Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Everyone
  *****

  Kolik horolezců znáte? Kolik horolezců znají vaše prarodiče? Pokud nějaké jméno vůbec řeknou, tak se vsadím, že to bude jméno Reinholda Messnera. Který zároveň posunul biologické a dobyvatelské hranice srovnatelné v první případě např. s výkonem Usaina Bolta a v druhém případě s podnikem Kryštofa Kolumba. To utrpení, pokora, neskutečná vůle, inteligence, fyzička, horolezecká mysl, odvaha, koncentrace, vzdor, suverenita, sebedůvěra, motivace, ale i štěstí zapříčinily to, že někdo vůbec uskutečnil tento fenomenální výkon. Smekám až k zemi. Uvidíme, zda se k němu letos přidá i náš Radek Jaroš, který s K2 bojuje již po páté (a dne 26.7.2014 bez použití kyslíkové přístroje to jako 15. člověk v historii a jako první Čech dokázal také, gratulace). ___ Dokument je natočen jednoduše skvěle, je z něj cítit ta výzva, adrenalin, výjimečnost počinu a osobnosti tohoto fenomenální pokořitele 14. nejvyšších vrcholů světa bez použití umělého kyslíku. Být první a ještě bez umělého kyslíku, wow.(24.7.2014)

 • gogo76
  ****

  Za zvuku gitarovej hudby si v úvode Messner vykračuje po zasneženom hrebeni vysokej hory. Už má svoj vek, rozmýšľa už inak, podstatne rozvážnejšie ako za mlada. R. Messner je v horolezectve pojem. Ten chlap skúšal a dokázal veci, o ktorých iní tvrdili, že sú nemožné. Dokument veľmi zaujímavo rozoberá jeho detstvo, kde to on ani jeho osem súrodencov nemali ľahké s prísnym otcom. V dokumente sa okrem Reinolda objavia a rozprávajú i ďalší jeho bratia. Je tu množstvo dobových záberov, fotiek a výstrižkov z novín. Do toho znejú často smutné príbehy, pretože každá výprava so sebou niesla veľké riziká. Samozrejme najviac spomienok sa viaže k strate jeho brata Guntera. Tento dokument je skvelým doplnením informácií o osobe Messnera a hlavne pre všetkých, ktorých zaujal film Nanga Parbat, venovaný práve výstupu bratov Messnerovcov. Možno je Messner tvrdohlavý čudák, samotár, ale pravda je, že práve takýto ľudia posúvajú hranice nemožného. 100%.(26.11.2013)

 • rekkky
  ****

  Dokumentární kus jehož hlavní postava Reinhold Messner se vyjadřuje k jednotlivým výpravám, rodinným reáliím a také komentuje různé jiné události, ať už to jsou pozdější výpravy nebo také atmosféru v prostředí vrcholových horolezců. Profil tak významného dobyvatele nejvyšších vrcholů světa se bohužel neobešel bez patosu. Obsah převyšuje formu, ale i tak hlavní myšlenka táhne k pozornému sledování a osobnost Messnera je představena s patřičnou grácií. Úvodní píseň je svým textem silná, že dává ráz celému dokumentu, který je navíc naplněn skvělými záběry Karakoramu, Himaláje, Alp a dalších míst, kde se bez takových počinů asi málokdo dostane.(1.8.2014)

 • E=mc2
  ****

  Mohlo to ísť ešte viac do hĺbky. Ok cíti zodpovednosť za svojho brata, hory sú pravdepodobne útekom, vzopretím sa jeho otcovi a tradície. Ale chýbajú mi tam hlbšie motívy pre dôvody horolezectva. Dokument sa akoby snaží ukázať všetko a to mu škodí. 90% Ale tie hory, to je krása. A Messner je výnimočný človek. Každý 8 tisícový horolezec je vlastne egoista. Možno na výnimku Juzeka Psotku.(24.2.2014)

 • Platom
  *****

  Klobouk dolů před tímto neskutečným dobrodruhem, který šlape svět, slézá velehory, překonává nepřekonané. Nádherně natočený dokument (dle mého) o jedné z nejzajímavějších postav sportu současnosti. Messner dokázal zažít tolik šílených, krásných, vyčerpávajících a neuvěřitelných dobrodružných expedic, které by jiný neposbíral ani za deset životů. Myslím si, že pokud by tento film měl představovat vše, co Reinhold zažil a více se situovat na jeho osobu i výpravy, jistě by byl mnohem delší - a mě by to bavilo stále stejně. Duší jsem dobrodruh a má duše dobrodruha plesala blahem. Když se chýlil film ke svému konci, lítostivě jsem si přál, aby se tak ještě nedělo. Neskutečný obdiv a vysoká míra závisti nad tímto pánem. Dokument výborný! 5*(20.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace