Cesta

• český

Rover

(festivalový název)

Krimi / Drama

Austrálie / USA, 2014, 103 min (Alternativní: 99 min)

(49th KVIFF) Tempo lážo-plážové, ale atmosféra vtahující, špína, poušť, vedro, zarostlý hrdina, nekonečné australské silnice, osamocená stavení a buranští post-apo obyvatelé. Pearce i Pattinson výborní. A má to docela koule, trpajzlík by mohl vyprávět. Takže docela spokojenost, byť Tarantino s tím hypováním (omg omg, nejlepší postapo od Mad Maxe) samozřejmě klasicky přeháněl, neřku-li kecal, jak je u něj ostatně zvykem. Závěrečná pointa je (zvlášť pro mě, kdo mě zná, ten pochopí) úplně absurdní, ale aspoň celému předchozímu hrdinovu jednání dává nějakou motivaci.(8.7.2014)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $1,114,423Tržby Celosvetovo $2,504,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $266,420 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $98,499 //počet predaných kusov ?║ dejovo mimózne do stratena, hľadať tu zmyselnosť asi dosť ťažko /40%/(16.9.2015)

• Jara.Cimrman.jr

"Chci zpátky svoje auto - Jo, to vidím. Jenže ho nedostaneš." Každý někdy učiní unáhlené rozhodnutí a kdyby Henry to auto Ericovi při první příležitosti vrátil, tak bych přišel o sto minut nekonečné nudy. Za mne je tahle pouť Němého s Blbým taková ta trhákovská kravina na kvadrát, výplod šílence a debilní paskvil. Nicméně jednu hvězdu tomu dám za zjištění, že se ještě točí filmy, při kterých si vyslechnu otázku, na deset minut usnu a po probuzení se dozvím odpověď.(7.12.2015)

Sebrali mu auto, málomluvného Guye Pearce to solidně namíchlo, takže prostřelení hlavy někoho, kdo bude poblíž a bude mít plnou hubu keců, mu nedělá problém. Já ho měl naopak s celým tímhle utahaným laděním. Pojďme na všechno pomaleji než pomalu, záchytnými body v běhu příběhu jsou Pearce, kterého mám rád, ale tohohle málomluvného Eastwooda mu až tolik nebaštím (ale pozitivem ve zvláštním balení přeci jenom je) a pak pochmurná atmosféra postapokalyptické doby, která není fajn a rozhodně ani fajn vyhlídky nemá. Upocený špinavý osamocený pouštní výsledek vyloženě zklamáním není, koule docela má, ale když prostě po vyběhnutí závěrečných titulek víme, že jednou stačilo, nemá moc smysl se víc rozepisovat.(15.10.2014)

10 let po kolapsu vystupuje hlavní hrdina na chvíli z auta, aby si dopřál skleničku. Auto mu zatím ukradne parta grázlů, takže se je náš hrdina vydá pronásledovat. Schválně počítejte, kolik lidí kvůli tomu zařve. Pak se v pitomé pointě dozvíte, proč tak nutně potřeboval vlastní auto a nemohl v klidu jezdit v tom, co tam zbylo po těch gangsterech. Je to tak hluboké, že to ani nestojí za koukání (50%).(15.7.2014)