poster

Život není med

 • německý

  Das Leben ist nichts für Feiglinge

 • anglický

  Life Is not for Cowards

  (festivalový název)

Drama / Komedie

Německo, 2012, 98 min

 • kolodej1
  ***

  dobrý film, který přesto, že se jím vine stín smrti, tak je vlastně docela pohodový a příjemný. Podobně jako Eilean, i mě ovšem přišlo, že film poněkud postrádá originalitu a ubírá se tak výhradně prošlapanými cestami. Tohle je asi hlavní slabina snímku, který ale rozhodně neurazí, ani nezkazí večer.(24.9.2015)

 • Malarkey
  ***

  Naprosto...ale naprosto klasické drama. Smrt v rodině. Dcera se uzavírá do black metalu, tátovi zase solidně hrabe. Každý si hledá tu svojí cestu, aby nakonec přijal skutečnost. Blbý je, že za hodinu a půl si ani na jednoho neuděláte smysluplnější názor a o to horší to je, že tenhle film zase tak úplně špatně natočenej není. Dokonce sem tam dojde i na vtipnou hlášku.(17.11.2015)

 • Eilean Donan
  ***

  Videné v originálnom jazyku, bez tituliek, bez všetkého, čo je vlastne asi najväčšia chyba celého filmu, ktorý za to ani nemôže. Ide však o rodinné pletky - ako sa manžel a dcéra vyrovnávajú so smrťou manželky a matky. Dcéra rebeluje, otec sa poneviera s bezdomovcami a stará mama, ako najvýraznejší člen ansámblu, prináša svoje vlastné problémy, aj keď nechcene. Prvky filmu sú značne obohrané, ale milo zahrané. Je to vlastne taká komorná tragikomédia, s veľmi kvalitnou réžiou.(18.10.2013)

 • coco.brice
  ****

  dozvíme se, že život není med...a dostaneme to taky pěkně ochutnat...ale nebojte, žádná existenciální chandra Vás nečeká i když na člověka kouká smrt z každého rohu...je to spíš docela zajímavý filmový zážitek..a když už nic,tak můžete být rádi,že tohle Vás nepotkalo(teda doufám)... mimochodem, panbůh zaplat za německou(evropskou) produkci...nechci si představit jak by to dopadlo v rukou kluků z hoollywoodu...(23.1.2016)