Tak tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Kvalitní klasická francouzská kriminálka, tak jak má dle mého být. Barva, nebarva. Šálek mého čaje, ačkoli k němu nejdříve někdo dodal plastovou lžičku. Pak si ale všiml jakýchsi mých rozpaků a doladil to. Mám lžičku asi možná i stříbrnou a vychutnávám si to všechno velice. Námět, hudba, zpracovnání... zamíchat. Z dnešního hlediska možná docela úsměvné, nicméně velice zajímavé, dobově zpracované téma drog, které tu zkrátka byly, jsou a bohužel i budou. Výkony pánů Gabina a Ventury snad ani není třeba zmiňovat. Takže celkově plnohodnotný filmový zážitek. (Hudba: Marc Lanjean)(20.7.2011)

Pařížské drogové prostředí 50. let vypadá hodně autenticky - pořádný jazzový nářez k tomu a vedle toho černošské marihuanové doupě s tajuplnou exotickou hudbou (spíš táhla někam do Maroka). Lakoničtí kriminálníci jakoby vypadli s Melvillových filmů - už tehdy Lino Ventura vypadal jak vypadal (fantastická je též feťačka Lily Kedrové!).(27.3.2011)

Klasická černobílá krimi se skvostnými francouzskými herci. Radost se dívat.. To je přesně dle mého gusta.(14.4.2011)

Není to jen obyčejná gangsterka, film se snaží i o morální poselství. Půl století však vykonalo své a pochybuji, že zrovna tenhle snímek by někoho dokázal odradit od užívání drog. Uznání si zaslouží přesvědčivé výkony Gabina, Kedrové a Ventury.(5.3.2011)

Je tomu dávno, člověk by nevěřil svým očím, co přešlo dní a roků. Byl jsem udiven tím, jak je to stále dobrý. Je to skvělý pocit, když se naložíte do křesla a strávíte večer s někým, koho máte rádi. Jean Gabin mě zase úplně pohltil.(23.12.2015)

• - Scénář k filmu byl napsán podle románu "Razzia sur la chnouf" od Augusta Le Bretona z roku 1954. (Rosalinda)