• cheyene
  ****

  Atmosférou prosycený začátek mě navnadil do pozorného sledování tohoto snímku, kde výborně hraje jak Jean Gabin, tak Lino Ventura v menší roli nebo Annie Girardot. Postupem času sice již film postrádá onu potemnělou, vražednou atmosféru, avšak zase dává více prostoru právě pro herce. Zasloužené 4*.(1.1.2014)

 • dopitak
  *****

  Přidávám společný komentář k filmům Komisař Maigret zuří a Maigret klade past, viděným bezprostředně po sobě. V obou případech mé hodnocení zásadně ovlivnil dabing, zatímco novější Komisař Maigret zuří s novým dabingem (Schánilec, 2003) je nudná záležitost typické krimi, která nemá pořádně o čem vyprávět, a na niž ihned zapomenete a není problém u ní opakovaně usnout, starší Maigret klade past s výborným Zlatomírem Vackem a celou dabing partou z ČST Brno je zábavný, veselý i napínavý (kombinace jadrného humoru, bodrého vyšetřovale a archaismů nejvíc připomene nejlepší příběhy rady Vacátka). Zase se ukazuje, že 50 let starý film nelze nadabovat v dnešní mluvě. Ty skvělé dialogy, dnes už nepoužívaná slovní spojení, slovní humor, to je vše, co se podařilo v původní úpravě a nepodařilo v nové.(15.6.2014)

 • borsalino
  *****

  Tak to je první liga s mnoha hereckými legendami francouzské kinematografie - Jeanem Gabinem, Lino Venturou či Annie Girardot. Logické rozplétání příběhu, nadhled nad případem, humorně laděné poznámky a především výborný herecký výkon. To je nepřekonatelný a nezapomenutelný Maigret, trpělivě čekající na sklapnutí dobře nakladené pasti tajemnému vrahovi pařížských žen.(16.2.2010)

 • Anderton
  ***

  Nevedel som, čo očakávať o takto starej detektívky, pretože odvtedy tu už bolo všetko a ťažko niečím prekvapiť. Maigret ponúka detektívku psychologickú, kde páchateľa nie je pre diváka nijako zvlášť ťažké odhaliť. Mal som ešte jeden tip, ale prednosť pred prekvapením dostala (možno našťastie) práve psychologizácia. Čiže Maigret ma ničím neprekvapil, ani ma nesklamal, dostal som zhruba to, čo môže detektívka z 50. rokov ponúknuť. Asi všetci sme si všimli Lina Venturu v malej úlohe jedného z vyšetrovateľov. Zaujímajú ma aj ďalšie filmy s Gabinom v tejto úlohe.(29.7.2015)

 • golfista
  *****

  První obsazení Jeana Gabina do role slavného inspektora Julese Maigreta se režisérovi Jeanovi Delannoy vyplatilo vrchovatě. Nádherné Gabinovo herectví zapadá do Simenonovy postavy naprosto dokonale. Laskavý, ale tvrdý vyšetřovatel vražd u Seiny v Paříži už nikdy nebude lepší.(19.5.2003)

 • - Film slavil velký úspěch, do kina se na něj přišlo od února 1958 podívat 3.076.005 diváků. (Snorlax)

 • - Jean Gabin byl dosud (2011) posledním francouzským hercem, který ztvárnil Maigreta ve filmu. (Snorlax)

 • - Jean Gabin byl osmý herec, který od roku 1932 ztvárnil Maigreta. (Snorlax)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace