov, ktorych zamestnava, a ti rozpravat rozhodne vedia, maju medzi sebou aj medziludske vztahy. Do toho vstupuju vyplaty, kadejake odvody, a stroje a zariadenia sa kazia, ze jo. Este som nevidel stroj, ktory siel permanentne bezchybne. Vdaka tomu sa zivot majitela pily meni na nocnu moru ... a o tomto je film. Robert Enrico pre mna tymto natocil asi svoj najlepsi film, dialogy su normalne, ale vyborne, tempo slape stale, aj v strede filmu sa toho deje dost. K tomu este nastupuje kamaratstvo, pan Vino Lentura bol dobrak od kosti, a pochopitelne aj nadherna sceneria. Pre mna suverenne najlepsi Robert Enrico ako reziser : 98 %(20.6.2017)