Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Padme_Anakin
  ****

  Zdařilá kriminálka ve svižném tempu (psal se rok 1955) s naprosto fantastickým Jeanem Gabinem, jeho drogový boss nemá chybu. Způsob, jakým převzal otěže a metody zefektivnění odváděné práce by ještě dnes mohly leckoho inspirovat.. Závěr příjemně překvapil, míním tím mě, senochrupku, vůbec mě to nenapadlo..(18.4.2020)

 • tahit
  ****

  Je tomu dávno, člověk by nevěřil svým očím, co přešlo dní a roků. Byl jsem udiven tím, jak je to stále dobrý. Je to skvělý pocit, když se naložíte do křesla a strávíte večer s někým, koho máte rádi. Jean Gabin mě zase úplně pohltil.(23.12.2015)

 • raroh
  *****

  Pařížské drogové prostředí 50. let vypadá hodně autenticky - pořádný jazzový nářez k tomu a vedle toho černošské marihuanové doupě s tajuplnou exotickou hudbou (spíš táhla někam do Maroka). Lakoničtí kriminálníci jakoby vypadli s Melvillových filmů - už tehdy Lino Ventura vypadal jak vypadal (fantastická je též feťačka Lily Kedrové!).(27.3.2011)

 • Rosalinda
  *****

  Tak tomuto filmu se snad nedá nic vytknout. Kvalitní klasická francouzská kriminálka, tak jak má dle mého být. Barva, nebarva. Šálek mého čaje, ačkoli k němu nejdříve někdo dodal plastovou lžičku. Pak si ale všiml jakýchsi mých rozpaků a doladil to. Mám lžičku asi možná i stříbrnou a vychutnávám si to všechno velice. Námět, hudba, zpracovnání... zamíchat. Z dnešního hlediska možná docela úsměvné, nicméně velice zajímavé, dobově zpracované téma drog, které tu zkrátka byly, jsou a bohužel i budou. Výkony pánů Gabina a Ventury snad ani není třeba zmiňovat. Takže celkově plnohodnotný filmový zážitek. (Hudba: Marc Lanjean)(20.7.2011)

 • LiVentura
  ****

  Klasická černobílá krimi se skvostnými francouzskými herci. Radost se dívat.. To je přesně dle mého gusta.(14.4.2011)

 • - Scénář k filmu byl napsán podle románu "Razzia sur la chnouf" od Augusta Le Bretona z roku 1954. (Rosalinda)