Otřes mozku (festivalový název)

Concussion

Závrať

(festivalový název)

Concussion

USA, 2013, 96 min

Tak fajn, všichni nespokojení s něčím ve vztahu, pojďme se stát šlapkama :D No nevím, ale dát 800 dolarů za hlavní představitelku.. Robin Weigert mi do role luxusní šlapky pro bohaté ženy neseděla vůbec, prostě jsem jí to ani trochu nevěřila. Možná měla hrát hlavní roli raději Maggie Siff. Chvílemi mě to lehce nudilo, a k tomu ten konec!(28.8.2016)

• kaylin

Skoro se chce říct bacha, ať vás netrefí baseballový míček do hlavy, protože se celkem snadno může stát, že se změníte v gigola nebo luxusní lesbickou prostitutku. Tohle se stalo hlavní postavě filmu "Otřes mozku", která po ráně míčkem přehodnotila svůj život a zkusí něco nového. A tak to zkusila. No, a to je vlastně celé, co nám tenhle snímek řekne. Dalo by se předpokládat, že se film ponoří hlouběji, ale to se mu nestalo ani v jednom směru.(9.12.2013)

Líbilo se mi, že na rozdíl od Děcek v pohodě nebyl hlavní zápletkou filmu o lesbách sex s mužem - to tady opravdu nehrozí. Jinak to bylo všechno takové zvláštně přehnané, že to nebyl ani realismus ani moc komedie. Režie vtipně nachytala v předsudcích sama sebe, jelikož hlavní hrdinka sice byla otevřená sexu s tlustou holkou, kterou navíc uklidnila, že je krásná jaká je, ovšem film si liboval jen ve scénách s těmi konvenčně přitažlivými ženami.(8.7.2013)

Přímo otřes mozku bych film nepojmenovávala, jelikož o ten tu ani tak nejde. Abby je 42 let a doma má kromě dvou dětí jednu totální frigidu, což jí dovede až do situace, kdy sama sebe začne prodávat jiným dívkám. A ono se jí to sakra zalíbí... Tak se mi zase jednou stalo, že jsem viděla film, který mě nestačil nudit. Holky jsou tu většinově celkem pěkné, takže při sexuálních scénách nemá člověk tendenci zakrývat si oči, jako tomu bylo třeba u dámy v rozkladu v Perfect Ending. Zmíněných sexuálních scén je tu požehnaně, jak už vyplývá z obsahu, šuká se tu třičtvrtě stopáže. Sice mě chvilkama trýznilo, že se v nejlepším vždycky střihlo, nebo alespoň ucukla kamera, ale na druhou stranu nebýt to tak, mohl z toho být už jiný film, i takhle jsou vyobrazené scény každopádně decentní a rajcovní zároveň. Jako drama o ženě, která žije dvojím životem, film taky nefunguje špatně, ačkoli netvrdím, že se neobjevilo několik málo scén, z nichž jsem skoro měla dojem, že sleduju pohádku (především ke konci). Dojem jsem si ale zkazit nedala, jelikož film kazí jen několik celkem přehlédnutelných drobností. Uvidím, jak na mě zapůsobí opakovaná projekce, při té první jsem měla několikrát tendenci sáhnout na plný počet. PS: Ta Maggie Siff je fakt zatraceně cute.(28.10.2013)

• mira.l

Teda tohle byla ale kravina. Nějak mě to moc nebavilo od samého začátku. Stejně jako jsem úplně nepochopil smysl toho bytu, který si Abby koupila. Chvíli jsem si myslel, že je architektka a ten byt někomu upravuje, chvíli jsem si myslel, že se chce od partnerky odstěhovat, no netrefil jsem se ani jednou. A kdyby se nezačala bavit jako "odpolední dámská" prostitutka, tak by s tím bytem dělala co? Ne, bylo to celý zvláštní a moc mi to nesedlo. A jak tu už někdo napsal, 800 USD dát za tuhle paní??(5.12.2019)