Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Desátník Wydra má v partyzánském oddílu mimo jiné i roli popravčího trestajícího kolaboranty ze svého rodného města. Necukne, ani když dostává za úkol vyhledat a perzekuovat přítele z dětství. Po návratu do tábora zjistí, že se zde za jeho nepřítomnosti odehrál zvěrský masakr. Pátrání po zrádci ho však dovede k osobě, vůči níž se touha po mstě pere s posledními zbytky lidskosti a porozumění. Režisér a scenárista filmu Marcin Krzyształowicz vyšel ze skutečného příběhu, jehož poměrně prostou zápletku působivě ozvláštnil nechronologicky rozvrstveným střihem autenticky přibližujícím proud zraněného lidského vědomí. (Febiofest)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (36)

gogo76 

všechny recenze uživatele

Hlavný hrdina tejto výbornej poľskej drámy si prešiel svojím peklom. Ako jeden z členov partižánskej skupiny AK, ktorá má svoj táborový úkryt v lesoch, robí najšpinavšiu prácu bez výčitiek svedomia a hlavne bez otázok. To však iba do momentu, kým nedostane za úlohu odstrániť chlapa, s ktorým ho niečo spája. Režisér síce neponúka v príbehu žiadne šialené zvraty, ale pôsobí tak hlavne pre mozaiku scén, ktoré postupne odkrýva. Zrada a vyvraždenie jednotky je iba jedna z dejových liniek, ale všetko súvisí so všetkým a postupne to do seba krásne zapadá. Na vojnový film je trochu komorný aj keď jedna dobrá akčná scéna tu je. Prevládajú vyblednuté farby a atmosféra neskorej a chladnej jesene. Skôr ako vojnový film svojou štruktúrou a postupom pripomína nejaký thriller. K úplnej spokojnosti mi tu chýbal nejaký výraznejší nemecký protivník, Nemci sú tu skôr v polohe tej bandy, ktorú treba zničiť a netreba sa s nimi ani baviť. Hlavný hrdina to vie nielen so zbraňou, ale je i dobrý kuchár. Čo takto vývar z odťatej SS-ákovej hlavy a muchotrávkami? Dobrú chuť! 80%. ()

Rob Roy 

všechny recenze uživatele

Polský film roku (nejlepší film, kamera,kostýmy, zvuk). Co se týče motivů, tak samozřejmě na probádané půdě, ale díky střihové inovaci a výborně obsazeným rolím (Marcin Dorocinski má charizma hollywoodské hvězdy - sledovat) je film vysoko nad průměrem. Nehřímá tu pořád hudba a vaří se tu polévka z lidské hlavy a muchomůrek. Spokojenost. A Češi jenom čumí, jak to Poláci umí :/ ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jak vidím u Polska ročník 2006 - 2017 moc neváhám, protože to je dost sázka na kvalitu, tady mě tedy podstatnou část filmu sral npeřehledný časový sled vyprávění, ale dočkej času, protože pak to udeří. Atmosféra filmu úplně výborná, syrová opravdová, žádný efekty, hudební motivy no a herecky to je taky již tradičně paráda. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,DĚLAJÍ PRŮZKUM, ZKURVYSYNI. ZA PÁR DNÍ BUDE ŠTVANICE. PÁR TISÍC ZLODĚJŮ, NÁSILNÍKŮ A PODOBNÁ SPODINA SE PSY.“...... /// Partyzáni. Wydra dostal úkol, na jehož konci čeká …ŠTVANICE! Jednoduše rozehraná zápletka v komorně laděným partyzánským příběhu. Střih tam – to se stalo před tím, střih sem – to bylo na začátku, střih … a tímhle způsobem zjišťujeme, kdo a co vlastně všechno způsobil. Film postavenej na příběhu a střihu, kterej vocení všichni fandové komorních dramat. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se zdrhnout k partyzánům. 2.) Zjistím, že polskej film – to není Polski film, ale pořádná filmařina. 3.) Thx za titule ,,robilad21“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Parádní film, jehož atmosféra se vám vpije do kůže. Zprvu budete možná zaskočeni nelogičnostmi scén a jejich časovou nekontinuitou, ale dopřejete-li příběhu trpělivosti, vše se dozvíte a vše se vám v hlavě krásně pospojuje. Pohled na válku a vraždění Wydrovou hlavou je velmi dramatický. |S udavači, zrádci a okupanty nemá slitování, ale jak se zachová, když zjistí, že se na špatnou stranu přidal i někdo z jeho blízkých? Dorocinsky v roláku s unaveným pohledem a tvrdými rysy musí asi rozklepat kolena nejedné divačce:-). Je tom zkrátka prototyp chlapa. Tenhle film rozhodně doporučuji vidět a to nejen válečným fajnšmekrům! Za mne jsou to poctivé čtyři naběračky houbového vývaru :-) !!! Říkám to znova Poláci poslední dobou předkládají jednu skvělou věc za druhou! * * * * ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama