Reklama

Reklama

Stephen Hawking a jeho Grand Design

(TV seriál)
  • Česko Velkolepé plány Stephena Hawkinga (více)
Dokumentární
Velká Británie, 2012, 3x44 min

Obsahy(1)

Stephen Hawking nás provází svými nekonvenčními myšlenkami, které zdařile vizualizuje na příkladech z naší každodennosti. Rekapituluje převratné teorie a fenomenální vědecké objevy; zlomové okamžiky a získané poznatky názorně demonstruje lehce srozumitelnou formou. Jeho názory můžeme bezvýhradně přijímat i zarputile odmítat, rozhodně bychom je ale neměli ignorovat, neboť přírodní zákony platí jak ve světě, který nás obklopuje, tak napříč vesmírem nad našimi hlavami, ale i v nás samotných. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (12)

Ještěřák

všechny recenze uživatele

Jak jsem měl ve škole sklony algebru od sedmé třídy tvrdě mrdat do rekta, tak jsem matice a všelijakým mastným vzorečkům poslední dobou paradoxně přišel na chuť. Takže si pokradmu louskám ve worku Stručnou historii času, z pohledu autora manuál k pochopení vesmíru a všehomíra pro běžné kokoty, z mého pohledu jednu z nejtěžších knih, co jsem kdy četl, a jako malé děcko, jemuž se právě podařilo neprochcat mamince plíny, se veselím nad každou pasáží, kterou se mi podařilo pochopit dokonce napoprvé. Bez hwězdiček, protože jsem látku viděl hlavně v AJ a jen částečně v ČJ, dokumentů bylo vícero a jaksi už nevim, co je co. Vstoupil mi do toho totiž pátý rozměr - Alzheimer. ()

GeusX 

všechny recenze uživatele

Všechno se dá vysvětlit fyzikou... i když to nemůžeme vidět nebo si to reálně ověřit. Aspoň teoreticky. A tak nám nezbývá, než těm chytrým hlavám, které dumají doslova nad existencí a funkcí vesmíru, věřit, že to pravděpodobně tak všechno nejspíš funguje a mají ty rovnice správně. Než někdo přijde s jinou teorií. Třídílný seriál je pěkně zpracován a pokouší se objasňovat fungování světa, vesmíru i lidského bytí dostatečně názorně, aby se v tom neztratil ani laický divák fyzikou nepolíbený. (viděl jsem všechny tři díly) ()

Reklama

Bakllazaan 

všechny recenze uživatele

Chudák @Tasartir si myslí, že jsou jen dva díly, ale jsou opravdu 3. The Meaning of Life; The Key to the Cosmos; Did God Created the Universe, který je překvapicě hodně ateistický. Hawking vysvětluje vše možná až moc jednoduše, ale to mi vyhovuje, protože složitější konstrukce bych stejně nezvládl donést ani do nejbližší hospody,kde bychl rád oslňoval kohokoli, kdo by poslouchal. ()

IXOXI 

všechny recenze uživatele

Po Do vesmíru se Stephenem Hawkingem mě tato příliš nastavovaná kaše zklamala. Po prvních dvou dílech jsem vůbec neměl tušení k čemu bude závěr směřovat. Řešit boha v moderní vědě nemá z mého pohledu vůbec místo. Kdyby se raději zaměřil na podrobnější vysvětlení nakousnutých témat jako teorie strun atd., tak bych byl spokojenější. ()

Wiikii 

všechny recenze uživatele

Nejde tu ani tak o zkoumání fyzikálních zákonů vesmíru ve vysoké míře, ale o parádní vysvětlení takových těch klasických lidských "záhad" pomocí vědy. Já osobně jsem se TÉMĚŘ nic nového nedozvěděl, ale také se na to mohu podívat jako člověk co vše může okomentovat, ale nic bych nevytkl, možná tak ten třetí díl až moc nakousl ke konci problematiku s teorií strun, toť ale vše. ....HODNOCENÍ: 90% (5*) ()

Galerie (33)

Reklama

Reklama