• Willy Kufalt
  ***

  Přes den vedoucí autogaráží, v noci vedoucí gangsterské party... Jean Gabin jako muž zdánlivě dvou tváří v rozjeté zločinecké akci. Po úvodním pohlcení děj postupně ztrácí na napětí, v druhé polovině se rozjede slušný thriller. Podobných filmů v 50./60. letech natočil Gabin nejen pod vedení Gillese Grangiera celou řadu, Červená je špatná patří spíše k průměru, ve kterém se zručně natočené akční scény mísí s hluchými místy a námět ze současného pohledu již malinko propadá v konkurenci zdařilejších tematických snímků. Z kdysi populárního filmu ve Francii zůstává fajnšmekrovská záležitost na jedno zhlédnutí, nicméně sledovat tyhle vzájemné spolupráce Gabina a Lina Ventury z 50. let je radost, koneckonců stejně jako postupně objevovat kompletní filmografie. :) 60%(3.2.2020)

 • Flego
  ****

  Jean Gabin bol známy pestrosťou svojich filmových postáv, ale dôležitejší bol fakt, že každej dokázal odovzdať charakter, či už hral zločinca alebo policajta. Preto je radosť sledovať tohto herca a podobne tomu bolo aj v tomto Grangierovom snímku. Nie je to tradičná kriminálka, príbeh sa skôr zameriava na činnosť zločineckej bandy a ich vzťahy medzi sebou. Keďže sú tieto vzťahy vypäté, je len otázkou času, kedy príde k zrade. Prvý komentár.(30.1.2012)

 • liquido26
  ***

  Celé to táhne hlavně Jean Gabin. Příběh není špatný, ale nejedná se o nic světoborného.(29.7.2020)

 • Pierre
  ***

  Prvními čtyřiceti minutami jsem se musel nějak prokousat. Film jsem totiž dost dlouho sháněl, takže mi ke spokojení nestačilo jen to, že tam hraje trojlístek mých milovaných herců. Ve duhé půlce se ale začlo i něco dít. Když se to motalo okolo toho, že Lousovi vadí Helena, bylo to docela napínavé a bavilo mě to. Tahleta dějová línie ale nebyla dostatečně rozvinutá. A ty věci okolo gangu mi moc zajímavé nepřipadali. Film se spíš setkal s mnoha hluchými místy. Anebo, u něho už trochu nahlodal zub času. Ale závěr byl skvělý. Dalo by se říci, přesně francouzský. Ten zafungoval a celkový dojem ovlivnil.(10.9.2017)

 • borsalino
  *****

  Krásný návrat ke staré francouzské filmové škole, uvěřitelně prosté, žádné zbytečné tlachání, přehnaná romantika nebo šťastné náhody, perfektně zahrané a přestože příběh není vysloveně originální a je i dost předvídatelný, pohltí Vás. A takové filmy mám rád. Kromě hereckých veličin typu Gabin či Ventura, si ve filmu zahrál také například mladinký Bozzuffi.(16.2.2014)