poster

Otřes mozku (festivalový název)

 • USA

  Concussion

 • Slovensko

  Závrať

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Concussion

Drama

USA, 2013, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LuccinyFilmy
  ***

  Líbilo se mi, že na rozdíl od Děcek v pohodě nebyl hlavní zápletkou filmu o lesbách sex s mužem - to tady opravdu nehrozí. Jinak to bylo všechno takové zvláštně přehnané, že to nebyl ani realismus ani moc komedie. Režie vtipně nachytala v předsudcích sama sebe, jelikož hlavní hrdinka sice byla otevřená sexu s tlustou holkou, kterou navíc uklidnila, že je krásná jaká je, ovšem film si liboval jen ve scénách s těmi konvenčně přitažlivými ženami.(8.7.2013)

 • clementinka
  ****

  Prirovnanie tohto filmu k "Deti sú v poriadku" a "Kráska dňa" sú naozaj trefné. Aj keď s Kráskou dňa a jej kvalitou sa to nedá porovnávať. Rozhodovala som sa medzi tri/štyri, ale keď si vezmem, že som sa popri filme nenudila a že to bol celkom zaujímavý pohľad do života dvoch lesbických partneriek... Aj keď neviem čo je na tom reálneho - naozaj existujeú takéto služby aj medzi lesbičkami? Už len ten nápad, nad ktorým som sa nikdy nezamýšlala dáva bod navyše. Ale stále mi z toho filmu vychádza, že byť lesbickou prostitútkou je oveľa jednoduchšie, ako žena a muž. Medzi dvoma ženami sa nemôže stať násilie, aspoň tak mi to príde a možno práve preto, že bez akejkoľvek drsnosti sme sa mohli na celý dej pozerať to hodnotím pozitívne.(3.7.2013)

 • Aljak
  *

  Strašne fádne a nevýrazné. Žeby jej kvôli tej rozbitej hlave až tak strašne preplo a začala sa orientovať na prostitúciu? Vôbec nemám predstavu, čo týmto chceli vlastne povedať. Asi to mala byť tragikomická dráma o žene v kríze stredného veku - teda aspoň taký pocit sa to po celý čas snažilo navodiť. No na mňa to nespravilo absolútne žiadny dojem a ani len žiadnu emóciu nevyvolalo. Celé mi to prišlo také chladné, no predovšetkým nudné - keďže celý film je dokola a dokola o tom istom. Akurát klientela sa strieda, a s ňou spojené rôzne požiadavky a osudy žien, ktoré hľadajú "niečo nové". Hmmm, no pre mňa veľký podpriemer.(15.1.2014)

 • playboxguest
  ****

  Přímo otřes mozku bych film nepojmenovávala, jelikož o ten tu ani tak nejde. Abby je 42 let a doma má kromě dvou dětí jednu totální frigidu, což jí dovede až do situace, kdy sama sebe začne prodávat jiným dívkám. A ono se jí to sakra zalíbí... Tak se mi zase jednou stalo, že jsem viděla film, který mě nestačil nudit. Holky jsou tu většinově celkem pěkné, takže při sexuálních scénách nemá člověk tendenci zakrývat si oči, jako tomu bylo třeba u dámy v rozkladu v Perfect Ending. Zmíněných sexuálních scén je tu požehnaně, jak už vyplývá z obsahu, šuká se tu třičtvrtě stopáže. Sice mě chvilkama trýznilo, že se v nejlepším vždycky střihlo, nebo alespoň ucukla kamera, ale na druhou stranu nebýt to tak, mohl z toho být už jiný film, i takhle jsou vyobrazené scény každopádně decentní a rajcovní zároveň. Jako drama o ženě, která žije dvojím životem, film taky nefunguje špatně, ačkoli netvrdím, že se neobjevilo několik málo scén, z nichž jsem skoro měla dojem, že sleduju pohádku (především ke konci). Dojem jsem si ale zkazit nedala, jelikož film kazí jen několik celkem přehlédnutelných drobností. Uvidím, jak na mě zapůsobí opakovaná projekce, při té první jsem měla několikrát tendenci sáhnout na plný počet. PS: Ta Maggie Siff je fakt zatraceně cute.(28.10.2013)

 • Beagle
  ****

  Concussion je v zásadě smutná sonda do života (ne)jednoho manželství, v němž se dva milují, ale po letech už si navzájem nejsou schopni dát absolutně všechno. Z úplně typického obrázku rozkladu partnerského vztahu však Concussion vyjímá hned několik věcí - že manželky jsou tu dvě (tady se nabízí paralela s filmem Děcka jsou v pohodě, a nejen s ním) a taky způsob, jakým se Abby rozhodne uspokojit své léta zanedbávané potřeby. Concussion je dobrý film, držící se přesně na hraně originality, aniž by za každou cenu ve snaze skandalizovat sklouzával k lascivním záběrům z Abbyina druhého života. Robin Weigert (pro mě dosud prakticky neznámá) podává skvělý výkon, ať už jako maželka v domácnosti Abby nebo její alter ego Elenore, celý snímek pak zřetelně profituje z přítomnosti ženy jak na režisérské stoličce, tak podepsané pod scénářem. Snad jen ten konec by stál za úvahu, osvobozující na straně jedné, ale v dlouhodobém horizontu možná daleko destruktivnější, než se na první pohled může zdát. Ale to už tak někdy s filmy které začínají ranou baseballovým míčkem do hlavy bývá.(7.10.2013)