poster

Pensione Edelweiss

 • Itálie

  Mistero della pensione Edelweiß, Il

 • Itálie

  Morte per procura (nella pensione Edelweiss)

 • Francie

  Sursis pour un vivant

Drama

Itálie / Francie, 1958, 88 min

Režie:

Víctor Merenda

Předloha:

André Maurois (povídka)

Scénář:

Frédéric Dard

Střih:

Georges Arnstam

Zvuk:

Ennio Sensi

Scénografie:

Ivo Battelli
(další profese)
 • Snorlax
  *****

  Velice zdařilé drama s perfektní atmosférou. Napětí graduje až do samotného překvapivého závěru. Vynikajícímu Lino Venturovi solidně sekunduje Henri Vidal, který zemřel v pouhých čtyřiceti letech v prosinci následujícího roku na infarkt. Vlčí bouda je sice poněkud napínavější, ale Macháček Venturu nepřekoná.(4.3.2011)

 • PAGE
  *****

  Opravdu moc dobrý film, se skvělou zápletkou a překvapivým koncem. První třetinu filmu jsem se hodně nasmál a o dramatu nemohla být řeč, postupem času mi úsměv tuhnul a nakonec to bylo i napínavé. Lino byl dobrý, ale o něm to zas tak moc nebylo. Opravdu dobrý výkon od Henriho Vidala, škoda ho...(11.1.2014)

 • borsalino
  *****

  Tak tomu říkám neotřelý podníkatelský záměr :) Zhruba po šedesáti minutách dospěje snímek do fáze, kdy jsem si uměl představit zhruba tři konce a moc mě bavila představa, jak to opravdu dopadne. A nakonec to dopadlo úplně jinak. Film místy balancuje mezi tragikomedií a hutným dramatem, čemuž napomáhají oba hlavní protagonisté - Henri Vidal a Lino Ventura. A k tomu mě překvapilo, že snímek je skoro šedesát let starý a nic neztratil ze své atmosféry a nápadu.(18.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace