Superurychlovač

Planeta Země se nachází na pokraji zkázy. Ve snaze zažehnat narůstající energetickou krizi vědci vyrobí obrovské zařízení nazývané Eisenbergův urychlovač. Je mnohem větší než Velký hadronový urychlovač a mnozí věří, že jde konečně o definitivní řešení krize. Výsledek se však nedostaví ihned a program je zastaven. Vzápětí ale dojde k řadě katastrofických pohrom a infrastruktury celých zemí jsou na pokraji zhroucení. Je na vině právě onen superurychlovač, nebo jde čistě o přírodní úkazy? (Universal Channel)

kiwi88

Že je většina "katastrofických" filmů ve výsledku spíš" katastrofální", na to jsem zvyklá, ale tohle je moc i na mě. Tady vlastně o žádný superurychlovač ani moc nešlo... Marně hledám nějaká pozitiva. Vzhled hlavní hrdinky na mě, jako na ženu, dojem neudělal, takže nic a z Robina Dunna mi tak akorát trnuly zuby. Pardon, ale tenhle film nikdy více. A tu 1 * dávám jen za to, že v reálu je Robin vlastně docela vtipný chlapík... ()

cariada

Ač béčko tak velmi povedené, čekal jsem podívanou,ala Srážka planet a pod, ale dostalo se mě slušné sci-fi, o alternativní realitě, kde je severní polokoule vystavena ničivým tornádům (zajímavé bylo jak ty lidi v těch hořících a rozpadajících městech normálně žili koukali na tv či chodili do práce a přitom všude zkáza a chaos) Příběh je celkem jednoduchý vědci sestrojí urychlovač, ale ten se vymkne kontrole vytvoří jinou časovou linii, kam se dostane jeden vědec, který si snaží vzpomenout, co se stalo a kde je a hlavně se dostat zpátky. Já se dobře bavil, i herecky to bylo slušné. ()

Terva

Způsobilo mávnutí motýlích křídel tornádo v Texasu? ...Edward Lorenz... Experiment s urychlovačem částic se trochu zvrtnul. Hlavní hrdina Viktor (Robin Dunne) se druhý den probouzí do jiné reality. Vše je katastrofální a to doslova. Jeho žena je štětka a dcera, se kterou včera měl slavit sedmé narozeniny, už údajně zemřela ve třech letech. Příběh je to povedený, leč velmi špatně natočený, hudební doprovod je monotonní, triky špatné, herci hnusní a snad jen kameraman se trochu snaží, ale nejde mu to. ()

honajz

Docela slušná výprava na tu televizní produkci, ale jinak nenápadité, špatně zahrané, dějově a logicky děravé, plné wtf momentů, v hlavních rolích se dřevy z nějaké manekýnské kanadské show. Zvláště u ženských rolí zněla jako hlavní přednost, aby holky mohly ukázat nohy (nejen hlavní hrdinka, ale i doktorka). Hrdina pobíhá po postapo světě, najde mobil, který kdoví, jak ten jeden jediný tam zůstal, a když má první příležitost, tak si ani nepřečte důležitý mejl od zavražděného kolegy. Atd., atd. Zbytečně natahované, přefiltrované, rádoby akční, i když vlastně dojde jen na dvě honičky, jeden pitomoučký výbuch jak z MacGyvera, kdy agent kouká na hořící spreje, dokud nebouchnou, ukecané, a stylově vlastně nakonec strašně hloupé. Jo, a furt samá tornáda, a město furt stojí. ()

hladass

A Oscara za hlavní roli dostáváááá... iPhone... Když odhlédnu od této skutečnosti, jedná se o béčko jako stehno, které svou stupiditou nechtěně pobaví a v zásadě ani příliš nenudí... Všeobecně bych film asi nedoporučoval, přeci jenom do seriózního sci-fi má tenhle kus daleko, ale pokud ujíždíte na béčkových filmech a ještě k tomu jste ovce s nezdravou závislostí (úchylkou) na i-věcech, budete nadšeni... ()

• Když se Victor (Robin Dunne) poprvé podívá na narozeninové video, drží telefon vodorovně, což znamená, že jde o video na šířku, ale když ho později ukazuje svému psychiatrovi, drží telefon svisle a ukazuje video na výšku. (Johnny.ARN)
  • Film měl pracovní název Atomic Apocalypse. (Terva)