Niko 2

Niko 2 - Little Brother, Big Trouble

Sobík Niko 2

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Finsko / Německo / Dánsko / Irsko, 2012, 75 min

Pokračování Sobíka Nika ztratilo moment překvapení snad jen v originální santovské rychlosti, kterou již známe z předchozího dílu. Jinak nic jiného z jedničky nechybí. Ba naopak stále pokračuje se svým roztomilým sobíkem, jemuž přibyde nevlastní bratříček. Ten je pak unesen místo Nika zlými orli, kteří mi v ledasčem připomínali ty zlé z LEGENDY O SOVÍCH STRÁŽCÍCH. Niko se ho rozhodne jít hledat a na své pouti potká starého, téměř slepého soba, který mimo jiné hodně zná santovskou letku.... A to vše opět v krásně zasněžené krajině severního pólu. I dvojka je po jedničce moc pěkný animovaný film ze Skandinávie. [318. hodnocení, 15. komentář, 58%](17.11.2019)

Niko je odpověď na otázku, na jaký film vzít do kina tříleté dítě, aby vydrželo až do konce (v případě, že Mrňousky jste již absolvovali). Zdařilá pohádka pro cílovou skupinu s povinnými morálními ponaučeními na téma rodina, odpovědnost za vlastní chyby... bla, bla..... však od čeho pohádky konec konců jsou (novodobý Pixar už na tom bohužel ujíždí taky i v případě starších diváků). Kvalit prvního dílu Niko 2 nedostahuje, rozhodně jsem však netrpěla, takže hvězdy tři.(4.1.2014)

Musím dať rovnaké hodnotenie ako pri jednotke. Mám vcelku rád takéto milé rozprávky. Pre deti sú ako stvorené a aj animácie boli o niečo lepšie. Dejovo niečo podobné, takže celkové hodnotenie nemôže byť zlé. Avšak predsa len, dospelákovi to už máločo povie a dá. Každopádne príjemná vianočná oddychovka. 65 %(10.9.2014)

• Nonna

Proč???? Proč si musím kazit předvánoční náladu debilními příběhy typu Santa na 100 způsobů???? Nestihla jsem při vaření vypnout tuto hrůzu po Studiu Kamarád a můj pětiletý chlapeček, bohužel, podlehl lákavé animaci a nedá si vyrvat ovladač z ruky.......a tak sledujeme blábol o sobovi, kterému matka sobice přivedla domů náhradního tatínka místo toho, co ho má malý sob rád a malý sob ho nemá rád, protože chce tatínka, kterého má rád, ale kterého nemá ráda maminka, protože má ráda nového partnera a jak je tam řečeno, má přeci právo být šťastná..........Kriste pane, proč tohle mají řešit malé děti v době Vánoc, to opravdu nechápu. Fujtajxl.(23.12.2018)

• Slarque

Klasika – první díl byl zábavný a úspěšný, takže bylo nutno vyrobit dvojku. Ta se sice vyžívá v předvádění 3D efektu, ale příběh se moc nepovedl a výsledek působí spíš unaveně. Tak snad už žádná trojka nebude.(29.12.2018)