Max Fischer, bývalý příslušník speciální vojenské jednotky, je najat, aby chránil problémovou puberťačku Ninu. Její problém spočívá v tom, že se stala svědkem brutální vraždy a jedni velmi zlí lidé si přejí, aby byla velmi...mrtvá. Max a Nina jsou na útěku z vražedných spárů dealera Thomase Backera, kterého nikdo a nic nezastaví...Samotář Max a osiřelá Nina se sblíží – z cizích lidí se stanou přátelé, kteří se na sebe mohou spolehnout a tím si vzájemně krýt záda. Max a Nina se dostanou pod ochranu bývaleho Maxova „kamaráda ve zbrani" – hendikepovaného Ruddiho – ovšem jedná se o bezpečí pouze dočasné. Posléze nalézají útočiště u Sáry – Maxovy životní lásky. Hrají závod s časem, ale Sáře se podaří objevit dvě únikové cesty do bezpečí před zběsilým Backerem. (HBO Europe)

Johnny.ARN

Luxusná prvá hodina bola zdevastovaná druhou. Krásna akcia, uvedenie od deja, prestrelky, napätie a následne siahodlhé dialógy, ktoré nikam neviedli. Finálny masaker mohli kľudne spraviť tak ako v Skyfalle a vôbec by mi to nevadilo. Východzí bod na to mali dobrý. Takto to vyznelo len ako finále na pozadí dlhšieho konfliktu a spleti udalostí. Til ako bývalý vojak ( kde som to už zažil?? ) s tým svojím drsným pohľadom a skvelou technikou práce so zbraňami ma potešil. Til ako režisér už ale nie. Zbytočne dlhé, strata tempa. Pozeratelné, ale radí sa k ostatným filmom s touto tématikou a nejak extra nevyčnieva z radu. 3 z 5 ()

Wancohoff

dospely seriozny film, ktory sa nesnazi byt cool, a v ktorom perfektne funguje drama, ako aj akcia. pribeh sice jednoduchy, ale scenar a rezia nadpriemerna. akcne sekvencie perfektne nasnimane ze clovek zabudne aj dychat.hollywoodski rutineri akcnych trhakov by si mali zobrat priklad.Til Schweiger je vyborny herec aj reziser. klobuk dole. 90% ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný akčný thriller z nemeckej produkcie. Má dosť dobrý príbeh o prvotriednom bývalom vojakovi, ktorý dostane za úlohu chrániť problémové dievča, svedkyňu vraždy svojho priateľa, ktorú má na svedomí dvojica vplyvných mužov a keďže prípadné väzenie si nemôžu dovoliť, nezastavia sa, kým nebude mŕtva. A tak musí veterán urobiť všetko preto, aby ju ochránil pred najatými zabijakmi a navyše si k sebe postupne nachádzajú cestu. Spracovanie nie je zlé, ale aj tak mám z neho dosť rozporuplné pocity. Táto tématika už samozrejme bola použitá nespočetnekrát, ale aj tak v tomto žánri patrí medzi moje obľúbenejšie a preto filmy s ňou rád vyhľadávam. Kvôli tomu mi to sadlo už od začiatku, kde sú ideálne predstavené postavy a aj celá situácia a dlhší čas sa na to pozerá viac než dobre, aj keď cítiť, že to nie je úplne ideálne. A to kvôli tomu, že občas sa tu objaví niečo, z čoho som nemal najlepšie pocity, či už nejaká maličkosť alebo aj celá scéna a tiež by som viac ocenil trochu vážnejšie prevedenie, pretože tých odľahčených situácií je tu trochu viac. No nad to sa dá ľahko povzniesť, keďže nie sú zlé. No časom sa to už predsa len trochu zhorší, našťastie ani raz to neupadne až tak moc, aby to už bolo neznesiteľné, ale len predsa postupne začnú čím ďalej viac pribúdať úplne zbytočné scény, ktoré zbytočne kazia tempo, čo sa nezmení až do konca, kde to už miestami pôsobí takmer ako z paródie a navyše mi vôbec nesadol prístup tvorcov ku strane záporákov, toto by potrebovalo výrazné zmeny. A tak sa na to celkom dobre pozerá, kladov a zaujímavých situácií je tu dosť, ale nanešťastie po svižnom úvode už úroveň filmu len upadá. Akcie tu nie je až tak moc, ale páči sa mi. Tvoria ju takmer výhradne prestrelky, ktoré sú slušne natočené, odohrávajú sa v rozmanitých prostrediach, oceňujem dostatočný počet zabitých, ale majú aj jednu zaujímavú zvláštnosť, toľko výmen zásobníkov z rôznych typov zbraní som teda ešte nevidel, prišlo mi to už nechcene smiešne a časom som si už všímal hlavne toto, lebo to až príli bilo do očí. Ale kladný dojem z nich rozhodne pretrváva. Herecké obsadenie je celkom slušné, Til Schweiger v hlavnej úlohe mi sedí, aj keď mohol byť trochu väčší drsniak, až na pár scén ma nesklamala ani postava dievčaťa, poteší aj pár zaujímavých vedľajších postáv, či už invalidný veterán alebo právnička, len by to chcelo lepších výrazných záporákov. A čo sa týka réžie a technickej stránky, vizuálna stránka je v poriadku a aj akcia je celkom dobre zvládnutá, ale rozhodne by to potrebovalo zbaviť tých zbytočností. A tak ma síce mrzí, že Ochranca nedopadol až tak dobre, ako som spočiatku očakával, ale aj tak ma to celkom bavilo, slušná zápletka, akcia, herci a vizuál, kladov je tu dosť, ale to množstvo zbytočných scén to nanešťastie zhadzuje do priemeru. 55% ()

bohemia_regent odpad!

Neskutečná koncentrace klišé všeho druhu. Na hranici kýče se film pohybuje celou dobu, přičemž s postupujícím časem se mu ji daří stále častěji prolamovat. Asi jedinou světlou výjimkou mezi vesměs zoufalými hereckými výkony, kterým vévodí "hrající" rejža se svojí dcerou, je Moritz Bleibtreu (jindy většinou výborný až vynikající, tady aspoň jakž takž dobrý), který ale tenhle paskvil těžko zachrání, protože ani on tu nemá moc co hrát. ()

Madsbender

Tak na začiatok - film má dve hlavné formálne roviny - nervydrásajúci akčný thriller ako vystrihnutý z tých lepších filmov s Bruceom Willisom, a dosť hnusnú drámu (obchod so zbraňami, veteráni, vracajúci sa z vojny ako kripli či ľahké nadškrtnutie problematiky drogovo závislých matiek), ktorá má jeden problém - je až príliš často zdĺhavá a nudná. Celý film je vlastne zbytočne dlhý a nemá nič, čo by ste nevideli inde, no Schweiger je stále vo forme a ja ho môžem. Mal by dostať špeciálnu cenu za to, že si k filmu napísal aj scenár a dokonca ho sám zrežíroval, a výsledok sa aj dá pozerať (narozdiel od Lundgrenovho Icara, ktorý pripomína skôr želatínu ako akčný film). Polovičaté 3*. ()