Ne tak vynikající jako jiný film Marcina Dorocińského Růžena, ale podobně syrové a pořád dost dobré na čtyři hvězdy. Ve snímku Štvanice nejsou tolik dominantní výkony herců, film sází na příběh vyprávěný v několika časových rovinách, které se střídají tak dlouho, až vyjde najevo celý osud partyzánů i ostatních postav. Nemůžu si pomoct, ale Poláci tohle na silné náměty bohaté období zvládají filmařsky nějak lépe a dokáží z toho leccos hodnotného vytěžit.(16.8.2014)

• korok

Tak, jak mám polskou kinematografii a všeobecně filmy s příběhy pocházejícími z 2. světové války rád, tak tenhle počin se příliš nepovedl. Samozřejmě se zde jedná o lidsky velice silné téma, až mi je blbé dávat jen dvě hvězdy. Ale prostě mi přišlo, že je to ukázka filmu, kde po shlédnutí jeho traileru se již dozvíte to nejzajímavější, nejakčnější a samotný celý film již moc nového nepřinese. Velmi mě taktéž iritovalo časté dějové střídaní současnosti a minulosti, až jsem se někdy ztrácel v tom, kdy se vlastně co odehrálo. S tím, že tohle byla lepší role hlavního hrdiny Marcina Dorocinského než ve filmu "Róza" (což hlásá trailer) si dovolím nesouhlasit. Róza jej představila, dle mého názoru, v mnohem lepší a emočně silnější roli.(31.7.2013)

• Daddko

Dej na preskáčku, ťažko zrozumiteľný, keby bol súvislý bolo by to lepšie. Záver do stratena. Jedna hlúposť za druhou, nemecké elitné komando má v lese grilovačku a cez vysielačku počúva rytmickú muziku jazzu pri ktorej si vojačik aj potancuje a nehľadá vlastných paragánov, ktorí sú ešte zavesení na stromoch a roztrúsení kade tade. Tak ich potichu likviduje posledný z preživších Poľských partizánov a z Nemeckého trestného práporu neprežije nik. Poľsko má hodnotné vojenské filmy, toto je však nepodarený odvar.(25.7.2020)

Polskou kinematografii mám rád, ale tenhle snímek možná měli natočit bez střídání časových rovin. Přišlo mi to ze začátku poněkud zmatené. Ve filmu je pár brutálních scén, jedna udavačka (partyzánka) která zahýbe z celým dějem, Marcin Dorociński který nezná slitování a parádně natočená přestřelka s němci, ale co se týče konce, tak ten mohly dokončit lépe. Ovšem pokud vycházeli ze skutečného příběhu, tak to potom chápu. Jinak je film vcelku nudný. Asi málo kdo se na něho podívá podruhé.(18.1.2018)

Já jak vidím u Polska ročník 2006 - 2017 moc neváhám, protože to je dost sázka na kvalitu, tady mě tedy podstatnou část filmu sral npeřehledný časový sled vyprávění, ale dočkej času, protože pak to udeří. Atmosféra filmu úplně výborná, syrová opravdová, žádný efekty, hudební motivy no a herecky to je taky již tradičně paráda.(10.4.2020)