Městečko Záhad

Animovaný / Komedie / Rodinný / Horor
USA, (2012–2015), 15 h 18 min (Minutáž: 21–29 min)

Tvůrci:

Alex Hirsch

Hudba:

Brad Breeck

Jason Ritter, Alex Hirsch, Kristen Schaal, Linda Cardellini, Kevin Michael Richardson, Keith Ferguson, John DiMaggio, Will Forte, Grey Griffin, Tara Strong (více)

Série(2) / Epizody(41)

Rodiče pošlou dvojčata Dippera a Mabel na léto k prastrýčkovi Stanovi do Gravity Falls, kde děti zjistí, že se ve městě děje něco velice zvláštního. (Disney Channel)

Recenze uživatele unclejack k tomuto seriálu (1)

Městečko Záhad (2012)

Ako výstižnú charakteristiku seriálu možno nadhodiť pojem výnimočný - výnimočná animácia, ktorá určité má čosi do seba, výnimočná východisková zápletka a jednotlivé zápletky v rámci dejov - žiadne priblblé vyústenia a pod. , výnimočný humor s odkazmi na iné filmy a seriály. Perfektný dabing s Otou Jirákem trval približne do polky série a dovtedy platilo, že seriál prináša hromadu originálnych nápadov, vtipných slovných výmen, dobre zakomponovaných odkazov a prakticky všetky diely boli na tej istej úrovni. Od dielu Summerween nastupuje druhá časť s menej kvalitným dabingom, v ktorej sú sústredené všetky slabšie diely - Bezodná diera, Morský pán, Carpet Diem alebo Pterodaktyl - a jednotlivé zápletky už nemajú ten elán z prvej časti. Jediný diel, ktorý sa protiví klesajúcej tendencii je ten, kde sa konečne objaví Bill Cipher, to ešte uznávam. Som zvedavý, ako sa tvorcovia vysporiadajú so sériou čislo dva a ak sa im podarí vtisnúť seriálu podobný nadľahčený duch, aký bolo vidno v epizódach Lovci hláv, Gideon prichádza, 8 a poltý prezident alebo Zápasníci, tak nebudem váhať s návratom k plnému bodovému zisku. ()