21 způsobů, jak zničit manželství

21 Ways to Ruin a Marriage

Komedie / Romantický

Finsko, 2013, 89 min

• Aljak

Ďalší dôkaz toho, že Fíni proste tento žáner nezvládajú. Námet ako taký celkom fajn, dokonca by to za iných okolností malo nábeh aj na príjemnú komédiu. Avšak v tomto prevedení to pôsobilo až neprirodzene a koniec koncov skvelá myšlienka bola utopená v slabom spracovaní. Niekoľko skvelých scén a úvah bohužiaľ zostalo v tieni nevýraznej dejovej línie, ktorá mala určite na to, aby človeka zaujala a vytvorila aspoň mierne nadpriemernú romantickú dramédiu. Ale žiaľ, nevyšlo. Mňa osobne zaujala herečka Essi Hellén, veľmi sympatická dievčina - len škoda, že v príbehu dostala tak málo priestoru, a to aj napriek tomu, že hrala jednu z hlavných rolí.(10.3.2014)

Trochu netradiční lovestory s tradičním happyendem. Oproti americkým komediím se jedná o velmi svéráznou záležitost nejen svým zvláštním ledovým humorem. Chvíle nekomerčního oddechu, nic víc v tom nehledejte...(13.3.2014)

• Malarkey

Finové a jejich zvláštní způsob, jak odvyprávět příběh o 21 důvodech, kterak přijít o manželství. Příběhově film dost o ničem. Vůbec mě to nebavilo a hlavně jsem se u toho vůbec nezasmál. Zachraňovala to akorát hlavní herečka a zajímavá finština. Také ještě trošku prostředí polárního dne a závěrečná scéna, která o celém filmu dost vypovídala.(7.3.2014)

Finská komedie o tom, jak každá zamilovanost stejně v závěru končí rozvodem. Ústřední hrdinka snědla všechnu moudrost světa, ale když se opila, stálo to zato. Zbylé páry byly... skoro před rozvodovým stáním, mám-li být upřímná. 21 způsobů, jak zničit manželství je filmem zejména hodně nasazeným, ale vlastně se na něj docela dobře kouká. Neaspiruje na komedii roku, leč při pár scénách (a zejména oněch jednadvaceti pravidlech, jak efektivně a rychle zničit svoje manželství) se vám koutky určitě zvednou.(16.3.2014)

Príjemná oddychovka, naviac v tomto škandinávskom podaní ľahšie stráviteľná, ako v prípade mnohých iných amerických žánrovo podobných súrodencov. Taká krátka stopáž nemôže nikomu ublížiť, pokiaľ človek vie, do čoho ide.(9.3.2014)